Skocz do zawartości

Przeczucie...


Ismena

Polecane posty

Czasami towarzyszy nam dziwne przeczucie, silny niepokój, strach, że... za chwilę stanie się coś złego. Chociaż nic na to nie wskazuje, wszystko układa się wyśmienicie, to jednak przeczuwamy zbliżającą się tragedię.

 

Doświadczyliście takiego czegoś?

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak, dwukrotnie, w obu przypadkach była to śmierć kogoś mi bliskiego ( babcia i tata) co prawda w obu przypadkach można się było spodziewać takiej okoliczności ale to było dokładnie w tym momencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawna- czasami ten niepokoj pojawia sie nagle- w moim przypadku nawet odległość ponad 15 000 km nie była przeszkoda by niepokój mnie dopadł - w tej samej chwili gdy obudziłam sie w środku nocy z ciężarem na piersi moja teściowa doznała udaru :( .

Teraz gdy pojawia sie ten dziwny niepokój aż ciarki mnie przechodzą gdy dzwonią bliscy -

Przypadek z teściowa nie jest jedynym kiedy niepokój okazał sie uzasadniony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam wiele razy takie odczucia, nawet nie pamiętam już w jakich sytuacjach, ale jedno zdarzenie pamiętam dokładnie, byłam wtedy było to dawno, dawno temu, kiedy jeszcze byłam piękna i młoda <haha2> miałam wsiąść do samochodu kumpla i całą paczką mieliśmy gdzieś jechać, otworzyłam drzwi i... czułam wewnętrzny opór, jakby coś mnie od nich odpychało... Miałam wrażenie, jakbym wsiadała w zwolnionych obrotach, a za kilka minut.... mieliśmy wypadek, ja wypadłam przednią szybą z samochodu, a później szpital, operacje, rehabilitacje, ale jakoś wszystko poi długim czasie się doszło do jako takiej normy. Jestem pełnosprawna i tylko czasem jak o tym pomyślę, to mnie dreszcz przechodzi.

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam wiele razy takie odczucia, nawet nie pamiętam już w jakich sytuacjach, ale jedno zdarzenie pamiętam dokładnie, byłam wtedy było to dawno, dawno temu, kiedy jeszcze byłam piękna i młoda <haha2> miałam wsiąść do samochodu kumpla i całą paczką mieliśmy gdzieś jechać, otworzyłam drzwi i... czułam wewnętrzny opór, jakby coś mnie od nich odpychało... Miałam wrażenie, jakbym wsiadała w zwolnionych obrotach, a za kilka minut.... mieliśmy wypadek, ja wypadłam przednią szybą z samochodu, a później szpital, operacje, rehabilitacje, ale jakoś wszystko poi długim czasie się doszło do jako takiej normy. Jestem pełnosprawna i tylko czasem jak o tym pomyślę, to mnie dreszcz przechodzi.

ojej, strasznie to brzmi ;( dobrze, że wszystko u Ciebie dobrze się skończyło...

 

U mnie też to czasem działa. czuję, że coś się zbliża i potem pac! np. ostatnio strasznie mi zajechało inne auto drogę, na szczęście nic się nie stało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

umiecie rozpoznać to kiedy dane uczucie jest przeczuciem a które zwykłe "wkręcenie sobie czegoś?" bo ja mam często przeczucia, ale czasem mam myśli niedowierzania i sama zadaje sobie pytanie czy ja sobie to wkręcam czy co....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja czasem mam taki nieuzasadniony strach, jednak nic złego wtedy się raczej nie dzieje... Nie wiem skąd przychodzi, ważne że odchodzi.

Raczej jestem skłonna wierzyć że ten nieuzasadniony strach jest rodzajem budzika. Ostatnio w pracy mnie dopadło aż mnie się ręce trzęsły, ale po kilku godzinach minęło. W moim przypadku to chyba budzik by powrócić do równowagi, złapać chwilę oddechu i zastanowić się nad swoimi "automatycznymi zachowaniami", no taki budzik by przestać jechać na automacie 😉

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...

U mnie bardziej coś takiego występuje po różnych snach, jeśli czuję w śnie strach lub niepokój to wiem, że coś się wydarzy niedobrego. Uczucia w śnie (symbole też, i czasem są nawet dosłowne) przekładają się potem na rzeczywistość. Nie wiem czy można nazwać to intuicją...?

Czasem też wyczuwam uczucia/emocje innych, choć wydaje mi się, że większość ludzi - jak nie wszyscy, posiada takie zdolności. Tylko nie zwracają na nie uwagi. 

Czasami nie trzeba używać słów by się czegoś dowiedzieć :) , czasem wystarczy spojrzeć na ludzi.

 

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 18.01.2020 o 14:15, Amandaa napisał:

Nieraz wyśniła mi się czyjaś śmierć... A czasem miałam sen w pewnym sensie jako wskazówka.

Też miewalam takie przeczucia jak ojciec miał mieć operacje, potem przeczulam śmierć wujka, ojca... 

Od jakiegoś czasu w ogóle nie mam żadnych przeczuc ani dobrych ani złych i właśnie sie zastanawiam czy mnie jeszcze coś czeka

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, aura napisał:

Też miewalam takie przeczucia jak ojciec miał mieć operacje, potem przeczulam śmierć wujka, ojca... 

Od jakiegoś czasu w ogóle nie mam żadnych przeczuc ani dobrych ani złych i właśnie sie zastanawiam czy mnie jeszcze coś czeka

Ja też ostatnio nie mam takich snów, ani przeczuć :/

  • Smutek 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Amandaa napisał:

Ja też ostatnio nie mam takich snów, ani przeczuć :/

Zero przeczuc jakby nic mnie nie czekało... Podobno może być to spowodowane wykończeniem energetycznym, depresja, organizm się zacial i nie ma daru, tak mi powiedziała pewna wróżka. 

W ogóle dziś miałam tak dziwny sen: uciekalam przed kimś, upadłam i nagle zasnelam

  • Wow! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aura napisał:

Zero przeczuc jakby nic mnie nie czekało... Podobno może być to spowodowane wykończeniem energetycznym, depresja, organizm się zacial i nie ma daru, tak mi powiedziała pewna wróżka. 

W ogóle dziś miałam tak dziwny sen: uciekalam przed kimś, upadłam i nagle zasnelam

Ciekawe z tym zacięciem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Amandaa napisał:

Ciekawe z tym zacięciem...

No właśnie zawsze przeczulam czy zdam egzamin czy nie, czy gdzieś dostanę pracę czy nie, gdzie dostanę i nagle nic 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aura napisał:

No właśnie zawsze przeczulam czy zdam egzamin czy nie, czy gdzieś dostanę pracę czy nie, gdzie dostanę i nagle nic 

mam podobnie, zwłaszcza jeśli chodzi o sny - sny mi się zawsze sprawdzają, tylko nie potrafię ich od razu jednoznacznie rozszyfrować, ale wiem, czy to co się wydarzy jest dobre czy złe, i z czym może być związane. Ale bywa i tak że moja intuicja jest uśpiona, tak jak teraz... ale jestem dziwnie spokojna, więc to chyba dobrze :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Amandaa napisał:

@aura miałaś kiedyś sen w którym widziałaś nieznajomą osobę, którą potem poznałaś dopiero? 

Chyba tak, aczkolwiek nie jestem pewna czy dokładnie tak samo wyglądała jak we snie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Amandaa napisał:

mam podobnie, zwłaszcza jeśli chodzi o sny - sny mi się zawsze sprawdzają, tylko nie potrafię ich od razu jednoznacznie rozszyfrować, ale wiem, czy to co się wydarzy jest dobre czy złe, i z czym może być związane. Ale bywa i tak że moja intuicja jest uśpiona, tak jak teraz... ale jestem dziwnie spokojna, więc to chyba dobrze :)

 

Właśnie u mnie jest uspiona, ale mam fatalne sny, że przed czymś uciekam ciagle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aura napisał:

Chyba tak, aczkolwiek nie jestem pewna czy dokładnie tak samo wyglądała jak we snie

Pytam, bo mi się raz tak przytrafiło. Do dziś pamiętam ten sen. Do dziś ta osoba  jest w moim życiu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Amandaa napisał:

Pytam, bo mi się raz tak przytrafiło. Do dziś pamiętam ten sen. Do dziś ta osoba  jest w moim życiu :)

A jaki rodzaj relacji Was łączy, duża zazylosc? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...