Skocz do zawartości

Portret numerologiczny


Suhaila
 Share

Polecane posty

Na samym początku niezbędna jest dla nas data urodzenia osoby, dla której to chcemy stworzyć Portret. To w ramach części numerologicznej. Zapisujemy więc dzień, miesiąc i rok, a następnie każdą z tych liczb przepisujemy pod spodem, po kolei w formacie cyfr rzymskich- są to te numery które widnieją na kartach Tarota. Arkan „0” czyli Głupca, traktujemy tutaj jako numer 22, ponieważ jakżeby inaczej, jego też weźmiemy pod uwagę. Bystre oko czytelnika powinno w tym momencie zadać sobie pytanie, co robimy jeżeli dana liczba, np. dzień urodzenia, bądź suma cyfr w roku urodzenia, wynosi więcej niż 22? Wtedy pojawia nam się pierwsza, i niesłychanie ważna różnica pomiędzy analizą czysto numerologiczną, a tą opisywaną przeze mnie tutaj- mianowicie, jeżeli osoba urodziła się 25go dnia miesiąca, to według numerologii wykonalibyśmy działanie 2+5 i otrzymalibyśmy cyfrę 7, co jest metodą błędną. Tutaj od liczby 25 odejmujemy maksymalną liczbę Arkanów Wielkich, a więc powstaje nam zapis taki: 25-22=3. I tak oto zamiast Rydwanu uzyskujemy Cesarzową. W wyniku pierwszego obliczania, dostajemy pierwszy rządek liczb.

 

Posłużmy się więc teraz przykładową datą urodzenia: 18.12.1989

Pierwszą liczbą będzie więc Arkan XVIII, a więc Księżyc, dalej mamy Arkan XII czyli Wisielca, a sumując rok urodzenia (1+9+8+9=27) i z racji iż wynosi więcej niż maksymalne 22, odejmujemy od niego tę liczbę (27-22=5) i uzyskujemy V Papieża.

Tak oto uzyskaliśmy pierwszy szereg liczb, a więc:

 

(XVIII)Księżyc (XII)Wisielec (V)Papież

 

Te trzy karty, wyliczone bezpośrednio z daty urodzenia, stanowić będą matrycę do dalszych obliczeń, a same w sobie ukazują drogę życia danego człowieka, a więc to, jak będzie się realizował w trzech jej częściach: Księżyc będzie mu patronował od momentu urodzenia do ukończenia 29go roku życia, Wisielec obejmie ten patronat po 29 roku i utrzyma się aż do 49go roku, po czym władzę przejmie Papież, by od 49go roku pozostać już do końca dni tej osoby.

 

Drugi szereg liczb, a właściwie ich parę, otrzymamy poprzez kolejno zsumowanie, zgodne z podstawową zasadą odejmowania jednocześnie liczby 22, dnia z miesiącem urodzenia (18+12=30-22= 12, oraz miesiąca z rokiem urodzenia (12+5=17). Nasz Portret wzbogaci się więc w następny rządek:

 

(XVIII)Księżyc (XII)Wisielec (V)Papież

(VIII)Moc (XVII)Gwiazda

 

Przedostatnim krokiem prowadzącym do uzyskania pełnego portretu będzie suma dwóch poprzednio uzyskanych liczb, a więc 8+17=25 –22=3. Tak oto powstaje Portret:

 

(XVIII)Księżyc (XII)Wisielec (V)Papież

(VIII)Moc (XVII)Gwiazda

(III)Cesarzowa

 

Zanim opiszę znaczenie poszczególnych miejsc przeznaczonych na Arkana Wielkie, pokażę jeszcze metodę obliczania tak zwanej „Karty Harmonii Psychicznej”, ostatniej pozycji powstającej z podliczenia trzech ostatnich Arkanów, a więc tutaj będzie to 8+17+3= 28–22=6= (VI)Kochankowie. Kartę tę umieszczamy z boku naszej potocznie zwanej „Doniczki”, i tak oto otrzymujemy cały Portret, który tutaj zapiszę w formie skróconej, tak jak to mam w zwyczaju:

 

XVIII XII V

VIII XVII

III VI

 

Tak wygląda gotowy Portret. Jak już wspomniałem, pierwsze liczby górnego rzędu mówią o drodze życiowej człowieka i jej kolejnych etapach. Karta (w tym przypadku) VIII to Freudowskie Id, czyli podświadomość człowieka, znajdująca się obok XVII to ego, czyli świadomość, a III to analogicznie superego, czyli nadświadomość analizowanej osoby.

Lewy „bok” naszej doniczki reprezentuje Ekspresję Zewnętrzną, czyli to w jaki sposób dana osoba jest odbierana przez otoczenie, jak się prezentuje, a z kolei prawy bok jest odzwierciedleniem Ekspresji Wewnętrznej, tego jak osoba postrzega samą siebie, co jest dla niej ważne i co ją prowadzi do realizacji.

Karta Harmonii Psychicznej to metoda na swego rodzaju odnalezienie się w życiu, na to w czym dana osoba najlepiej się czuję i jaką rolę jest jej najwygodniej przyjmować w trudnych sytuacjach. Często ta karta daje nam odpowiedź na pytanie dlaczego np. mężczyzna, będący powiedzmy numerologiczną jedynką, nie jest silną, apodyktyczną i liderską osobowością, tak jak to mogłoby wydawać się na podstawie jedynie jego Liczby Karmicznej, tylko czułym i delikatnym, romantycznym przyjacielem- ze względu na obecność na tej pozycji np. Kapłanki.

 

Wielką satysfakcję w pracy z tą metodą daje własna, indywidualna przy użyciu intuicji interpretacja poszczególnych kart jako cech osobowości, jako składowych charakteru. Zwykle karty w portrecie analizujemy według cech pozytywnych jakie są im przypisane, z jednym ważnym wyjątkiem. Kiedy jakiś Arkan pojawi nam się podwójnie (a tak dzieje się zawsze przy pojawieniu się XXII, a więc Głupca), za wyjątkiem gdy druga pozycja tej samej karty leży w Karcie Harmonii, wtedy cechy z nią związane rozpatrujemy tylko pod kątem cieni i negatywów. Dla przykładu podwojeni Kochankowie, według mej sprawdzonej interpretacji, wskazywać będą na rozwiązły tryb życia osoby, na zmienianie partnerów lub partnerek życiowych jak przysłowiowe „rękawiczki”.

Gorąco polecam tę metodę i zachęcam do przetestowania jej na waszych bliskich- rodzinie, znajomych, przyjaciołach. W ten sposób, łącząc to z wiedzą o Tarocie, szybko nauczycie się znaczeń poszczególnych pozycji kart oraz informacji, jakie ze sobą niosą. Przypatrzcie się szczególnie znaczeniom kart takich jak Słońce, Sprawiedliwość, Wisielec, Diabeł, tutaj pojawia się prawdziwe pole do popisu oraz kopalnia nowych znaczeń.

 

 

Ten portret poznałam na blogu Gabriela

tarocistagabriel.bloog.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...