Skocz do zawartości

Liczby wypadkowe


Suhaila
 Share

Polecane posty

Wypadki

 

Wypadki

tak jak każdym schorzeniem rządzi prawo przyczyny i skutki .Wypadki podobnie jak świadome i nieświadome zatrucia mogą skończyć się całkowitym wyzdrowieniem lub niepełnosprawnością albo śmiercią .

Stopień uszczerbku na zdrowiu świadczy o rondzie problemu .

Wypadek ,który nie zakończył naszego życia ,zachęca do pobudzenia .Może to spotkać ludzi ,którzy niechętnie zabierają się do rozwiązywania swoich problemów , nie widzą możliwości ich rozwiązania , nie widzą innego kierunku w życiu , nie dostrzegają alternatyw.

Boją się gruntownych zmian ,rozstania ze sprawami , sytuacjami , które są dla nich niekorzystne . Tak przywykli do swojego nieautentycznego życia, że nie potrafią wyobrazić sobie ,że mogli żyć inaczej ,że droga którą kroczą nie jest ich drogą .

Porażenie piorunem , porażenie prądem , wypadek motoryzacyjny , wypadek podczas uprawiania jakieś dyscypliny sportu itp. to wstrząs ,który brutalnie wyrywa z życiowego snu i zmusza do refleksji i do przemyśleń ,w wyniku których powinniśmy szeroko otworzyć oczy , by zobaczyć inne możliwości.

Wypadki nawiązują także do zmiany postaw i zachowań ,wiążą się ze zmianami w percepcji postrzegania rzeczywistości .

Narządy , które ucierpiały podczas wypadku są wskazówką , jakie zachowania powinniśmy zmienić . Większość wypadków rozpatruje się w kategorii sprawcy i ofiar. Wejście w rolę ofiary mówi samo za siebie , wskazuje na osobę , która nie uświadamia sobie masochistycznych skłonności i pozwala na zadawanie bólu i cierpienia przez innych.

Natomiast wejście w rolę sprawcy wypadku , to ukryty w cieniu sadyzm , nieświadoma potrzeba ,dręczenia ,pastwienia się nad innymi. Za wypadkami kończącymi się śmiercią kryje się człowiek

zagubiony , który tak pogmatwał swoje życie , że nie widzi żadnego sensu wyplątania się z życiowych zawiłości , ma poczucie że w jego życiu czegoś brakuje . Czuje się bardzo osamotniony i nie ma nikogo , do kogo mógłby się zwrócić o pomoc .Odczuwa ból istnienia i przejawia skrajne zachowania . Być może poświęcił całą swą energie jakieś sprawie , która zamiast szczęścia przyniosła ból i upokorzenie .

Być może czuł się niespełniony ,niepotrzebny .Człowiek w takim stanie ducha chcąc uciec od swojego cierpienia ,nieświadomie zaprasza śmierć .

Z wypadkami związane są następujące liczby ;

4,13,22, 5,14,23, 7, 16, 25, 8,26,9,18

 

Stłuczenia ,rany skaleczenia

Stłuczenia powodują wylew krwi do tkanki , obrzęk i bolesność ,nie przerywają skóry.

Skaleczenia przerywają ciągłość powłok zewnętrznych .

Stłuczenia i skaleczenia są wyrazami autoagresji ,po czucia winy, frustracji ,złości , wściekłości ,zranienia.

W relacjach interpersonalnych w związku z jakąś sytuacją przyjęliśmy postawę uległą i nie komunikowaliśmy przeżyć , nie chroniliśmy siebie ,pozwoliliśmy naruszyć swoją granicę lub naruszyliśmy granicę innych ,a teraz karzemy samych siebie .

 

Złamania

Kość jako narząd przystosowany do pracy mechanicznej , odznacza się wytrzymałością na działanie czynników mechanicznych .

W normalnych warunkach wytrzymałości ta jest znaczna , ale czasami ulega osłabieniu . Jeżeli

siła działająca na kość przekroczy wytrzymałość , następuje złamanie [przerwanie kości] które unieruchamia nas na dłuższy czas i uniemożliwia wykonywanie pewnych czynności.

Złamanie nogi sugeruje zmęczenie , wyczerpanie nadmierną ruchliwością .Może być nieświadomą prośbą o opiekę skierowaną do innych ,czy wyrazem ukrytej w cieniu potrzeby zależności .

Może też nawiązywać do spraw ,w które nie chcemy się angażować , a nie mamy odwagi otwarcie

odmówić . Może mieć związek z brakiem odwagi dokonania zmian w pracy , w partnerstwie.

Złamanie ręki lewej nawiązuje do sytuacji emocjonalnej , w jakiej się znaleźliśmy .Jest wyrazem protestu , buntu przeciwko osobom z naszego otoczenia , które dokonują emocjonalnych nadużyć .

Złamanie lewej ręki przez dziecko , to nieświadomy komunikat skierowany do rodziców mówiących o tym jak trudno mu wytrzymać ciężką , emocjonalną atmosferę w domu rodzinnym.

Złamanie prawej ręki może sugerować nie chęć do wykonywania pewnych prac .

 

źródło: V.Kuklińska - Liczby zdrowia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...