Skocz do zawartości

O Liczbie 13


Suhaila
 Share

Polecane posty

13 – karma pracy

13 – już sama nazwa wskazuje na jakiegoś pecha. W systemie kabalistycznym 13 nie jest nieszczęśliwą liczbą tylko szczęśliwą.

W tarocie 13 to karta śmierci, która zawsze mówi o przemianie, która nie jest łatwa; o przemianie, która jest bolesna, o sytuacjach, gdzie coś się kończy w sposób radykalny.

Karta transformacji i ta wibracja transformacji jest przede wszystkim jak gdyby efektem czasu, czyli coś się dokonało, coś już się wypaliło, coś się zakończyło w formie i teraz jest czas na nowe, ale żeby nowe przyszło, to niestety musi dokonać się całkowite odcięcie.

 

Wibracja 13 – karmiczne zobowiązanie pracy. To nie znaczy kara za lenistwo, ale tzn., że na to wcielenie, na tę naszą drogę życia wybraliśmy sobie akurat doświadczenia, które będą uczyły nas cierpliwości, rzetelności, skupienia, oddania się.

W pewnym sensie ta wibracja nazywana jest boskim czynnikiem lub liczbą przeznaczenia, bo jest to wibracja transformacji, przemian. Przemian, które nie pozostawiają niczego takim, jakie było. Niewiele wibracji w naszym portrecie dokonuje tak radykalnych zmian. Przy wielu wibracjach, np. przy 1 z 10 możemy tworzyć coś nowego w oparciu o coś starego.

13 powoduje zamknięcie cyklu, odcięcie możliwości i rozpoczynanie od nowa. Karma pracy w tej wibracji to konieczność samodzielnego zdążania do celu.

 

Co 13 daje w życiu codziennym?

Osobie, która ma tę wibrację daje możliwość, wibrując pozytywnie tą 13ką, że będzie to osoba bardzo pracowita.

Ta 13, szczególnie, jeśli jest z dnia urodzenia, z drogi życia będzie powodowała, że taka osoba właściwie od najmłodszych lat będzie poszukiwała zajęć dających jej możliwość samodzielnego zarobkowania, ale przede wszystkim, żeby zaspokoić własne potrzeby. Tak więc ta 13 wnosi do naszej struktury charakterologicznej odpowiedzialność za własne widzi mi się (np. jeśli młoda dziewczyna chce kosmetyki z wyższej półki to najpierw idzie i zarabia na nie pieniądze, czyli nie obciąża budżetu domowego, a jednocześnie uczy się też planowania, rozeznania, wyznaczania sobie celu).

Mając 13 bardzo dobrze jest obrać sobie cel, na który zarobkujemy pieniądze, czyli nie na zasadzie: będę zarabiał pieniądze, będę dbać o swoją pracę po to, żeby napełniać swoje konto i żebym czuł się bogaty. Absolutnie tego nie wolno jest robić, bo 13 w swojej strukturze porusza wszystko co skostniałe, czyli w momencie, jeśli dokona się takiej próby odkładania i to miałoby być samym celem pracy to tak naprawdę zaraz zadzieje się coś takiego, co spowoduje, że te tzw. zapasy trzeba będzie uruchomić i nie tylko je całe spożytkować, ale jeszcze czasami potrafi zaistnieć debet.

 

13, szczególnie przy silnych wibracjach niezależności, czyli przy 9, 8, 1 będzie powodowała, że np. osoba nie będzie wydawać więcej niż posiada, czyli są to osoby z dużą awersją do wszelkiego rodzaju długów, kredytów.

 

13 jest to przede wszystkim transformacja zawodowa, a tzn., ze rzetelnie trzeba zdążać do tzw. .sukcesu.

natomiast nie ma co liczyć przy tej wibracji na tzw. ciepłą posadkę na szczycie góry, na którą żeśmy się wspinali.

Jeśli występuje ta wibracja w portrecie w dacie urodzenia należy samemu dokonywać tych zmian, czyli w momencie, kiedy już w pewnej przestrzeni zawodowej osiągnęliśmy ten szczyt, osiągnęliśmy formę uznania, na której wszyscy inni mogą bazować, to my powinniśmy natychmiast dokonać zmiany, czyli albo zmienić miejsce pracy albo zmienić zawód.

Jeżeli 13 się pojawia, to najsilniej widać jej działanie rozłożone na całe nasze życia w momencie, kiedy jest z dnia urodzenia lub z drogi życia. Natomiast, jeśli pojawia się w punktach zwrotnych to jest to zawsze informacja, że idzie czas zmian i tym zmianom nie należy się przeciwstawiać, tych zmian nie należy poczytywać jako Palec Boży, aczkolwiek można trochę 13 nazwać takim Palcem Bożym, ponieważ ona porusza to, co skostniałe, ona nie pozwala osiągnąć takiego stanu pełnej euforii i zadowolenia, bo wszystko musi być okupione dochodzeniem.

 

Ta 13 mówi często o tym, że coś udaje nam się zawsze w życiu, ale za drugim razem, czyli jest ta łza, którą trzeba uronić, ta kropla potu, którą trzeba włożyć w osiągnięcie celu.

 

Jakie jest jeszcze przesłanie 13?

„Pracuj najlepiej jak potrafisz, pracuj rzetelnie, natomiast nie oczekuj na pochwałę”

 

Ludzie, którzy mają 13 w portrecie numerologicznym doskonale wiedzą o tym, że są docenieni, ale po bardzo długim czasie, czyli bardziej to ich docenienie obrazuje się powierzaniem im coraz bardziej odpowiedzialnych obowiązków, co z drugiej strony można byłoby powiedzieć: miałem mało pracy to mi dorzucili, ale też mnie docenili. Tu bardzo rzadko przychodzą klasyczne profity finansowe.

 

Ale ta 13 jest doskonale wdzięczną wibracją, jeśli chodzi o tę rzetelność. Jeżeli rozumiemy to wyzwanie karmiczne i jeżeli rzeczywiście tej pracy się nie boimy, jeśli nie pracujemy po to, by błyszczeć, jeśli nie pracujemy po to, by nas chwalono, ale pracujemy po to by mieć świadomość dobrze wykonanego obowiązku, żeby mieć świadomość, że w to co robimy włożyliśmy całe serce, całą duszę i wszystkie nasze umiejętności, jeśli nawet czasem nam się coś nie uda, to nie jest to wynik naszego niedopatrzenia czy niechlujstwa takiego sytuacyjnego, tylko jest to najwyżej brak wiedzy i wtedy następuje jej uzupełnienie. To ta 13 wynagradza nas tym, że zmieniając system zawodowy, czyli w momencie, kiedy dokonują się te transformacje, dokonuje się przejście z jednej pracy do drugiej (bo przy tej wibracji nie uda się od poczęcia do śmierci pozostać w jednej firmie, mało tego jest tzw. system zmiany wykonywanych zawodów, gdzie jeden z drugim niewiele czasami ma wspólnego. To za każdym razem zmiana wprowadza nas na wyższy poziom prestiżu społecznego, aczkolwiek w każdym z tych miejsc na pewno będzie trzeba pracować w pocie czoła i za każdym razem wykazać się rzetelnością, odpowiedzialnością za siebie, za własne czyny.

 

Ta 13 jest również transformacją, jeżeli chodzi o związki i zmiany w życiu. Zmiany zawodowe bardzo często następują na skutek pierwotnej transformacji emocjonalnej, czasami np. jest tak, że zaczynamy gdzieś pracę, tworzymy związek i wchodząc w ten związek, realizując się w tym związku przychodzi jakaś szansa i musimy zostawić to, co żeśmy robili i zająć się tym, co przychodzi jako nowa możliwość. Odchodząc ze związku bardzo często wystąpi konieczność tworzenia nowej przestrzeni zawodowej. Ilekroć będziemy dokonywać zmian w swoim życiu, to przy 13 bardzo często u podstawy tej zmiany będzie relacja emocjonalna.

 

Jest to wibracja, która wymusza na nas samodzielną pracę, bez pomocy, nie możemy liczyć na to, że samo się coś zrobi, że ktoś za nas coś zrobi. Jest to właśnie ten przymus pełnego zaangażowania i samodzielności.

 

Jeżeli występuje wibracja 13 w I pz, w drodze życia lub w dniu urodzenia, a na minusie występuje 2, która mówi o nieporozumieniach z innymi ludźmi, o trudności dogadywania się i o lekcji trudów w tworzeniu relacji i towarzyskich, ale też i rodzinnych, to ta 13 mówi o tym, że od spółek jak najdalej, każda spółka wyjdzie ci bokiem, czyli musimy pamiętać o tym, że jeżeli nawet byśmy wchodzili w spółkę to 99% pracy my będziemy musieli wykonywać, obciążenia spoczną na nas i może jeszcze taka spółka rozpaść się nie pozostawiając nam możliwości wzięcia czegoś z niej.

 

Będąc wyposażonym w tę wibrację w portrecie numerologiczny osiągamy bycie pracownikiem docenionym, natomiast nie zawsze osiągamy bycie pracownikiem wynagrodzonym na miarę tego docenienia.

Jest też charakterystyczne przy tej wibracji, że tzw. kariera zawodowa nie jest karierą spektakularną, nie jest karierą, która idzie szybkim rytmem, nie jest również karierą, która jest umożliwiona poprzez jakieś układy, że ktoś kogoś wesprze, ktoś wprowadzi. Nawet jeśli ktoś nam pomoże to poprzez tę pomoc jakby mamy odciętą w pewnym sensie drogę do upominania się od siebie, czyli jest to stworzenie chorej sytuacji zależności zawodowo-emocjonalnej.

 

Budowanie stabilizacji materialnej odbywa się przy 13 stosunkowo powolnie, ale systematycznie, czyli to co zostanie osiągnięte jako pewien pułap przy tej transformacji, przy tej utracie nie spadamy poniżej tego pułapu. To jest tylko odcięcie tej możliwości i mniej więcej z tego samego pułapu rusza się i za każdym razem wchodzi się w tej drabinie wyżej. To jest plus 13.

 

W momencie, kiedy mamy karmę pracy, czyli podjęliśmy decyzję o tym, że w danym życiu szczególną uwagę będziemy zwracać na pracę. Należy też pamiętać o jednej rzeczy, że niestety nie dane nam będzie wygrywać, czyli nie ma tej możliwości uzyskania poprawy sytuacji materialnej poprzez jakieś wygrane losowe. One mogą się sporadycznie pojawiać jako zachęta, ale nie należy za tą zachętą podążać, bo po niej przychodzi całkowity brak możliwości wygrania choćby nawet tej przysłowiowej trójki. Natomiast trzeba zakasać rękawy i mając wibrację karmy pracy trzeba się przyzwyczaić do tego, że tylko to, co własnymi rękami i wtedy jest to cenne, bo ta wibracja też umożliwia nam poczucie, że to do czego doszedłem jest efektem mojego dążenia, mojej umiejętności organizacyjnej, mojej kompetencyjności w danej dziedzinie.

 

Jeśli ta 13 wibruje negatywnie, a raczej my nie chcemy przyjąć do wiadomości, że tylko pracą ludzie się bogacą, wtedy powstaje inklinacja do hazardu i to jest informacja, że do pewnego momentu może to się udać, do pewnego momentu los może sprzyjać, ale tak jak idzie układ odcięcia w sytuacjach zawodowych, tak również ta tzw. hossa nie jest w stanie trwać wiecznie i wszystko co dana osoba uzyska poprzez takie nie pracowanie, a kombinowanie – zostanie jej odebrane w taki czy inny sposób.

 

To, co dla nas jest bardzo istotne – 13 w portrecie dokonuje wewnętrznych transformacji, zatrzymuje nas w gonitwie, zaczyna wyznaczać nam pewnego rodzaju priorytety.

Ta wibracja bardzo mocno uwrażliwia na drugiego człowieka i uwrażliwia na to, żebyśmy mieli czasami ograniczone zaufanie, ale pozwala też dostrzec rolę drugiej osoby w naszym życiu, dostrzec rangę człowieka i jego wartość. Nie wartość co ten ktoś wnosi do naszego życia, tylko o ile nam jest łatwiej zmagać się z tą rzeczywistością, jeśli jest ktoś obok nas.

Potrafi również wyposażyć, nie tyle w empatię, ale w takie spojrzenie na drugiego człowieka, uczy nas gradacji – co jest wartościowe w naszym życiu, a co nie jest wartościowe. To nie znaczy, że my wartościujemy, czy człowiek jest wartościowy, ale wartościujemy, czy obecność tego człowieka w naszym życiu jest dla nas wartościowa.

 

To jest bardzo istotne, bo tak jak pewnego rodzaju co jakiś czas trzeba zrobić czystkę energetyczną wokół siebie, w swoim domu, tak samo i w tzw. znajomościach czasami też trzeba zrobić taką czystkę.

 

Program Tarocistki Danuty 25/26.07.2008

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekwy temat , ponieważ 13 jest uważana za liczbę pechową bynajmniej chińczycy tak uważają .Dobrze też byłoby tę liczbę dodać do siebie i daje 4 , mówią że ta 4 nie jest dobra dla numerów domu , z czym się zgadzam . Może jak ktoś mieszka pod taką liczbą 13 lub 4 będzie mógł więcej coś dodać od siebie .

Dla Jana Pawła ona nie była pechowa ,wręcz bardzo pracowita , przeszedł wiele w swoim życiu i jak mówią tez ta liczba wymusiła a może dałą mu pracować dla ludzkości i da siebie .

 

TO ZNALAZŁAM W NECIE

 

Data śmierci matki Karola Wojtyły to 13-04-1929 roku (daje sumę cyfr 29 = a numerologicznie - doskonałą liczbę11)

 

Papież żył 85 lat - 8+5=13

 

Imię Jan Paweł Drugi składa się z 13 znaków.

 

Data urodzenia Karola Wojtyły 18-05-1920 roku , tj.1+8+5+1+9+2=26

 

Ilość dni życia to 31000 dni - odwrócone 13

 

Zmarł o godzinie 21:37 tj. 2+1+3+7=13, 2.04.2005 roku 2+4+2+5=13, w 13 tygodniu 2005 rok.

 

Pontyfikat trwał 26 lat i 5 miesięcy 2+6+5 = 13

 

13 ilość dni pontyfikatu według jednych wynosi 9301 (13) lub 9665 = (26)

 

13 maja 1981roku dokonano zamachu na Papieża, co daje liczbę 28, 2+8 = 1

 

Matka Boska z Fatimy, którą Papież szczególnie miłował, ukazała się dzieciom 13-05-1917 roku (27= 9) i przewidziała wydarzenie zamachu, ukazując się 13 razy, 13 dnia każdego miesiąca.

 

13.02.2005 śmierć siostry Łucji - 1+3+2+2+5 = 13

 

Przy łożu śmierci Papieża trwało 13 najbliższych współpracowników

 

13 księga Pisma Świętego to Księga Apokalipsy...

 

Należałoby zwrócić uwagę na to, że liczba 13 pojawia się przemiennie z cyfrą 8, odpowiadającą zarówno dniu urodzin Papieża, jak też towarzyszy chwili śmierci. Można przy tej okazji dorzucić jeszcze domniemania, że sam Chrystus urodził się pod wpływem energii doskonałej liczby 44, co daje także sumę cyfrową 8, właściwą dla narodzin i śmierci Papieża. Pierwsza sprawa, którą można stwierdzić, to Jego działania w trakcie całego pontyfikatu, które nie wydają się przypadkowe. Ojciec Święty wyraźnie dawał znaki, że respektuje znaczenie cyfr i dat, nie działając wyłącznie intuicyjnie, ale też logicznie i zgodnie z energią oraz wibracjami cyfrowymi dla Ziemi. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że ogłosił rok 1995 Rokiem Rodziny, rok dający sumę cyfr 6, gdy ta cyfra w numerologii ma identyczne znaczenie? Jak mówić o przypadku, gdy rok 1997, dającym sumę cyfr 8, wskazuje nam w przemówieniu noworocznym ideę Roku Chrystusa, gdy numerologia i nawet matematyka mówi o tej wibracji NIESKOŃCZONOŚĆ? Czyż nie staje się jasne, że życie zależy od zdolności zachowania równowagi między wartościami materialnymi i niematerialnymi? Nie wydaje się również przypadkiem, że rok 1999 Papież ogłasza Rokiem Boga, a suma cyfr daje liczbę 28, czyli JEDEN (jest jeden Bóg)!

Dostawaliśmy wyraźne sygnały, że wszystko ma swój czas, a my możemy ten czas pozytywnie wykorzystać, niezależnie od światopoglądu. Możemy mnożyć przykłady zbieżności przesłań Papieża dla ludzkości na każdy kolejny rok z filozofią cyfr, a raczej prostą sumą dat. Zbieżność i wyraźny związek z cyframi, jest niewątpliwie godny zastanowienia.

 

Niektóre wyliczenia są jednak na siłę naciąganymi kombinacjami cyfr, aby dodać im grozy. Osoby znające filozofię i symbolikę cyfr, mogą bazować na mitach i przesądach, aby rozbudzać w dowolną stronę wyobraźnię mniej zorientowanych. Uczciwość nakazuje jednak powiedzieć bardzo wyraźnie, że cyfry są tylko symbolami, rodzajem skróconego zapisu do zrozumienia rodzaju energii, którą człowiek zarządza, wybierając dobro lub zło. Cyfry są narzędziami badawczymi i dlatego służą różnym celom.

 

Liczba 13 daje sumę 4, oznaczając logikę, doświadczenie, pracę, naukę, urząd, wzory, schematy, przykłady, analizę, precyzję, rzeczowość, fakty i wreszcie także ...cierpliwość. W numerologii odpowiada jej kolor żółty, widoczny w barwie flagi Watykanu. Charakterystyka cech, odpowiadająca energii cyfry 4 może być określana jako konserwatyzmem lub wstecznictwo poglądów, ale taką interpretację należy uznać za złośliwą. Prawidłowe i pozytywne wykorzystanie tej energii, jako celu i metody działania, wymaga bowiem racjonalizmu i cierpliwej badawczości, zatem wszelki pośpiech w wyciąganiu wniosków, wskazywaniu wzorców i zmianie zasad, byłby niewłaściwym wykorzystywaniem tej energii. Można powiedzieć, że sam kolor żółty jest wskazówką kierunku działania zarówno papieży, jak też Stolicy Apostolskiej. Wyznacza misję w nauczaniu, cierpliwym zbieraniu dowodów, rzeczowym badaniu faktów i wyciąganiu wniosków. Oczywiście negatywny aspekt wibracji 4 może powodować skłonność do ukrywania faktów, brak pozytywnych wzorów i łamanie wszelkich zasad lub wprowadzanie w błąd. Wibracja liczby ogranicza Watykan i Papieży do roli dokumentacyjnej, badawczej i nauczania. Dokładnie taką misję realizowano przez XX wiek, co trzeba uznać za pozytywny sposób wykorzystania energii i Jan Paweł II pozytywnie wykorzystał tę energię, wskazując właściwy tor myślenia. Właśnie nauczanie i tworzenie pozytywnego wzorca nauczyciela duchowego, a nie same podróże, było siłą ostatniego Pontyfikatu. Dla przeciętnego człowieka powinien to być znak, że należy się uczyć i pracować według sprawdzonych i pozytywnych wzorców oraz zasad.

 

Dość częste pojawianie się liczby 13 w życiorysie Ojca Świętego, świadczyć może o tym w jaki sposób On sam został naprowadzony na właściwy tor, którym stała się ciągła nauka i cierpliwe wnioskowanie z tego, co było Mu dane doświadczyć. Liczba 13 staje się rodzajem opowieści i pouczającej wskazówki. Sama liczba 13, składająca się z cyfr 1 i 3 może być dodatkową informacją, co jest warunkiem pozytywnego doświadczania, nauczania i wzorów. Jeden to symbol Jednego Boga drogi, odwaga, rozpoczynania, odkrywania, ale też w negatywnym aspekcie walki, agresji, samowoli, egoizmu. Cyfra 3 symbolizuje Trójcę, a w numerologii jest oznaczeniem energii wyobraźni, myślenia o skutkach, ochrony, piękna i tworzenia. Z czterech trójkątnych boków są zbudowane piramidy , w których coraz częściej odkrywamy silne promieniowanie. Trójkątami oznaczamy energię. Uproszczona interpretacja liczby 13 to „ja i moc”, „początek tworzenia”, „poznawanie cudów”, „ego i los”, „siła i wyczucie”. Trójka symbolizuje również tajemnicę, ale połączona z jedynką, a wraz z nią niosąc odwagę i godność, nabiera dodatkowego znaczenia.

 

Dlaczego więc liczba 13 wywołuje tyle obaw i lęków? Dlaczego liczba, jako narzędzie badawcze bywa demonizowana? Posługiwanie się jakimkolwiek narzędziem wymaga odpowiedzialności, a więc cyframi również. Z ich pomocą można oszukiwać, ale też dokumentować fakty lub odkrywać błędy, albo kłamstwa i oszustwa. Otóż, lęk przed liczbą 13 wynika z niewiedzy, a także celowej dezorientacji i fałszowania faktów, także informacji zawartych w cyfrach, które nie są; ani obiektywne, ani subiektywne lecz neutralne! Liczbą 13 można więc straszyć, jako złowrogą i zapowiadająca niekorzystne zwroty losu. Można też zwyczajnie podać rzeczową informację o znaczeniu energii, jaką symbolizują cyfry i liczby, a wtedy znika strach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pechowa Trzynastka? Nie zawsze i nie dla każdego. Z aspektem trudności czy pecha bardziej mogą borykać się osoby które mają Czwórkę w swoim portrecie numerologicznym czyli w wibracji dnia, miesiąca, roku, drogi życia bądż wibracji nadświadomości oraz podświadomości jawnej i ukrytej może ona również okazać się uciążliwa dla osób będących w 4 roku osobistym. Wszystkie argumenty i historie które przetaczaliście Państwo w swoich odpowiedziach są oczywiście prawdziwe. Ja jednak chciałbym się skupić na samej konstrukcji 13, Jedynka to aspekt celów i dążenia do nich, Trójka to aspekt kreatywności, komunikacji, popularności ale również rozdrabniania się na małe cele które odciągaja nas od celu głównego ztąd zatem liczne przeszkody które powstają kiedy próbujemy osiągnąć cel główny. Suma 1 i 3 to 4 wibracja ta mówi o konieczności porządku, transparętności, przejrzystości, uczciwości, pracy ale także OBOWIĄZKU oraz Karmy rodowej. Tworzy się zatem chaos w którym gubimy się, nasze cele rozdrabniają się i nie zostają osiągnięte. Ponadto Czwórka każe nam często porzucić swoje cele na rzecz obowiązków wobec bliskich, pracodawców oraz prawa, dodatkowo w Czwórce ujawnia się wibracja władzy w której otoczenie jeśli tylko może zechce surowo nas ocenić a inni ludzi zechcą pokazać nam że mają nad nami władze. Dlatego też nawet jeśli 13 uważacie za zabobon proponowałbym Państwu trzymać się tego dnia przepisów oraz głównych celów. Ponadto nieszczęścia chodzą parami i w takich dniach nawet jeśli osobiście żaden pech nas nie dopadł to możemy trafić na osoby które przeleją na nas swoją frustracje, nerwy i oberwie nam się za niewinność

Pozdrawiam

Sylwester Chordecki Numerolog

 

Czerwony kolor jest bardzo dobry szczególnie jak sie dzieci rodzą i przychodzi takie stado ludzi oglądać je , podniecać się :rotfl:

i choć by było niezbyt ładne powiedzą jakie śliczne :uśmiech: to ten czerwony ma chronić przed urokiem takich osób , przed prawdziwymi myślami o nim [dziecku], ma on odganiać jakby te słowa , mysli a w szczególności wypowiedziane słowa po cichu czy w myślach do dziecka .Są ludzie którzy mówią ,ze ładne dziecko ,a w myślach mają jaka ty szkarada jesteś i na pewno nie będziesz mieć powodzenia :krzyk: a są też tacy ludzie z którymi nie żyjesz w dobrej zgodzie ,ale ona [on] musi zobaczyć twoje dziecko i wtedy z tej złości którą żywi do ciebie kieruje w dziecko ,posługując się myślą ...na pewno nie będziesz szczęśliwa itd..

Niby to jakiś zabobon z czasów naszych prababć ,ale wielu z nas wierzy w to i stąd te czerwone kolory w łożeczku , w wózku itd...

 

A co do 13

w Cinach uważąna jest ona za nieszczęśliwą , omijają tę liczbę jak też 4 ponieważ te liczby kojarzą im się ze śmiercią .

W Tarocie też 113 to liczba karty śmierci , tylko że tu jest odczytywana również jako transformacja ;

Chińczycy nawet numeru telefonu nie chcą z liczbą 4 , wszędzie gdzie się pojawia ta liczba czyli telefon , dom czy numer rejstracyjny samchodu z liczbą któa daje 4 unikają jak ognia. UWAŻAJĄ ,że ta liczba przynois do domu smierć , choroby .

To wiem z ksiązki ,którą posiadam , a że mam na domu liczbę 4 mogę potwierdzić tylko tyle ,że jest w tym prawda ;

 

 

Symbol nieszczęścia w chrześcijaństwie

W wierze chrześcijańskiej 13 symbolizuje zło. Wystarczy odwołać się do Ostatniej Wieczerzy, w której uczestniczyło 13 mężczyzn. Trzynastą osobą siedzącą przy stole był Judasz – zdrajca, który wydał Jezusa. Od tego wydarzenia, liczba 13 wywołuje u chrześcijan negatywne skojarzenia.

Współcześnie liczbą 13 niektórzy tłumaczą również śmierć Jana Pawła II. Zwolennicy tej teorii dowodzą, że po zsumowaniu wieku papieża (85 lat= 8+5) otrzymujemy znamienną liczbę 13. Podobie z literami imienia papieża ( Jan Paweł Drugi), czy godziną śmierci (21:37) których suma daje 13.

 

13 wychodziło poza szczęśliwą 12

Nieszczęście przypisywane 13 wynikało również z symbolicznego znaczenia liczby 12. Istniało 12 plemion izraelskich, 12 rycerzy Okrągłego Stołu, 12 głównych bogów Grecji i Rzymu. Następnej w kolejności trzynastce z góry przypisywano diabelską moc. Tak też tłumaczono śmierć ojca Aleksandra Macedońskiego – Filipa, który zginął po postawieniu sobie posągu obok 12 podobizn greckich bogów.

Strach człowieka pierwotnego

Znana jest również teoria, który głosi, że to człowiek pierwotny zasiał strach przez liczbą 13. W rozumowaniu pierwszego homo sapiens, po dodaniu palców u rąk otrzymywaliśmy liczbę 10, palców u stóp liczbę 12. Dalej następowała nieznana mu, a więc straszna liczba 13.

Egipt - tylko tam nie przejmowali się 13

Istnieją teorie zaprzeczające, jakoby liczba 13 przynosiła pecha. Najsłynniejsza z nich narodziła się w Egipcie. W wyobrażeniach Egipcjan do nieba prowadziła mistyczna drabina z dwunastoma szczeblami wiedzy. Ostatni - trzynasty stopień – był uwieńczeniem żywotu ludzkiego i prowadził do życia wiecznego. Egipcjanie nie bali się trzynastego szczebla, czyli śmierci. W pokorze oczekiwali nadejścia końca, a liczbę 13 uznawali za szczęśliwą.

 

 

Areszt templariuszy

13 października 1307 r. francuski król Filip IV Piękny kazał aresztować templariuszy, zarzucając im m.in. innowierstwo i rozpustę i spiskowanie. Po trwającym kilka lat procesie wielu z nich zostało skazanych na śmierć, a majątek zakonu został skonfiskowany.

Księżyc w pełni

Przez wieki za kalendarz odpowiadali mnisi. W latach kiedy zamiast dwunastu pełni księżyca wypadało ich trzynaście, trudno im było ustalić terminy świąt religijnych.

Trzynastolatkowie

W krajach anglojęzycznych nastolatkiem - "teenager" - zostaje się dopiero po ukończeniu trzynastego roku życia (dwanaście - "twelve", trzynaście - "thirtTEEN"). A co może bardziej przyprawić o trwogę niż świeżo upieczony nastolatek?

 

 

Zły omen ; albo nie

 

Papież Franciszek został wybrany 13 marca 2013. Ponadto, jeśli dodać wszystkie cyfry daty (13.03.2013) otrzymuje się znowu cyfrę 13. Nie wspominając już o tym, że nowy papież ma 76 lat, a suma tych dwóch liczb również daje 13. Wiadomo, że liczba 13 w wielu kulturach na całym świecie jest uważana za nieszczęśliwą. Dobrym przykładem jest piątek 13tego, który to dzień w różnych krajach jest uważany za niepomyślny. W Hiszpanii, na przykład, "czarny" dzień to wtorek 13tego. Ponieważ, zgodnie z oczekiwaniami, może to być coś złego. Tego dnia zwyczajowo Hiszpanie starają się nie organizować żadnych ważnych spotkań, nie podejmować poważnych decyzji, ani nie podróżować.

 

Trzeba przyznać, ze trzynastka jest tez obecna w momencie obwieszczenia wyboru kardynała Bergoglio. Biały dym pojawił się przecież 13-03-2013 o 7:06 co zsumowane również daje 13. Oznacza to, że w jednym wydarzeniu skumulowała się całkiem duża ilość trzynastek. Miejmy nadzieje, że to tylko nic nieznaczące zbiegi okoliczności a nie wskazanie na to, jaki będzie ten pontyfikat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

juz nie pierwszy raz i od dluzszszego czasu czesto widze liczbe 13 jest to tez liczba mojich urodzin nie wiem juz sam jak mam to inerpretowac czy to dobry omen czy jednak zly

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mat napisał:

juz nie pierwszy raz i od dluzszszego czasu czesto widze liczbe 13 jest to tez liczba mojich urodzin nie wiem juz sam jak mam to inerpretowac czy to dobry omen czy jednak zly

 

jeżeli wyłączymy mitologię i inne skojarzenia, a podejdziemy tylko jako do liczby, która jest sprzecznością sama w sobie:

1 - energia początku, męska, do przodu bez opamiętania, lider, zwracający na siebie uwagę, raczej niepokorny itd.

3 - energia poszukująca natchnienia, twórcza, dziecko, potrzebująca ukierunkowania itd.

w sumie 4 - konkret, konserwatyzm, stabilność, niepodatność na sugestię idt.

13 - nieparzysta, 4 parzysta

1 - jest na pierwszym miejscu, czyli daje impuls, chęć, ma zamiar

3 - na drugim miejscu, albo wspiera, albo przeszkadza (tu nie pamiętam, które liczby ze sobą są kompatybilne, ale raczej wspiera jedynkę w pomysłach)

i takie dwie liczby 1 i 3 muszą sie zmagać z ograniczeniem czwórki, takim, które nie pozwala jakoś na realizację tych pomysłów, czy to po przez niechęć, czy po przez zwątpienie, czy po przez brak wiary w cuda i własne możliwości, nieumiejętność wyjścia po za granice i obowiązujące normy

4 nie lubi, a ni porywczości jedynki, a ni pomysłowości i lekkości trójki.... i jak tu żyć.... , a normalnie, uświadomić i pozwolić sobie na odstąpienie od reguł, wprowadzić w życie więcej spontanicznej reakcji na rzeczywistość, nie ograniczać siebie, 4 daje wytrwałość graniczącą z samounicestwieniem, może troszkę wyluzować

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...