Skocz do zawartości

Czakra Korony


Ismena

Polecane posty

CZAKRA KORONY

korona.jpg?w=139&h=104

 

Sanskryt: Sahasrara (“posiadająca tysiąc płatków”)

Kolor: fioletowy, biały (diamentowy), tęczowy

Położenie: Na szczycie głowy.

(Uwaga, pokazywana bywa na skraju linii włosów i czoła, co jest błędną lokalizacją, tam znajduje się Czakra Siódmego Oka, spełniająca podobne funkcje jak czakra Trzeciego Oka, ale pozwalająca widzieć świat z szerszej, boskiej perspektywy)

Urzeczywistnienie: rozumienie rzeczywistości w głęboki, duchowy sposób, transcendencja, mistyka, modlitwa, poczucie łączności z wszechświatem, poczucie nieskończoności, wewnętrznej wolności i nieograniczonego potencjału, poczucie boskości, szeroka świadomość, otwartość, zaufanie, nieosądzanie, oświecenie, łaska

Dodatkowe informacje: W tradycji hinduistycznej jest to czakram urzeczywistnienia, oświecenia i nieśmiertelności. Czakram wykroczenia poza wszystkie ograniczenia.

Zwany także Brahma-randhra, jest miejscem w którym energia kundalini kulminuje w jedności Śakti i Śiwy.

Iluzja oddzielności znika. Wiedzący i wiedza stają sie jednym. Podmiot przestaje być oddzielny od przedmiotu.

 

Blokady i dysharmonie:

1. Zagubienie i poczucie dotkliwej samotności w świecie, między ludźmi, oddzielenie od życia, choroby psychiczne, iluzje, nihilizm, autodestrukcja, nerwice

2. Paniczny strach, nieufność, wyniosłość, separowanie się, lęk przed śmiercią , przed niebytem, zamknięcie na duchowość, ucieczka w wewnętrzny świat, strach przed “ujawnieniem” innym tego kim jest się naprawdę

Efekty nieprawidłowego działania czakramu widoczne w ciele: Osłabienie, zniechęcenie, apatia, zaburzenia świadomości, zaburzenia pamięci, problemy psychologiczne, depresje

Rozwój: Jest otwarta pierwotnie u noworodków (ciemiączko), jednak potem powoli się zamyka. Może być w pełni otwarta ponownie po osiągnięciu duchowej dojrzałości. Przez tą czakrę energia /dusza/ wchodzi a potem opuszcza ciało w chwili śmierci.

Zmysł: „siódmy zmysł’ – świadomość kosmiczna

Żywioł: wibracja

Uzależnienia: Praktyki szamańskie, magiczne, czarna tantra, płytka religijność, cykliczność rozwoju

Metody uzdrowienia:

- kontemplacja gwiaździstego nieba,

- wizualizacja czystej, kosmicznej próżni

- wizualizacja lotu przez kosmos, mijania galaktyk, etc

- medytacja ‘w przestrzeni kosmicznej’ w której jestem tylko Ja

- afirmacja „Boskość jest we mnie”

 

Tematy do afirmacji i medytacji:

„jestem otwarty na nowe idee”

„każda informacja której potrzebuję, zawsze się mi objawia”

„jestem prowadzony przez Wyższą Moc”

„jestem prowadzony przez Wewnętrzną Mądrość”

„Świat to mój nauczyciel”

 

Wyzwanie: Rozwój duchowy przez całe życie, umiejętność zadawania prostych, ale znaczących pytań „Kim jestem”” „jaki jest mój cel i sens istnienia”…

Kamień harmonizujący: Diament, czysty kryształ górski, ametyst, selenit, biały onyx, biały opal

Olejek: jaśminowy

Demon: Przywiązanie

Dźwięk: OM

Muzyczny ton: B

Urzeczywistnienie jogiczne: transcendencja, oświecenie

Poziom społeczny: Boska Inspiracja

Orientacja: Samoświadomość

Prawo: Aby rozumieć to co niezrozumiałe

Identyfikacja: Świadomość kosmiczna

Planeta: Neptun i Saturn

Znaki zodiaku: Koziorożec, Ryby

 

Popularne skojarzenia: Postrzegana jako najbardziej boska, wzniosła czakra. Zwana jest czakrą korony, ponieważ posiada prawie tysiąc koliście ułożonych płatków.

W świecie Zachodnim intuicyjnie włożenie korony na głowę, oznacza wyniesienie do specjalnej rangi, mianowanie „Z Woli Boga”. Wiążę się z nią szczególna pozycja, estyma a także ‘naznaczenie’ boskością (namaszczenie, godność władcy, papieża).

Bywa także symbolem odpowiedzialności, bardzo szczególnej i zobowiązującej, często wykraczającej poza ludzką wytrzymałość ( „korona cierniowa”).

 

źródło: zenforest.wordpress.com

  • Lubię! 1
  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZAKRA KORONY

 

Siedziba najwyższej doskonałości w człowieku. Poprzez tę czakrę doświadczamy jedności z Bogiem. Nie bez powodu nazywa się ona koroną (nie tylko ze względu na położenie) - jej pełne rozwinięcie to triumf boskości w nas.

 

umiejscowienie

czubek głowy

nazwa sanskrycka sahasrara

zmysł mowa

forma jogi

cechy Bóg, jedność, wszechświat

barwa fioletowa, biała

przyporządkowanie cielesne

mózg

gruczoły i narządy

szyszynka, mózg. Działanie szyszynki nie jest jeszcze naukowo jednoznacznie wyjaśnione. Najprawdopodobniej ma ona wpływ na cały organizm. Zanik działania szyszynki powoduje przedwczesne dojrzewanie płciowe.

pozytywna siła przekraczanie, transcendentowanie

mantra OM

choroby

psychiczne i fizyczne choroby związane z nieprawidłowym działaniem szyszynki i mózgu

kamienie szlachetne ametyst, kryształ górski

terapia zapachowa drzewo kadzidłowe, lotos

 

źródło: aquarius.4me.pl

  • Lubię! 1
  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismena pinned this temat

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...