Skocz do zawartości

Forumowe karty tarota - ćwiczenie


Margita

Polecane posty

Gość Ophelia2040

Tatiana, w pierwszym poście była informacje, że następną kartę wkleja kolejna osoba...

 

10 Kielichów

 

cute-couple-laughing-together.jpg

 

Dla mnie ta karta to ziszczenie się marzeń, wielki sukces i szczęście. Zapowiada nagrodę, przejaśnienie się nieba po (być może) paśmie trudnych chwil - tak jak po burzy w końcu ukazuje się słońce i piękna tęcza. To też pogodzenie się z kimś lub czymś, w taki prawdziwy sposób, że teraz już nie zostaje nic innego jak żyć :) To też spotkanie wielkiej miłości.

Chciałam wstawić jakieś zdjęcie szczęsliwej pary zaraz "po" - bo też ten moment kojarzy mi się właśnie z takim obezwładniającym szczęściem i brakiem stresu, można wtedy uwierzyć, że wszystko będzie dobrze i nic złego nie ma już znaczenia ;*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Briee nie gniewaj się ale jeśli chodzi o 10 pucharów to Twoja karta w ogóle do mnie nie przemawia. Duży opis karty a obrazek o małej treści. Może dlatego, że jest czarno - biały, a 10 pucharów kojarzy mi się z tęczą a więc wszystkimi kolorami życia, radością , rodziną.

Ja ją widzę tak

:33505163-szcz%C4%99%C5%9Bliwa-rodzina-z-ma%C5%82ym-dzieckiem-i-powietrznych-balon%C3%B3w,-wycieczka-w-parku-jesieni%C4%85.jpg

lub tak:

image.png.bc2abcee382292f6b2233e9c409f0402.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040
Briee nie gniewaj się ale jeśli chodzi o 10 pucharów to Twoja karta w ogóle do mnie nie przemawia. Duży opis karty a obrazek o małej treści. Może dlatego, że jest czarno - biały, a 10 pucharów kojarzy mi się z tęczą a więc wszystkimi kolorami życia, radością , rodziną.

Ja ją widzę tak

No co Ty, za co się mam obrażać? :) Po za tym było wyraźnie powiedziane, że możemy dyskutować na temat swoich wyborów. I muszę Ci przyznać rację, że faktycznie brak kolorów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatianaa napisał:
Ojej ale ze mnie gapa. <stres> Margita tak mnie zauroczyła swoja prezentacją, że już te karty widzę w swoich rękach.Obiecuję poprawę <hejka><hejka><hejka>

 

E tam, to tylko takie tam pogrupowanie <haha2><kwiatek>

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę dodać swoje 3 grosze, a bardzo bym chciała <kwiatek>

 

63578_kolorowa-tecza-zakochana-para-ptaki.jpg

 

 

10 pucharów dla mnie jest dość taką ambiwalentną kartą, z tego względu, iż faktycznie ona mówi o jakiejś formie szczęścia, budowania czegoś etc, ale jest też druga medalu - tęcza, którą obrazuje mój powyższy obrazek ( woda, mętność, fale, ciemne kolory). Drugie dno, które mówi o tym, że niby wszystko jest piękne, układa się w pewnych kategoriach, ale czegoś brak... coś znikło, jak tęcza, poprzez to pojawia się ten rozdźwięk - dobra mina lub wymuszony uśmiech, a w głowie cichy szept, że przecież mogłoby być o wiele lepiej, niż jest.

 

Dlatego mam zawsze mieszane uczucia co do tej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą. Nawet o tym samym myślałam wyszukując te zdjęcia. Kiedy wracam pamięcią do czasów takich rodzinnych spacerów, to muszę przyznać,że te balony nigdy nie zostały doniesione do domu.Dzieci , jak dzieci rączki niezgrabne i balony leciały sobie hen wysoko. Dla mnie te balony to zamiennik tęczy- czegoś ulotnego. Chciałam, żeby karta odnosiła się do czasów współczesnych stąd mój wybór, ale Twoja również bardzo mi się podoba. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tęcza mi się też kojarzy z tym, że pojawia się po deszczu, burzy hmm ale potrzebuje specjalnych warunków by zaistnieć:) Jest wyczekiwana przez niektórych i kojarzona z czymś wyjątkowym... Ta para cieszy się i macha w stronę tęczy (u Waite'a). Mnie ta karta kojarzy się bardzo pozytywnie, budzi zawsze pozytywne odczucia (sama w sobie), chyba, że obok niej stoi karta mówiąca o iluzji, oddaleniu itd. wtedy trzeba zachować ostrożność, uważność:) Natomiast karta 9 kielichów mówi mi zawsze, że brakuje czegoś do "pełni szczęścia", tego ostatniego kielicha...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anja napisał:
Margito ukłony za filmik <brawo> 

 

3-drzewa.jpg

3 Buław - pewność siebie, odwaga w działaniu, rozwój kariery,prawdomówność, owocne kontakty

 

Współczesna 3 buław:

 

przygotowanie do rozpoczęcia kariery w biznesie, zdobywanie kwalifikacji, handel, wyjazd służbowy, ( może słabo widać drogę , ale jest ! ) pierwsze rezultaty, negocjacje, wdrażanie pomysłów w życie, rozpoczęcie budowy domu, tworzenie własnej działalności.

Dodam tylko że jest to karta rodziny , więc jeśli pyta osoba trzecia ( czy będziemy razem) to ta karta stoi za rodziną.

z12977846Q,Dokladny--porzadnie-wykonany-projekt--zawierajacy.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 pucharów

z13688609Q,Doroczna-Balanga-Mediow-w-Cafe-Jerzy.jpg

 

Człowiek, który po prostu cieszy się tym, co ma, i to mu na razie wystarczy. to radość, wesołość, dobra pogoda ducha, samopoczucie. ktoś, kto żyje dniem dzisiejszym i akceptuje to co się zdarza.Nie tęskni za miłością, on ją do siebie przywołuje, jest wybredny, wie czego chce i chce tylko tego...

 

Przy tej kobiecie nie ma partnera a wiec do 10 pucharów - do pełni szczęścia ( rodziny) - jest jej jeszcze daleko.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Giermek Kielichów

image.png.88caf50fa18e2132ec384d96079d5ac7.png

Młoda osoba, bardzo wrażliwa, delikatna. Swoim wyglądem może oczarowywać, sprawiać, że będzie mieć wielbicieli. Jest świadoma swojej urody. Może wskazywać na osobę nieśmiałą, która boi się zrobić krok na przód, woli obserwować i podziwiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Rycerz Pucharów

image.png.6bfe31bae6bbe02ebe0f8cf983502156.png

Uwodziciel lub wiecznie zakochany. Uprzejmy o miłym usposobieniu, zalotnik,flirciarz. Ktoś atrakcyjny, bardzo często na związki wypada, uczucia jak najbardziej silne i prawdziwe, on niczego nie udaje.. jest romantyczny, ma dobre serce (aż za dobre, za „miękkie” serce dla innych kobiet), jest emocjonalnie zaangażowany.. ale trochę beztroski,(często związki w rycerzach potrafią trwać latami a potem się kończą, bo rycerz gna dalej). Bardziej żyje tu i teraz, nie myli co dalej..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Królowa Pucharów

image.thumb.png.522fdc266f15ef4e38d0df4aeca11007.png

zdjęcie pochodzi ze strony: fashionist.gr

 

Kobieta dojrzała, bardzo atrakcyjna, ceniąca piękno. Ktoś, kto idealnie nadaje się na przyjaciółkę, powierniczkę. Bardzo dobra matka, opiekunka. Lubi pomagać, altruista, często pracuje wśród ludzi i dla ludzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Ismeno, bardzo podoba mi się ta Królowa Pucharów. To zdjęcie przemawia do mnie. Miałam wiele typów , zdjęć tej królowej ale twoje jest idealne. :)

 

Dziękuję :) W sumie długo szukałam "idealnego zdjęcia", aż w końcu trafiłam na to i od razu byłam przekonana, że to będzie TO.

 

Teraz szukajmy Króla Kielichów ;) a może ktoś już ma odpowiednią grafikę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

To ja spróbuje, :) ale nie mam pewnosci co do tego Króla . A jakie są Wasze propozycje ??? <bezradny>

 

 

Król Pucharów

przyklad1.jpg

 

to mężczyzna marzycielski, pełen wyobraźni, bardzo wrażliwy,

czasami nie potrafi znaleźć sobie miejsca w realnym świecie,

jego marzenia i plany mają mało konkretów,

reprezentuje odwzajemnioną miłość, przyjaźń, spokój wewnętrzny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Tatianaa napisał:
To ja spróbuje, :) ale nie mam pewnosci co do tego Króla . A jakie są Wasze propozycje ??? <bezradny>

 

 

Król Pucharów

przyklad1.jpg

 

to mężczyzna marzycielski, pełen wyobraźni, bardzo wrażliwy,

czasami nie potrafi znaleźć sobie miejsca w realnym świecie,

jego marzenia i plany mają mało konkretów,

reprezentuje odwzajemnioną miłość, przyjaźń, spokój wewnętrzny.

 

Powracam do tematu . Z upływem czasu widzę, że ten król w ogóle do mnie nie przemawia, może ktoś ma inne propozycje. Zapraszam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 mieczy

 

 

%C5%BCo%C5%82nierz-jest-bierze-odpoczynek-gdy-bitwa-b%C4%99dzie-26707184.jpg

 

Rekonwalescencja, powrót do zdrowia; zmiana na lepsze. Odpoczynek po smutku. Pokój po wojnie. Odstresowanie. Spokój, wypoczynek, ulga. Wszystko okupione walką.

Wycofujemy sie wiedząc podświadomie , że i tak przyjdzie nam stoczyć bitwę.

Uczuć w tej karcie nie ma, osoba występująca w tej karcie wykazuje brak zainteresowania tym co do tej pory kochała, odcina się i daje sobie czas na przeczekanie do czasu aż problemy rozwiążą się same

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki Król Pucharów?

 

d1640144982.jpg

 

Karta 5 Mieczy:

 

 

Uczucie niezasłużonej krzywdy, zranienia ze strony kogoś bliskiego. Ofiara intryg i obojętności.

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Widzę, że temat się urwał, może odnowa biologiczna?

AW - są, buławy i kielichy też, to chyba pora na miecze? po kolei od Asa....

As mieczy - postanowienie, pomysł, idea, klarowność myśli, skalpel, cel, olśnienie, chłodny rozum

Znalezione obrazy dla zapytania miecz w głowie

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sądzicie, że to odpowiednia karta? Może ktoś zechce dodać swoje znaczenia kart <brawo>

2 mieczy  - chłodny umysł, ogarnięte emocje, koncentracja myśli, blokada emocjonalna

Znalezione obrazy dla zapytania 2 miecze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...