Skocz do zawartości

Pasożyty ,wampiry energetyczne


Suhaila

Polecane posty

Autorem tekstu jest Małgorzata Stawarz

Pasożyty i wampiry energii

 

Po spotkaniu z kimś czujesz się zmęczony? To wcale nie znaczy, że miałeś do czynienia z wampirem, ale z pasożytem energetycznym. Fakt, że poczułeś wyczerpanie oznacza, że twoja energia jest słaba i wymaga regeneracji.

 

To jasne, że ludzie czerpią od siebie wzajemnie energię w mniej lub bardziej uczciwy sposób. Jeśli są samodzielni energetycznie i nie muszą na nikim żerować, to zgromadzoną energią chętnie się dzielą! Generalnie, życie wymaga pozytywnej energii, czyli posiadania szlachetnych celów. W czasie ich realizacji następuje wzrost radości i nadziei, że dzieło się uda i jeszcze kogoś ucieszy!

Tak rodzi się pozytywna siła, a człowiek staje się wtedy szczęśliwy. Wokół osób samodzielnie umiejących tworzyć pozytywne energie, przeważnie krążą i pasożyty, i wampiry energetyczne. Trzeba być na to przygotowanym.

To ich brak wymaga raczej zastanowienia! I nie ma powodu do paniki, ani lamentowania nad sobą. Lepiej się dowiedzieć; kto jest kim i odpowiednio zachowywać.

Inaczej bowiem postępuje się z pasożytami, a inaczej z wampirami. Myląc ich - można stracić tylko siłę.

 

Czym się różni pasożyt od wampira energii?

Otóż, pasożyt żywi się wyłącznie pozytywną energią. Kiedy wyczuje negatywną, to zwija ogon i ucieka.

To on okazuje się zdrajcą i nikomu nie pomoże w kłopotach. Tak się boi, że nie potrafi.

Trzyma się z ludźmi silnymi, pozytywnymi i zmierzającymi do szlachetnych celów.

Jasne, że czasem pobierze za dużo energii i zmęczy, kiedy jest wygłodzony z braku pozytywnych kontaktów. Jednocześnie jednak jest milutki, bo prawi komplementy, aby móc być blisko.

To, że jego pochwały lub komplementy nie mają wartości energetycznej i są sztuczne, można mu podarować. Przynajmniej się stara. Łatwo go od siebie przegonić złym humorem. Sam ucieka, gdy wyczuje, że coś ci grozi.

Dlatego cenną wskazówką jest jego obecność. Znaczy to, że nic złego ci nie grozi.

Wampir też wyszukuje osoby pozytywne, ale ich energię przetwarza na negatywną i to jest jego pokarm.

Tak więc pasożyt męczy, a wampir denerwuje.

Po czym można poznać, kto jest kim?

Jeśli po spotkaniu wychodzisz rozdrażniony, zły na siebie i jakiegoś człowieka, to mialeś spotkanie z wampirem i ono się wcale nie zakończyło!

Fakt rozstania, nie kończy pobierania energii przez wampira, jeśli się odpowiednio nie zareaguje. Dla niego cenniejsze jest to, że będziesz jeszcze długo wspominał to spotkanie i ciągle miał z nim złe skojarzenia.

Tak tworzy nić energii, którą pobiera od ciebie energię.

Chcąc się odciąć od wampira, trzeba mu wysłać swoje współczucie. A można tego dokonać, kiedy sobie wyobrazisz, jak taki człowiek musi się męczyć sam ze sobą?

Naprawdę go żal! Biedak nie ma prawdziwych przyjaciół, bo gdziekolwiek się zjawi, to wszystkich rozdrażni i każdy unika z nim następnych spotkań.

Musi ciągle szukać nowego żerowiska. To smutne.

Wysyłając wampirowi swoje współczucie, masz pewność, że się odczepi, a ty poczujesz ulgę.

Podejmując z nim walkę, dodajesz mu natychmiast siły, a jego inteligencja w zadawaniu ciosów rośnie.

Sam go wzmacniasz, a potem lamentujesz, że ci dołożył!

Kiedy masz blisko pasożyta, to on nie jest nigdy napastliwy. Często się uśmiecha i okazuje radość, kiedy ci się dobrze wiedzie. Chętnie słucha takich opowieści. Będzie do ciebie dzwonił po dobre informacje, sam nie mogąc takich samych dostarczyć.

Żywi się tylko pozytywną energią, ale nie umie jej spożytkować, aby samemu odnosić sukcesy. Tak, jakby tylko konsumował.

Przychodzi do ciebie po rybę, a nie wędkę. Póki mu wystarczy tych ryb, które mu dałeś, masz trochę spokoju.

Jego wadą jest to, że zajmuje ci czas i marnuje siły, które możesz spożytkować na coś innego. Jeszcze dobrze się nie obudzisz, a już dzwoni z pytaniem; co słychać, a nawet co ci się dobrego śniło? Możesz w zasadzie mówić byle co, nawet o tym, co zamierzasz zjeść na śniadanie, a będzie uradowany. Ważne, aby mógł poczuć twoją radość i sam się nią dokarmić.

Dobrą stroną pasożyta jest to, że możesz nim rządzić, bo jest bardzo posłuszny, abyś tylko nie zerwał z nim znajomości.

 

Z wampirami jest trochę trudniej, ale też możesz mieć z nimi dobrą zabawę, a czasem nawet pożytek!

Wampir energii wydaje się przyjacielem na złe dni, bo natychmiast się zjawi, kiedy się dowie o jakimś nieszczęściu. Lubi chodzić do szpitali, na cmentarze i patrzeć na ludzi cierpiących, słuchając ich skarg.

Normalni ludzie raczej źle czują się w takich miejscach. Wampir jednak nie opuści cię nawet na krok, jeśli pragniesz się wyżalić. Z upodobaniem słucha o tym, co cię martwi, dręczy, boli, kto cię zranił?

Na jedno tylko nie licz, że pomoże ci załagodzić jakiś konflikt lub wyjść z problemu, bo wtedy przestaniesz być jego żywicielem. Tak doradza, aby podsycać wojny i konflikty. Dzięki temu, że nie możesz wydostać się z matni i problemów, on się cieszy! W tej wersji wampirycznej - nie zdajesz sobie sprawy, że masz blisko siebie podstępnego wroga, który udzieli pomocy, gdy chcesz się na kimś zemścić, a oburzy, gdy postanowisz komuś wybaczyć lub kogoś ucieszyć.

Jest gotowy zrobić ci obszerny wykład o tym, jak jesteś z każdej strony wykorzystywany i zostawiany na pastwę losu.

 

Wampir energii, szczególnie nie lubi pasożytów, zresztą z wzajemnością.

Pasożyt bowiem wyczerpuje twoje siły, więc jest jego wrogiem. To wampir przegoni wszystkie pasożyty z twojego otoczenia, więc w jakimś sensie może być przydatny, jeśli rzecz jasna chcesz się pozbyć pasożytów, bo jesteś nimi zmęczony.

Niestety, dla wampira za taką przysługę jesteś wtedy tylko jego! Ma na ciebie wyłączność! Odizoluje od świata, rzekomo dbając o ciebie, abyś nie marnował swojej dobrej energii, którą sam wykorzysta. Może czasem zadbać, abyś całkiem nie stracił energii. Sam ci wtedy podpowie, co możesz zrobić dobrego, aby odzyskać radość i energię. Jednak będzie cię kontrolował i gdy stwierdzi, że na nowo rozkwitasz, to znowu zaatakuje, rzekomo słuszną krytyką.

Po pewnym czasie zaczynasz się bać tej krytyki, nawet głosu i spojrzenia. Jesteś pokarmem! Można cię nawet zostawić na pewien czas, bo nawet z odległości będziesz odżywiać wampira swoim strachem przed tym, co zrobi lub powie.

 

Jeśli chcesz wiedzieć, kto w twoim otoczeniu jest wampirem energii, to pomyśl tylko, kto powoduje, że czujesz niepokój, strach lub nawet lęk jeszcze przed spotkaniem? I masz gotową odpowiedź.

 

 

Pasożyta energii, na tle wampira, będziesz wtedy uważał za balsam dla duszy! Jednak on się nie zjawi na ratunek. Możesz go zapraszać, a on nie przyjdzie i znajdzie na to setki wymówek.

Dlatego musisz sam zebrać siły i mieć świadomość, że w obecności wampira, który przejął nad tobą kontrolę, jesteś sam i zdany na siebie.

Masz wielkie szczęście, jeśli znasz osobę, która jest samodzielna energetycznie i nie boi się wampira, który jest w pobliżu. Jeszcze lepiej, jeśli wie, jak sobie z nim poradzić i przegonić!

 

Tam, gdzie są pasożyty, niebawem zjawia się też wampir, bo podobnie wyczuwa pozytywną energię.

Obaj działają inaczej, ale tylko w jednym celu, aby najeść się twojej energii. Obaj blokują twój pozytywny rozwój, choć na różne sposoby. Zawsze krążą w pobliżu, ale tylko od ciebie zależy, na co im pozwolisz?

Jeśli chcesz decydować i kontrolować energie, jakie cię otaczają, to dbaj o poziom własnej energii i nie daj się nikomu zniechęcić. Trzymaj się swoich szlachetnych celów i za skarby świata z nich nie rezygnuj; ani z powodu zmęczenia, ani buntowany przez wampira, że jesteś wykorzystywany.

 

Pasożyta pozbędziesz się nawet złym nastrojem.

Wampira dobrem, które mu dasz. W czystej postaci nie zdoła go przyjąć. Udawać wspaniałość potrafi, ale krótko. Im mocniejszy wampir, tym dłużej udaje, że czyni dobro.

Zagoń go do roboty! Wykorzystaj jego udawanie szlachetności! Choć trochę na tym skorzystasz! Tą metodą sprawisz, że wcześniej lub później wścieknie się i wreszcie pokaże swoje prawdziwe oblicze, a potem sam ucieknie.

Wyczerpany uczynionym dobrem, do jakiego był zmuszony, długo będzie lizał rany z obrzydzenia i nie wystarczy mu siły na zemstę. Nie masz się czego bać!

 

Robiąc coś pozytywnego i działając sercem, musisz się liczyć z ciągłym zainteresowaniem lub obecnością ludzi, którzy chcą się żywić twoją energią w mniej lub bardziej ukrytej formie.

Jednak przyciągniesz również do siebie osoby samodzielne energetycznie, które pomogą wyjść z wszystkich tarapatów. Nie będą one o ciebie nadmiernie zabiegać, zwłaszcza wbrew twojej woli. Nie spodziewaj się zatem, że będziesz ratowany na siłę.

Masz wybór i wolną wolę, aby wybierać sobie towarzystwo, to wybieraj!

 

Zbyt pochopnie oceniając ludzi możesz popełnić błędy. Pozwól, aby każdy pokazał swoje oblicze, a sam rób to, co uważasz za słuszne i dobre bez względu na wszystko!

Byłoby szkoda, gdybyś na skutek swojej nieufności i doznanych ran odepchnął od siebie kogoś, kto ci daje pozytywne siły.

Coraz trudniej znaleźć teraz osoby samodzielne energetycznie, bo liczba osób, które zmarnowały swoją energię, stając się wampirami lub pasożytami - stale rośnie.

Nie jest jednak tak źle! Problem raczej w tym, że ludzie się grupują, aby wzajemnie wzmacniać i zanim wejdziesz w pozytywne środowiska, przejdziesz testy i rozmaite prowokacje.

Kiedy wykażesz konsekwencję i zdolność odbudowywania własnej energii, będziesz partnerem dla tych, którzy ci nigdy nie obiorą siły, ale ją wzmocnią i pomogą odzyskać.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Czym jest wampiryzm energetyczny?

Wampir energetyczny, to ktoś, kto odbiera energie.Może to robić świadomie lub nieświadomie. Najczęściej to osoby niezadowolone z życia, użalające się, negatywne nastawione do otoczenia.

Przeciwieństwem wampira energetycznego jest dawca energii. Jest wesoły, uśmiechnięty, z humorem, optymistycznie patrzy na świat.

Wtedy, gdy mamy poczucie psychicznego wyczerpania, chwytają nas jakieś lęki i mamy wrażenie, że gdzieś "za rogiem" czai się niebezpieczeństwo, możemy podejrzewać, że jesteśmy obiektem ataku wampira energetycznego.

 

Nasza aura wtedy została bez naszej wiedzy i pozwolenia naruszone przez innych.To może być nawet najbliższa nam osoba, może być nieświadoma, że jest wampirem energetycznym.

Najbardziej jesteśmy podatni na takie ataki, gdy mamy podświadome lęki, obawy. Wtedy, gdy boimy się śmierci, choroby, o bliskich czy o naszą egzystencję.

Osoba nieświadoma swego wampiryzmu nawet nie wie, że nas atakuje, jednak są osoby w pełni świadome swych czynów. W obu przypadkach, gdy dojdzie do ataku czujemy się źle, jesteśmy wyczerpani i mamy tzw. doła.

 

Jak rozpoznać atak wampira energetycznego?

 

Zmęczenie- jeśli nagle w ciągu dnia w czyjejś obecności poczujesz się osłabiony, znaczy to, że ten ktoś przyssał się do Twojej aury, oczywiście jeśli będziemy zwyczajnie zmęczeni nie ma mowy mówić o ataku wampira, jednak dzieje się tak wtedy, gdy zmęczenie pojawia się nagle w towarzystwie danej osoby.

Ból głowy- w czasie stresujących sytuacji, często odczuwamy ból głowy, lecz jeśli jesteśmy w czyimś towarzystwie i taki ból się pojawia, a następnie, gdy rozstajemy się z tą osobą, ból głowy mija, możemy przypuszczać, że mieliśmy do czynienia z wampirem energetycznym.

Uczucie "wypompowania"- jeśli po kilku minutach rozmowy z kimś masz wrażenie, że powietrze zgęstniało, zrobiło się jak ciężka masa/galareta, może wskazywać na działanie wampira, który pozbawił Cię energii. Wszystko powinno wrócić do normy po kilku godzinach snu.

Koszmary senne- jeśli zazwyczaj nie miewasz koszmarów i nagle śni Ci się, że ktoś Cię goni i chce Cię zabić, to może oznaczać psychiczny atak, choć trzeba się temu dokładnie przyjrzeć, gdyż może być inny powód koszmarów.

Uczucie zimna- kiedy wampir "podłącza się" do nas możemy poczuć chłód, a nawet zimno, gdy wampir zbliża się do Ciebie czujesz niepokój w splocie słonecznym.. Nasz splot słoneczny jest przechowalnią naszych lęków, obaw, stłumionych uczuć, więc kiedy czujesz\, jakby lodowate niewidzialne ręce ściskały Ci brzuch, możesz podejrzewać atak. Jeśli przy tym poczujesz osłabienie,m a nawet drżenie ciała, uciekaj od osoby, która jest przy Tobie.

Ataki lęku i paniki- czasem takie uczucia dopadają nas bez wyraźnej przyczyny, dopiero po pewnym czasie orientujemy się, co je spowodowało. Takie gwałtowne reakcje powstają poprzez sygnały wysłane przez naszą podświadomość. Warto wtedy przypomnieć sobie z kim się rozmawiało w przeciągu kilku godzin, być może miałeś do czynienia z atakiem.

Depresja- długotrwałe ataki jakiejś osoby lub grupy osób mogą spowodować, że zaczniesz odczuwać silną depresję.

 

Tarcza przeciw wampirom

Aby obronić się przed wampirem energetycznym, przede wszystkim musisz pozbyć się lęków, gdyż tłumione są przepustką dla wampirów.

Oto kilka sposobów:

1. Napisz na kartce szczerze wszystkie swoje lęki.

2. Popatrz na nie i zapytaj samą siebie, dlaczego się tego boisz. Często przyczyną naszych lęków jest jakieś wydarzenie z dzieciństwa lub rodzice przekazujący nam swoje fobie.

3. Gdy już wiesz czego się boisz, a nie możesz sobie sama poradzić, to możesz pójść do psychoterapeuty. Taka kuracja może zakończyć psychiczne ataki.

 

Nie daj się zwariować

Pamiętaj jednak, że nie możesz z góry zakładać iż idąc do pracy, czy udając się w podróż spotkani ludzie są wampirami energetycznymi, ale powinnaś być świadoma, że tacy ludzie istnieją.

Noś przy sobie czarny turmalin, jest kamieniem ochronnym przeciw atakom psychicznym.

Jaspis, agat, turkus są kamieniami używanymi przez szamanów do ochrony przed złymi energiami podczas wykonywania rytuałów magicznych, gdy ich aury są otwarte na ataki. Noś te kamienie w formie naszyjnika, wisiorka lub włóż je do lewej kieszeni (wampir zazwyczaj atakuje lewą stroną aury).

Proś swojego przewodnika duchowego o ochronę. To przecież takie proste, ale jakże często o tym zapominamy. Przecież wystarczy tylko poprosić: "Spraw, aby pomiędzy mną, a innymi przepływała tylko dobra energia. Chroń mnie przed wrogami." Modlitwa do Boga w którego wierzysz, też będzie pomocna.

Wizualizuj- w chwili zagrożenia lub przed spotkaniem z innymi ludźmi, wizualizuj wokół siebie białe światło, które otoczy Cię jak kokon. Upewnij się czy wizualizacja objęła również stopy, bo zazwyczaj skupiamy się na głowie.

 

W rodzinach, gdzie zamiast miłości i zgody panuje nienawiść i wzajemne pretensje, można niemal wyczuć, jak prana, energia życia przechodzi od rodzica do dziecka i odwrotnie.

 

Pamiętaj, im więcej swoich lęków sobie uświadomisz i oswoisz, tym większe są Twoje szanse na skuteczną obronę przed wampirem energetycznym.

 

Źródło: internet

  • Lubię! 1

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pamiętaj, im więcej swoich lęków sobie uświadomisz i oswoisz, tym większe są Twoje szanse na skuteczną obronę przed wampirem energetycznym.

 

To się zgadza. Coraz częściej się o tym przekonuję. Kiedyś spotkałam na swojej drodze taką pijawkę energetyczną, wtedy jeszcze o tym nie myślałam w kontekście wampira energetycznego. Ten temat jest bardzo ciekawy, coraz częściej i więcej o nim czytam i muszę powiedzieć, że rzeczywiście jest wiele takich osób, które całkiem nieświadomie pewnie wysysają z nas tą całą energię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Od jakiegoś czasu czuję się zmęczona. Mam dziwne przeczucie, że całą energię wysysa ze mnie pewien wampir energetyczny. Podbijam ten temat - może macie jakieś doświadczenia i rady, którymi zechcecie się podzielić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podaj więcej szczegółów. Twoja wypowiedź sugeruje że podejrzewasz kim jest, skup się na odczuciach cielesnych w pobliżu tej osoby (niezależnie jak dziwne lub "głupie by były").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...