Skocz do zawartości

Portret Michaela Jacksona


Syrena
 Share

Polecane posty

Zapraszam do interpretacji portretu Michaela Jacksona. Pominęłam punkty dotyczące Portretu Karmicznego, więc zajmiemy się tylko i wyłącznie obecnym (w sumie minionym już) życiem.

 

Michael Jackson ur. 29.08.1958

 

1. Dzieciństwo: VII rydwan - Ta karta wskazuję, iż w dzieciństwie Michaela przeważały konflikty i niepokój rodzinny. Ponadto od bardzo wczesnych lat miał założony cel, do którego dążył z determinacją, ale i zapałem. Ważnym aspektem jest poczucie przegrania przez co miał wielką potrzebę udowodnienia, że jest warty docenienia.

 

2. Wiek dojrzały: VIII sprawiedliwość - Tutaj z pewnością się wyłaniają na pierwszy plan problemy z prawem, potrzeba udowadniania swoich niewinności lub rozstrzygnięcia oskarżeń. Walczył o swoją wolność, popełniał błędy, ale czy dopuszczał się tych "zbrodni"?

 

3. Jesień życia: I Mag - Z pewnością musiał wykazać się sporą siłą wewnętrzną, aby móc stawić czoła przeciwnościom, które go spotykały.

 

4. Podświadomość: XV Diabeł - Ta karta na tej pozycji jest dość mocno destrukcyjna przede wszystkim w kwestiach seksu. Prawdopodobnie albo miał skłonności do różnych dewiacji seksualnych, albo wręcz przeciwnie miał duże zahamowania co miało mocny wpływ na życie intymne, a wszystko co spowodowane lękami z przeszłości (dzieciństwa)

 

5. Świadomość: IX Eremita - Z pewnością miał mnóstwo ludzi wokół siebie, ale był w rzeczywistości samotny czego też się może nawet panicznie bał. Miał niską samoocenę, nie wyzbył się tego od czasów dzieciństwa co jeszcze potęgowało tą rozpaczliwą samotność.

 

6. Nadświadomość: II Kapłanka - Michael był z pewnością zdolny do uczuć wyższych miał w sobie ogromne pokłady ciepła, lecz może czasem okazywał je w trochę nieodpowiedni sposób.

 

7. Misja: XVI Wieża - misją było pracowanie nad własnym charakterem i osobowością. Zamknięcie starych przekonań czy lęków i próba pozytywnego współżycia z innymi ludźmi.

 

8. Dary: X Koło Fortuny - Kwestie finansowe zarządzane w odpowiedni sposób, zdolności do zarabiania pieniędzy i odpowiednie zarządzanie nimi.

 

12. Harmonia psychiczna: IV cesarz - Myślę, że tutaj Michael się spełnił. Ta karta na tej pozycji wskazuje na pracowitość i rozwijanie się zawodowo

 

13. Jak postrzegał siebie: II Kapłanka - Uważał się za osobę ciepłą i uczciwą

 

14. Jak postrzegali go ludzie: XII wisielec - Ludzie raczej go uważali jako człowieka wyobcowanego i nie skorego do relacji międzyludzkich.

 

Czekam na Wasze spojrzenie na ten portret - specjalnie się nie rozpisywałam, jestem ciekawa czy dostrzeżecie coś zupełnie innego. Zapraszam do udziału :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Spróbuję :)

 

1. Dzieciństwo: VII rydwan -

Myślę, że od najmłodszych lat musiał być odpowiedzialny (przynajmniej rodzice lub sytuacja wymagała tego), twardo stąpać po ziemi, możliwe, że samodzielnie podążał swoją drogą ze sporą determinacją, która poniekąd była mu narzucona i czasem musiał podejmować wybory/decyzje jak na dziecko przystało, zabawa czy praca/obowiązki.

 

2. Wiek dojrzały: VIII sprawiedliwość -

Możliwe, że postrzegał świat niesprawiedliwym, buntował się, szukał swojej ścieżki "prawdy", chciał pokazać, że jest taki sam jak inni (możliwe, że czy to ze względu na kolor skóry czy aspekty obyczajowe czuł się jakby gorszy, co mogło być dla niego niesprawiedliwe).

 

3. Jesień życia: I Mag -

Może musiał użyć wszelkich posiadanych umiejętności zdobytych z dzieciństwa by pokazać, że nie jest tym samym chłopcem, który borykał sie z truudnościami przeszłości, przez swoją naukę czasem i życia chciał pokazać na co go stać. Czarował swoim głosem, szokując przy tym swoim image.

 

4. Podświadomość: XV Diabeł -

Zdecydowanie preferował "mocny" seks, możliwe że miał nałogi, a jednocześnie kusił wszystkich "przeciętnych" bo może postrzegano go jako "nieprzeciętną jednostkę". Być może, że jego młodzieńcze doświadczenia w sferze intymnej zostały jakby zburzone, ja bym tu jeszcze tak puściła wodze fantazji i jak mamy na karcie mężczyznę i kobietę, może czuł się jak te dwie osoby, jego podświadomość była rozdwojona. Może nie potrafił dlatego się w tej sferze określić.

 

5. Świadomość: IX Eremita -

Cały czas poszukiwał własnej drogi, swojego miejsca na ziemi był z ludźmi, a jednak obok nich. Raczej nie miał do ludzi zbytniego zaufania, życie nauczyło go wiele, a zapewne by samotnie podążać swoją drogą.

 

6. Nadświadomość: II Kapłanka -

Możliwe, że żył w swoim magicznym świecie, nie emanował swoim werwnętrznym ciepłem, możliwe, że surowe wychowanie i brak wzorców z dzieciństwa sprawiły, że okazywanie uczuć uważał za słabość, choć wewnętrznie był zdolny do głębokich emocji.

 

7. Misja: XVI Wieża -

Myślę, że misją było zburzenie wśród ludzi stereotypów dotyczących czarnoskórej części Ameryki, wyrwanie się z kręgu rodziny (tu mam na myśli jego pęd do stania się białym i doskonałym).

 

8. Dary: X Koło Fortuny -

Tu bym powiedziała, że ciągle czymś zaskakiwał, jak w kole fortuny, zmiany czasem szokujące.

 

12. Harmonia psychiczna: IV cesarz -

Był władcą swojego życia, ogarniał go, a jednocześnie robił to co lubi.

 

13. Jak postrzegał siebie: II Kapłanka -

Uważał się za osobę godną zaufania, czasem tajemniczą ale otwartą na innych.

 

14. Jak postrzegali go ludzie: XII wisielec -

Ludzie postrzegali go jako osobę ekstrawagancką, jegi inność jednych szokowała, a innych inspirowała. Był nieszablonowy.

  • Lubię! 1

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Jestem za tym, aby reaktywować ten temat, ale może nie interpretujmy całego portretu, a tylko część? Może na początek pierwsze trzy punkty? Będzie w sumie łatwo zweryfikować, bo o tych etapach życia sławnych osób informacji jest sporo. Jeśli znajdą się chętni, to na pewno będzie fajnie w ten sposób poćwiczyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Czy dobrze pojmuję, że nie jest to interpretacja numerologicznych okresów, gdzie jest inna kolejność, tylko odejmowanie (jeżeli liczba jest powyżej 22, właśnie 22) i podstawianie AW? i znacznie dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...