Skocz do zawartości

Motywujące cytaty na każdy dzień


Barbara

Polecane posty

"Zrozumcie, że język może ukryć prawdę, ale oczy - nigdy! Ktoś wam zadaje niespodziewane pytanie, nie zdradzacie się nawet drgnieniem, błyskawicznie bierzecie się w garść i wiecie, co należy powiedzieć, żeby ukryć prawdę, i wygłaszacie to niezmiernie przekonywająco, i nie drgnie na waszej twarzy żaden muskuł, ale - niestety - spłoszona pytaniem prawda na okamgnienie skacze z dna duszy w oczy i już wszystko stracone."

 

Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą."

 

Fiodor Dostojewski – Zbrodnia i kara

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Serce kłamie, a głowa nas zwodzi.

Jedynie oczy widzą prawdę.

Patrz oczyma. Słuchaj uszami. Wąchaj nosem i czuj przez skórę.

Potem dopiero myśl. W ten sposób poznasz prawdę."

 

George R.R. Martin – Gra o tron

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... mamy sobie wygarnąć prawdę, jak dwaj mężczyźni? - powtórzył z naciskiem człowiek w czerni.

- Nie przyjaciele, lecz wrogowie i ludzie równi sobie. To oferta, z którą rzadko się spotkasz, [...].

Tylko wrogowie mówią sobie prawdę.

Przyjaciele i kochankowie bez przerwy kłamią, złapani w sieć zobowiązań."

 

Stephen King – Roland

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

" Nie możesz się wypalić, iskra nie jest zastąpiona przez kolejną iskrę. Beznadziejny nie zmienia się całkowicie, jeszcze nie teraz i nie we wszystkim. Nie pozwól zaniknąć duchowi walki w twej duszy, w samotnym przygnębieniu życia, na jakie zasłużyłeś i będąc nie do osiągnięcia. Świat, jakiego pragniesz jest możliwy do osiągnięcia. On istnieje… Jest prawdziwy… To jest możliwe… Jest twój. "  Ayn Rand - Atlas zbuntowany.

  • Lubię! 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

"Tylko przełamanie swoich największych słabości, tego co skrywane, czego się wstydzimy - z tego bierze się siła". 

 

"Nic co dobre, nie rodzi się z komfortu. Jeśli nie przejdziesz tego etapu, który jest trudny, dotkliwy, to sam w sobie nie możesz się przeistoczyć".

 

"Kiedy spotkałam ostatnio tego odpowiedniego człowieka, nie myślałam nawet o tym, na czym polega odsłanianie się. Po prostu czułam, że jestem rozumiana, w pełni akceptowana, bezpieczna. To było wzajemne i niezależnie od tego, jak się skończyło, było piękne. Zadedykowałam mu nową książkę, bo przywrócił mi wiarę w miłość. Czyli dał mi nowe życie." 

                                                                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                                                                           ~ Katarzyna Bonda

  • Lubię! 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kintsugi to japońska sztuka naprawiania potłuczonych przedmiotów za pomocą złota.

Ponieważ "usterka" odsłania jego historię - przedmiot w rezultacie staje się jeszcze piękniejszy...

 

Twoje uzdrawianie/gojenie jest opowieścią o Tobie

Napraw się za pomocą Miłości...

e0cf2bd9bf7b880f3a95e334daa4edd6.jpg

  • Lubię! 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świąt powiedział mi

Że byłam za bardzo albo

Nie dość

Ale Ty pozwoliłeś/aś mi się poczuć 

Po prostu (wystarczająco) dobrze.

 

- Marie Jo Schwarz

c98ffb822c7caee254a5690286e44366.jpg

  • Lubię! 4
  • Gratuluję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli jesteś Dawcą Światła 

to Twoją motywacją powinno być zawsze

kreowanie Nieba na Ziemi.

Nie ma wtedy miejsca

na rywalizację, ściganie się

kiedy Świat trawi ból i rozpacz"

 

#TheTarotPriest 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...