Skocz do zawartości

Mocne i słabe znaki zodiaku


Ismena

Polecane posty

Nawet początkujący astrolog zauważa, że przedstawicieli jednych znaków zodiaku łatwiej rozpoznać, a z innymi są kłopoty

Czy zauważyliście, ucząc się (kiedyś, dawno temu, na początku) znaków zodiaku, że ich właściwości niejednakowo łatwo wchodzą do głowy? Jedne znaki są wyraziste, a inne jakieś niedookreślone, mało wyraźne, rozmazane - prawda? Co najciekawsze, te wyraźne znaki (nazwijmy je krótko: "mocnymi") i te niewyraźne albo "słabe", układają się w regularną serię.

 

Baran jest niewątpliwie mocny, czyli wyrazisty. Nieopanowany, niepokorny, trochę gruboskórny i nieuważny - ale taki jest jego szorstki urok... Jeśli komuś opiszę charakter Barana, a jeszcze pokażę choćby jednego typowego przedstawiciela tego znaku, początkujący student astrologii będzie rozpoznawał potem Barany bez pudła - z wyjątkiem tych, które mają Skorpiona lub Lwa na ascendencie, bo wtedy trochę trudniej zgadnąć.

 

Ale z Bykami sprawa jest trudniejsza. Niby w teorii wszystko się zgadza: że lubią wygody i przyjemności. Ale z drugiej strony - kto tego nie lubi? A pieniądze, na które Byki jakoby są szczególnie łase - lecz kto łasy nie jest? A jak wygląda typowy Byk? Naprawdę trzeba mieć duże doświadczenie, by na odległość rozpoznawać Byki. Byk więc należy do znaków "słabych".

 

Kiedy przechodzimy do Bliźniąt, znowu mamy do czynienia z typem, który łatwo zarówno opisać, jak i rozpoznać. Każdy, kto wykonuje dwa lub więcej zawodów, ma kilka hobby, interesuje się sprawami, w których na zdrowy rozum nie ma żadnego interesu, jest przesadnie zainteresowany tym, co się dzieje w świecie i jeszcze jest wziętym opowiadaczem zabawnych historyjek - to na pewno jest spod znaku Bliźniąt.

 

Znowu Rak: niby domator, zbieracz osobliwości i miłośnik rodziny, ale w praktyce z tym różnie bywa i rozpoznawanie Raków jest zdecydowanie trudniejszą sztuką niż Baranów i Bliźniąt. Szczególnie kobiety-Raczyce są zmienne, różnorodne i nieuchwytne

 

Lew - tu nie ma wątpliwości, kto raz nauczy się "widzieć" Lwy wokół siebie, ten rzadko się pomyli. To chyba najwyrazistszy ze znaków.

 

Panna, przeciwnie, chociaż jest typem bardzo charakterystycznym, to w życiu, na co dzień, jest tak przystosowana do warunków, że żadnych jej osobliwości nie widać, i trzeba dobrze się jej przyglądać, żeby zgadnąć przez eliminację: "nie Koziorożec, nie Byk, nie Waga, nie Bliźnięta... więc chyba Panna".

 

Po Pannie idzie Waga, i jest to znak słaby. Tak, bo to, co odróżnia Wagi od innych znaków i jest istotą jej charakteru, jest równie nieuchwytne, jak w przypadku Byka. Dochodzi jeszcze coś, co cechuje wszystkie "słabe" znaki: jeśli ktoś ma Słońce w słabym znaku, ale ascendent albo Księżyc w znaku silnym, to cechy silnego znaku przebijają! Mam znajomego Wagę z ascendentem w Raku i Księżycem w Bliźniętach, który zachowuje się jak Bliźnięta, co widać choćby po tym, że jednocześnie uczy w szkole angielskiego, projektuje ogrody, handluje nasionami i prowadzi kursy jedzenia dzikich roślin, bo i na tym się zna.

 

Skorpion jest silny i jego cechy przebijają, niby atutowe karty, wpływy innych znaków.

 

Strzelec jest słaby, bo w praktyce trudno go odróżnić od Lwa lub Barana, zwłaszcza od tych przedstawicieli tych znaków, którzy w swoich horoskopach mają domieszkę Wagi, Raka lub Panny.

 

Koziorożec jest silny i kto zapamięta szczególną twardość Koziorożców, ich dojrzałość nad wiek i fatalizm malujący się na ich obliczach, ten rozpozna je potem w najgęstszym tłumie.

 

Wodnik jest słabym znakiem, a nawet (wybaczcie mi, Wodniki!) najsłabszym w całym zodiaku. Odróżnianie Wodników od innych znaków jest najtrudniejszym zadaniem nawet dla doświadczonych astrologów. Bo Wodniki zmienne są i różnorodne, a niektórzy znawcy wręcz twierdzą, że Wodnik to taki ludzki typ, który jeszcze nie rozwinął się w pełni i dopiero czeka na odpowiednie dla siebie tysiąclecie, żeby pokazać, kim jest naprawdę. Może tak jest rzeczywiście..

 

Ryby, zgodnie z regułą, są mocnym znakiem. Owszem, zdarza się im mieć słaby charakter, ale właśnie ich niezdecydowanie, skłonność do histerii, ich nadmiernie emocjonalne reagowanie, ich nadwrażliwość na cudze uczucia - wszystko to jest tak wyraziste, że Ryby łatwo jest nie tylko opisywać i rozpoznawać, ale wręcz karykaturować.

 

Po silnych Rybach idzie silny Baran, tak jak po przeciwnej stronie zodiaku po słabej Pannie szła równie słaba Waga. Naprzeciw znaku silnego zawsze jest słaby, i dlatego w dwóch miejscach, między Panną a Wagą i między Rybami a Baranem ów rytm silny/słaby musi się przestawiać. Taki już zodiak jest.

 

Wojciech Jóźwiak

Artykuł pochodzi z gazety gwiazdy mówią

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wsrod moich znajomych i ich znajomych najbardziej rzucaja się w oczy osoby spod znaku Raka., sa dosyć zmienne, ciche , rzadko kiedy mozna na nie liczyc, obietnice dotrzymaja o ile wczesniej o niej nie zapomną. Poczucie humoru mają ale znają się tylko na swoich zartach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Chyba nie bardzo jestem w stanie się zgodzić z tym podziałem na słabe i mocne znaki. Bo jeżeli o mnie chodzi to z niektórymi słabymi znakami nie mam żadnego problemu by je rozpoznawać z daleka i bez pudła, a te niby mocne są dla mnie takie mdłe, że nie odróżniam jednych od drugich. Myślę, że w dużej mierze zależy to też jaki znak zodiaku bierze się za rozpatrywanie tego, w jaki sposób widzi i interpretuje świat i na co zwraca uwagę. No i z jakimi osobami ma najlepszy kontakt, co z tego wszystkiego wynika i doprowadza do tego, że łatwiej jest pewne osoby rozpoznawać a inne nie. No to jeżeli o mnie chodzi to tak:

Baran - to ten znak zodiaku, który mi zawsze wychodzi przy wykluczeniu wszystkich innych, w ogóle ich nie potrafię rozpoznać

Byk - bez problemu rozpoznaje, przecież idealnie widać go z daleka po sferze rodzinnej, seksualnej i powiązaniu z przyrodą

Bliźnięta - swoich potrafię rozpoznać ;)

Rak - tu się zgodzę, że słaby, mało czym się wyróżnia jak dla mnie

Lew - tak lwy widać od razu po ich sposobie bycia

Panna - pannę też dość łatwo jest mi rozpoznać po tym jaka jest, choć chyba tu bardziej intuicyjnie jestem w stanie to ocenić, niż nazwać po czym

Waga - słaby i mało wyrazisty to by się zgadzało

Skorpion - tu bez problemowo można wychwycić po przerośnięcie ego i ten specyficzny charakter... ;)

Strzelec - strzelce czuje na kilometr, inteligentne bestie,wycofane jeżeli chodzi o sfery internetowe, ale można z nimi wiele... pierwszy znak jaki nauczyłam się odróżniać...

Koziorożec - i tutaj też nie jest to znak, który jestem w stanie odróżniać, przykro mi, dla mnie niczym się nie wyróżnia

Wodnik - a wodniki, akurat rozróżniać potrafię, szczególnie mężczyzn, jest w nich taki szczególny mistycyzm...

Ryby - chyba znam inne ryby niż tu opisujecie ;) zdarza mi się je rozpoznać, ale raczej bez rewelacji...

 

No to by wychodziło na to, że częściowo może i zgadzają się te słabe i silne znaki. Ale częściowo to zupełnie przeciwnie. Zupełnie na inne cechy widać zwracam uwagę i to co jest tutaj przypisane, niekoniecznie mi się z danymi znakami zodiaku łączy.

 

Ciekawe jak to bardzo może zależeć od perspektywy.

Muszę więcej ludzi poznać ze znaków zodiaku których nie znam...:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tym jest nijak ;) bo jeśli wziąć do analizy moja datę, godzinę oraz miejsce urodzenia i to wszystko przeliczyć, zsumować względem ustawienia planet w dniu który sie urodziłem to... "niby" jestem lwem a tak na prawdę oddziałuje na mnie już znak panny, takie 30 na 70%... i to wygląda tak ze mnie się rzadko sprawdza horoskop a tym bardziej wróżba, bo ogóle mam nieciekawe tranzyty planet w horoskopie... i jestem ciężki do przewidzenia oraz wyczucia wg. innych :D Ale nie zmienia to faktu ze od razu potrafię wyczuć atmosferę wśród ludzi lub jakimś pustym opuszczonym miejscu i ja określić <rotfl>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ogólnie z osobami na przełomie znaków jest większy problem, tak jak i z tymi, na które oddziałują dość mocno inne układy planet. Trzeba wziąć poprawkę na to, że jednak do znaków zodiaku jest przypisany zbiór pewnych cech, które będzie się zmieniał w zależności od osoby i wielu innych czynników. Nie ma dwóch takich samych lwów, baranów czy innych znaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś lipny ten horoskop.

Ja nie jestem astrologiem a na ogół rozpoznaje Wodniki.

Sama jestem Wodnikiem - to są silne, uparte i cholernie kontrowersyjne stworzonka (przynajmniej te z spod Urana). Era Wodnika - nowa rewolucyjna era magii, nie przypadkowo jest Wodnika.

 

Wodnik jest często nie lubiany bo się nie dostosowywuje do społeczeństwa i zgarsza ludzi sobą.

Tacy są spod Urana.

Uran to planeta buntu i rewolucji.

 

Spod Saturna to faktycznie ciężej rozpoznać, są ułożeni, i bardzo uspołecznieni, mają wysoką moralność.

To planeta karmy i sprawiedliwości.

 

Większość Wodników, których spotkałam mają bardzo silną energię.

 

Czy wiecie, że kiedy ludzie znali pięć planet to planetą Wodników był Mars? Nie bez powodu.

 

Wodnika bardzo łatwo rozpoznać, bo czy zapomnieliście kogoś odważnego albo tak upartego bądź kontrowersyjnego? Np. Doda to cały Wodnik, idealnie obrazuje Wodnika, Wodniki na ogół zajmują bądź interesują się ezoteryką - ona też, i ja też, i moja była opiekunka i wielu ludzi na moim forum (chyba że to sceptycy spod Saturna).

 

Najsilniejsze znaki to: Baran, Wodnik, Byk, Skorpion.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najłatwiej poznać jakim kto jest znakiem stawiając mu jakiś problem, w który się w pełni zaangażuje - emocjonalnie i intelektualnie. Wtedy wychodzi cała natura człowieka :D A że Słońce to nasze ego - wystarczy wjechać na ambicje... ;) tylko trzeba uważać, żeby nie pobudzić Marsa, bo wtedy obraz będzie przekłamany <haha2>

 

Z wyrazistymi znakami kojarzy mi się Lew, Baran, Skorpion, Wodnik i Bliźnięta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie,cos w tym jest.Nie da sie zdefiniowac i opisac charakteru danego znaku zodiaku w dwoch zdaniach.Tak na prawde kazdy z nas chociaz spod tego samego znaku zodiaku jest inny,ma inne wady i zalety i w sumie to nie wiele beda mieli tacy ludzie zr soba wspolnego.Beda to na pewno wspolne cechy bardzo ogolne i powierzchowne.Jestem spo znaku barana i mam lwa w ascendencie.Po bardzo powierzchownej analizie astrologicznej dowiedzialam sie zr mam saturna w 4 domu ale to juz inny temat...

Pozdrawiam Afrodite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Wam jeszcze wkleję, odnośnie rozpoznania poszczególnych znaków zodiaku ;)

 

Baran. Znak ognisty, kardynalny, męski. 21.03-20 (20.03-21.04)*

Władcą tego znaku jest Mars. Jesteś ambitny, impulsywny, przedsiębiorczy i kochasz nowe pomysły. Cechuje cię entuzjazm, wytrzymałość, ale masz tendencje do patrzenia na sprawy ze swego punku widzenia - nawet jeśli to niesłuszne. Oburzenie i gniew łatwo ci przychodzą, ale też szybko mijają. Uważasz, że nikt nie może tobą rządzić, natomiast ty sam masz wszelkie predyspozycje do rządzenia innymi. Sam bronisz swoich przekonań i zawsze dajesz impuls do przyspieszenia spraw. Jesteś szczery i prostolinijny, a niekiedy nawet potrafisz być brutalny w tej szczerości, powinieneś nauczyć się więcej dyplomacji w postępowaniu z ludźmi i ćwiczyć dyskrecję w sprawach osobistych. Masz ognisty temperament, ale jesteś romantykiem, a także urodzonym pionierem przecierającym szlaki. Najsilniej objawiają się wpływy znaku Barana około wschodu Słońca i w godzinach popołudniowych. W inne pory dnia, są one słabsze.

Urodzeni w pierwszej dekadzie znaku Barana 21.03-31.03.

Osoby urodzone w tej dekadzie są zdominowane przez wpływ Marsa. Mają szczególną inklinację do przygód i najbardziej są podatni na wpływ Marsa. Natura płomienna, agresywna, niezdyscyplinowana, żyje zwykle w wielkim napięciu. Objawiają pociąg do polityki, wojska i działalności publicznej. Przeżywają niezwykłe koleje losu i dużo zmian. Życie pełne walk. Motorem ich działania jest dynamizm.

Urodzeni w drugiej dekadzie znaku Barana 1.04-10.04.

Osoby urodzone w tej dekadzie, oprócz Marsa, są pod dodatkowym wpływem Słońca. Wykazują wiele cech znaku Lwa. Mają upodobanie do bohaterstwa, duże zaufanie do siebie, bywają pochłonięci jakąś pasją. Posiadają też większy zapas współczucia i spotęgowaną siłę żywotną. Nienawidzą podłości. Cieszą się protekcją, lubią zabawy i rozrywki. Motorem ich działania jest duma.

Urodzeni w trzeciej dekadzie znaku Barana 11.04-20.04.

Osoby urodzone w tej dekadzie, oprócz Marsa, są pod dodatkowym wpływem Jowisza. Wykazują pewne cechy Strzelca. Odznaczają się większą intuicją i zdolnością przewidywania. Mają twórczą naturę lub artystyczną, szukają ciągłych wrażeń, często wykazują brak realizmu, niekiedy trwonią siły albo na uczucia, albo na gromadzenie majątku. Silny pociąg do długich podróży i do pobytu za granicą. Najmniej stały ze wszystkich dekad. Motorem ich działania jest pasja.

Rozpoznanie medyczne.

Kiedy Baran, który rządzi naszą głową znajduje się na Ascendencie, wnosi wrodzoną impulsywność i agresję. Przynosi szybką mowę i szybko przeprowadzane akcje. Przeważnie posiadają dużą nadwyżkę siły życiowej. Najsilniej się to zaznacza przy Marsie na Ascendencie i kiedy Słońce jest hylegiem. Następuje wtedy również rozpraszanie energii. Przy bardzo silnym wpływie znaku Barana, urodzeni szybko wpadają w złość, ale i szybko zapominają. Baran rządzi: głową, obiema półkulami mózgowymi, górną szczęką, oczami i twarzą. Barany są gorące, oschłe i zapalne. Ludzie spod znaku Barana nawet przy lekkim przeziębieniu mogą mieć gorączkę wyższą nawet o 3°C od ludzi ze znaków powietrznych lub wodnych. Przy złych aspektach Barany są skłonne do: zawrotów głowy, zapaleń opon mózgowych, krwawień z nosa, newralgii oraz do chorób mózgu i twarzy. Niestety, najwięcej Baranów cierpi na wylewy krwi do mózgu. trzeba jednak zaznaczyć, że wola wyzdrowienia tych pacjentów jest ogromna i odgrywa dużą rolę w prowadzeniu ich leczenia. trzeba tu zaznaczyć, że ludzie z męskich znaków energetycznych, są bardziej skłonni do współpracy z lekarzem, ponieważ czynią nieustanne wysiłki aby pomóc lekarzowi, podczas gdy ludzie z żeńskich znaków idą po linii najmniejszego oporu i bardzo opieszale oraz niestarannie wykonują polecenia pomagającym im lekarzy.

 

---------------------------------------------------

Byk. Znak ziemski, stały, żeński 21.04-21.05 (20.04-22.05)*

Władcą tego znaku jest Wenus. Bardzo lubi mieć na wszystko czas. Jesteś spokojny, cierpliwy, nastawiony ugodowo, jeśli twoje sprawy przebiegają bez zgrzytów. Sprowokowany, stajesz się zły, możesz wpaść w furię i wówczas trudno cię uspokoić. Jesteś metodyczny, konstruktywny i przezorny, lecz zwykle mało oryginalna. Będziesz raczej iść za kimś już przetartą i godną zaufania drogą, niż samemu przecierać szlaki. W negatywnym sensie - może nadejść czas, gdy twoja naturalna ostrożność i rozsądek przerodzą się w niczym nie uzasadniony upór, zwłaszcza kiedy wszystko zacznie cię nudzić.

Słońce w Byku czyni cię stałym, twardym, polegającym na sobie i wytrzymałym. Jeśli czegoś pragniesz, potrafisz bardzo długo czekać na realizację swoich planów. Masz niezwykłe upodobanie do komfortu i wygody, a także fizyczną przyjemność sprawia ci interesowanie się samym sobą. Wenus, planeta rządząca tym znakiem, obdarza cię ukochaniem spokoju i piękna przyrody, daje zamiłowanie do rozrywki, sztuki, muzyki i często miły melodyjny głos. Masz również rozsądne podejście do spraw materialnych i wartości. Jako pracownik, masz cierpliwość, potrafisz być metodyczny. Jesteś świadomy siły swego ciała. W miłości wierny i oddany, potrafisz być dobrym przyjacielem, mężem (żoną) i rodzicem. Bywasz zazdrosny i zaborczy.

Urodzeni w pierwszej dekadzie znaku Byka 21.04-1.05.

Są realistami, sprawdzają się w długoterminowych lub wymagających wytrwałości zadaniach. Mają upodobanie do komfortu i poszukują dróg do powiększania swoich dóbr materialnych. Bywają uparci w swoich awersjach lub przyjemnościach. Ich uczucia są głębokie i odgrywają ważną rolę w życiu. Motorem ich działania jest koncentracja. Usposobienie wyjątkowo dyplomatyczne, dogmatyczne i zamknięte, stanowcze i nieufne.

Urodzeni w drugiej dekadzie znaku Byka 2.05-11.05.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Wenus pod dodatkową opieką Merkurego. Wykazują pewne cechy Panny. Kierują się emocjami, pragnieniami i przywiązaniami. Zwykle mają wielkie powodzenie w sferze materialnej z uwagi na duży talent i zmysł do interesów oraz porządku i metodycznego działania. Ale powinni się strzec uleganiu nadmiernemu egoizmowi i zachłanności. Częste podróże. Motorem ich działania jest instynkt.

Urodzeni w trzeciej dekadzie znaku Byka 12.05-21.05.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Wenus, pod dodatkową opieką Saturna. Wykazują pewne cechy Koziorożca. Mają ambitną osobowość, której siły są skoncentrowane na pracy. Rozum góruje nad uczuciem. Posiadanie może stać się obsesją. Występuje tu ryzyko rutyny. Silna zazdrość. Bardzo opanowani, mogą kierować innymi. Zbyt realistyczne podejście do rzeczywistości, może przynieść głęboki smutek, samotność i zmartwienia. Środowisko urodzenia gra tutaj decydującą rolę i niewielu z tej dekady umie się wydostać z pod dziedzicznych wpływów rodzicielskich. Motorem ich działania jest organizowanie.

Rozpoznanie medyczne.

Znak ten rządzi: obszarami szyi, uszami, podniebieniem, krtanią, migdałkami, gruczołem tarczycy, obszarem potylicy, móżdżkiem, kręgami szyjnymi, strunami głosowymi, tętnicami i żyłami szyjnymi oraz gardłem. Ludzie z tego znaku są bardzo uparci, ale i wytrwali, a gdy zachorują długo walczą z chorobą. Boją się chorób i z obaw bardzo unieszczęśliwiają cały personel medyczny. Jeśli masz pacjenta, który ma wschodzącego Byka lub Słońce w tym znaku, nigdy nie pozwól aby dowiedział się, że jest bardzo chory ponieważ będzie cały czas o niej myślał i mówił. Byki mają tendencje do przybierania na wadze, a zwłaszcza w średnim wieku. Z zasady są niscy i przysadziści. Stają się grubi w karku i u podstawy czaszki. Posiadają wrodzoną tendencję do wszelkich chorób migdałków i innych organów szyjnych oraz polipów.

 

---------------------------------------------------

Bliźnięta. Znak powietrzny, zmienny, męski 22.05-21.06 (21.05-22.06)*

Z tego wynika, że jesteś zodiakalnym "informatorem" mającym zdolności rozpoznawania spraw i zjawisk dzięki swemu aktywnemu umysłowi. Masz szybki refleks, zdolność do konwersacji i zwykle błyskotliwy dowcip. Wielu ludzi urodzonych w tym znaku (którym rządzi "posłaniec bogów" - Merkury) zajmuje się pisarstwem, dziennikarstwem, korespondencją. Sprawy pragniesz przeprowadzać swoim własnym sposobem, który jest niekiedy bardzo trudny do zaakceptowania przez innych, o mniej lotnym umyśle. Jesteś niezwykle pomysłowy, zręczny, wszechstronny i czujny, lecz możesz być ciekawski, niespokojny i marnotrawiący swą własną energię. Bliźniak, jako szef jest omyłką, ma tendencje do zbytniej zmienności i mało realistycznego spojrzenia na sprawy. Szybko reagujący, kochasz logikę, choć często wydajesz się powierzchowny. Cieszy cię eksperymentowanie i udowadnianie, co kreuje cię na dociekliwego badacza. Możesz mieć kwiecistą wymowę i takiż styl pisania. Możesz być dobrym dydaktykiem, gdyż interesuje cię nauka, lubisz czytać i łatwo możesz podjąć się dwóch lub więcej prac w tym samym czasie. Twoja aktywna wyobraźnia może pracować ciągle od nowa. Wnioski wyciągasz szybciej niż inni. Ogólnie mówiąc, jesteś prostoduszny, sympatyczny i wrażliwy. Lubisz być zajęty i prawie zawsze masz ambitny cel przed sobą. Jesteś idealistą.

Urodzeni w pierwszej dekadzie znaku Bliźniąt 22.05-31.05.

Wykazują najsilniejsze cechy Bliźniąt. Osoba przeżywa życia inteligentnie lub bardzo zręcznie. Dwoistość wewnętrzna daje niezdecydowanie w wyborze idei i przeszkadza precyzyjnie wykonać odpowiednie działanie. Osoba może umiejętnie zaprezentować przymioty swego intelektu, choć często wyraża się to w pustej lub czczej gadaninie. Mają mniej niepowodzeń ze strony przeciwników, są sobie raczej sami wrogami z powodu fałszywego używania swych zdolności. Wszystkim się interesuje, ale też wszystko szybko ją nudzi. Motorem ich działania jest ciekawość lub miłość własna.

Urodzeni w drugiej dekadzie znaku Bliźniąt 1.06-10.06.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Merkurego, pod dodatkowym wpływem Wenus, dlatego wykazują wiele cech Wagi. Jest to natura artystyczna, spontaniczna, z dużą wyobraźnią oraz natchnieniem. Posiadają doskonałe poczucie humoru oraz ironiczny dowcip, a ponadto znakomity dar kopiowania i imitacji. Silna skłonność do wygody. W życiu dużo nieporozumień i kłopotów. Ma trudności w adaptowaniu się do realiów życia codziennego. Niepokój wewnętrzny może być udręką, ale i popychać do ucieczki, zmiany miejsca pobytu czy zmian w ogóle. Osoba ta powinna starać się zachować równowagę pomiędzy swym rozumem i wrażliwością. Nieraz zbytnia agresywność. Motorem ich działania jest intuicja.

Urodzeni w trzeciej dekadzie znaku Bliźniąt 11.06-21.06.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Merkurego, pod dodatkowym wpływem Urana. Wykazują cechy zbliżone do Wodnika. Mają błyskotliwy intelekt, uzdolnienia humanistyczne i społeczne, ale łatwo zniechęcają się lub są nieświadomi własnych zdolności. Przyjaciele i krewni w ich życiu mają większe znaczenie. Osoba ma wiele idei, które chce potwierdzić w życiu. Silne zainteresowania literaturą, nauką i okultyzmem. Więcej w życiu doznają sławy niż szczęścia. Ma wiele inwencji, choć w swym sposobie myślenia jest bardziej abstrakcyjna niż konkretna. Notują dużo nagłych wydarzeń. Motorem działania jest nagłość myśli.

Rozpoznanie medyczne.

Znak ten "rządzi": ramionami, rękami, barkiem, gruczołem grasicy, górnymi żebrami, tchawicą, oskrzelami i oskrzelikami, oddychaniem i utlenianiem krwi. Osoby z tego znaku są skłonne do chorób nerwowych. Bliźnięta nigdy nie dbają o swoje zwyczaje i zdrowie. Spod tego znaku najwięcej jest pacjentów z gruźlicą. Jeżeli im się jednak tylko trochę pomoże, to szybko zdrowieją. Bliźnięta mają wrodzone skłonności do takich chorób, jak: choroby płuc, astma, bronchity, zapalenia płuc, wspomniana wyżej gruźlica, rozstrój nerwowy i zapalenia opłucnej.

 

---------------------------------------------------

Rak. Znak wodny, kardynalny, żeński 22.06-22.07 (21.06-23.07)* Władcą tego znaku jest Księżyc. Jesteś bystry, wrażliwy i niekiedy nieśmiały, choć z drugiej strony lubisz popularność. Obawiasz się krytyki czy ośmieszenia i jesteś podatny na wszelkie dowody sympatii czy pochlebstwa ze strony innych. Jesteś sentymentalny, nastrojowy i masz dużą wyobraźnię. Potrzebujesz poczucia bezpieczeństwa. Jak prawdziwy krab, bronisz swej wrażliwości i wewnętrznej łagodności skorupą, która cię okrywa. Twoja wrażliwość często nie budzi zaufania u ludzi, gdyż czyni cię bardzo podatnym na otoczenie. Jesteś zmienny i dlatego doświadczasz zmiennych przypadków w życiu i zmian zawodowych. Jesteś oszczędny, czasem sknerowaty, ostrożny i pracowity. Masz doskonałą pamięć i nigdy nie zapominasz ani uprzejmości, ani zgryźliwości innych w stosunku do ciebie. Kochasz swój kraj, dom, rodzinę. Interesują cię sprawy okultystyczne, astrologia, sprawy dziwne, lubisz przygody, zachwycają cię fenomeny przyrody, a spędzanie czasu nad wodą, zwłaszcza nad morzem, daje wewnętrzne odprężenie.

Urodzeni w pierwszej dekadzie znaku Raka 22.06-1.07.

Wykazują najwięcej cech Raka. Są bardzo wrażliwi i mają dużą wyobraźnię. Natura napięta, ale czuła, delikatna, lubi uciekać od rzeczywistości we własne marzenia. Zdolni przeżywać całą gamę wszelkiego rodzaju uczuć. Posiadają zdolności dramatyczne lub polityczne, lubią historyczne opowiadania. Niestali, z wielkim czarem osobistym mogą ulegać zbytnio wpływem otoczenia, szybko się zapalają i wpadają w egzaltację, ale też łatwo obrażają. Najwięcej ulegają węzłom rodzinno - domowym. Motorem ich działania jest siła atrakcji.

Urodzeni w drugiej dekadzie znaku Raka 2.07-12.07.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Księżyca, pod dodatkowym wpływem Marsa i Plutona. Wpływ ten daje większy pociąg do zawodu wojskowego i lekarskiego. Aktywne życie uczuciowe. Mają upodobanie do podróży, historii, spraw przeszłych oraz wszelkiego rodzaju "ucieczek". Powinni unikać przesady. Umysłem rządzi intuicja i wyobraźnia. Są szczerzy, ale drażliwi, manifestują godny uwagi upór dla zrealizowania swoich pragnień. Żywot ich jest niespokojny, a los zmienny. Motorem ich działania są odkrycia.

Urodzeni w trzeciej dekadzie znaku Raka 13.07-22.07.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Księżyca, pod dodatkowym wpływem Neptuna. Najmniej odporni ludzie spod znaku Raka. Mają temperament łagodny i romantyczny, ale skłaniają się do histerii. Ulegają większemu rozdwojeniu wewnętrznemu. Są to marzyciele, którzy nienawidzą podejmowania jakichkolwiek decyzji lub praktycznych działań. Sympatyczni, gościnni, są zdolni do poświęceń dla innych, a zwłaszcza tych, których kochają. Za młodu mało szczęśliwi, zaś w miarę dorastania, następuje szybka poprawa losu. Woda i inne płyny odgrywają w ich życiu dużą rolę. Domatorzy. Motorem ich działań jest wyobraźnia.

Rozpoznanie medyczne.

Jeśli mamy postawić diagnozę osobie, która ma w horoskopie wschodzącego Raka, możemy się spodziewać, że osoba ta będzie miała mało sił życiowych, a ponadto jest nieśmiała i niechętna do słuchania rad innych. Ludzie spod tego znaku, są skłonni do przeciwstawiania się tym, którzy coś im radzą. Są także podejrzliwi i z powodu ich małej wiary, trudno do nich dotrzeć. Gdy jednak ich wiara zostanie umocniona, to są bardzo lojalni i gotowi do współpracy. Małym prezentem lub uznaniem często można ich kupić. Są bardzo wrażliwi, a zranienie długo pamiętają. Słońce - dawca życia i energii, jest bardzo silne w znakach wodnych, ale nie wtedy, kiedy wschodzą. Znak Raka ma wpływ na: żołądek, piersi, źrenice, górne warstwy wątroby, przełyk, perystaltykę żołądka, trawienie, trzustkę, żyły żołądkowe i surowicę krwi. Choroby, jakie mogą być uznane, jako wrodzone dla Raka to: niestrawności, czkawka, skleroza, puchlina wodna i obrzęki. Ludzie spod znaku Raka, są bardzo czuli na jedzenie i cieszą się dobrym apetytem. W konsekwencji, są bardzo podatni na choroby, których przyczyną jest niewłaściwa dieta, a w szczególności, kiedy w znaku tym znajduje się również Saturn. Planeta ta, ma szczególnie ograniczający wpływ i jeśli tylko znajdzie się w tym znaku podnosi łaknienie na słodycze i wyroby cukiernicze.

 

---------------------------------------------------

Lew. Znak ognisty, stały, męski 23.07.-22.08 (22.07-24.08)* Władcą tego znaku jest Słońce. Jesteś szczery, otwartego serca, szlachetny, filantropijny i dramatyczny. Jest tu pewna dwoistość w charakterze, wynikająca ze stałości tego znaku. Większość osób będzie przechodzić w swym działaniu ponad wszelkimi detalami, preferując sprawy "wielkie". Dobrze rozwinięty zmysł piękna. Jesteś naturalnym przywódcą, czując instynktownie, że twoje miejsce w życiu to pozycja autorytetu i organizatora. Dla zaspokojenia swej dumy jesteś skłonny przekonać wszystkich o swej wyższości nad nimi. Filozoficznym, aktywnym umysłem i zwykle ciepłym nastawieniem do ludzi zyskujesz wielu przyjaciół, którzy podziwiają twoją niezależność, zdecydowanie i ambitny charakter. Masz silną osobowość, ale szybko wpadasz w gniew, gdy coś nie idzie po twojej myśli. Na szczęście, jak u wszystkich znaków ognistych, mija on dość szybko. Cieszy cię, że twój fizyczny magnetyzm jest zauważalny. Potrafisz być wspaniałym kochankiem. Lubisz wysoką pozycję w życiu, dramaty i dzieci.

Urodzeni w pierwszej dekadzie znaku Lwa 23.07-2.08.

Mają najwięcej lwich cech. Cechuje ich witalność, zapał, entuzjazm, narzucanie innym swej woli. Ludzie ci mają potrzebę życia dla idei lub dla spełnienia jakiejś misji w życiu, nie cierpią żadnego sprzeciwu. Przeraża ich miernota na wszelkich płaszczyznach. Namiętni w miłości, gwałtowni w gniewie, są jednak zbyt czuli na pochlebstwa. Chętnie podejmują się długich podróży. Skłaniają się również do hazardowych spekulacji. Motorem ich działania jest umiłowanie władzy.

Urodzeni w drugiej dekadzie znaku Lwa 3.08-12.08.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Słońca, pod dodatkowym wpływem Jowisza. Wykazują wiele cech Strzelca. Są to charaktery niezależne z tendencją do przesady. Mają odwagę bronić swych przekonań. Cechuje ich wielka lojalność, wierność, prawość oraz zdolność przyciągania innych do swych idei. Przeceniają też swoją przewagę oraz wykazują skrajność w usposobieniu. Nie wybaczają nikomu słabości. Lubią sport. Motorem ich działania jest autorytet.

Urodzeni w trzeciej dekadzie znaku Lwa 13.08-22.08.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Słońca, pod dodatkowym wpływem Marsa. Wykazują wiele cech Barana. Mają uzdolnienia do przewodzenia ludziom oraz łamania wszelkich przeszkód. Obrońcy prawa i sprawiedliwości. Wykazują silną obowiązkowość i odpowiedzialność. Zdolni do świadczenia usług innym, ale w układzie z Marsem w pierwszym lub dziesiątym domu, mogą być skłonni do tyranii. Najlepiej nadają się do zawodów technicznych i wojskowych oraz na stanowiska, gdzie rozkazywanie i dowodzenie jest sprawą podstawową. Zagrożeni są zranieniami i innymi wypadkami. Motorem ich działania jest powodzenie.

Rozpoznanie medyczne.

Kiedy mamy do czynienia ze znakiem Lwa na Ascendencie, to wiadomo, że osoba ta ma wiele energii życiowej i nigdy nie poddaje się chorobie. Lew zwykle wybiera odważną walkę aby zwyciężać be wzywania innych na pomoc, dopiero gdy jest osłabiony wezwie innych na pomoc. Szybko powraca do zdrowia. Duma nigdy mu nie pozwala stać się chorym z urojenia. Jego największym obciążeniem jest szybka odpowiedź na impuls. Nadmiar energii może powodować uszczerbek na zdrowiu tych części i organów ciała, które mu podlegają, a mianowicie: serce, aorta, żyła główna, część grzbietowa kręgosłupa i rdzeń kręgowy. Słońce rządząc znakiem Lwa, jest również życiowym fluidem przechodzącym przez śledzionę, która otwiera się tylko dla sił słonecznych. Szkodliwy nadmiar energii wpływający do śledziony powoduje u nich choroby serca i kłopoty z kręgosłupem. Mogą również cierpieć na zaburzenia białych ciałek krwi, które są niszczycielami bakterii w organizmie.

 

---------------------------------------------------

Panna. Znak ziemski, zmienny, żeński 23-08-22.09 (23.08-24.09)* Władcą tego znaku jest Merkury. Jesteś poważny, masz aktywny umysł, szybko się uczysz, jesteś dobry w piśmie i w mowie, w dyskusjach kierujesz się logiką, przy różnicy zdań będziesz raczej negocjować niż upierać się, choć potrafisz szybko wpadać w gniew. Masz zwykle duży zapas wiedzy w kilku dziedzinach, którego możesz nie ujawniać wskutek wrodzonej sobie skrytości. Twoim pragnieniem jest doskonalenie umysłu, analizowanie zjawisk oraz dochodzenie ich przyczyny. Potrafisz być sumiennym i dokładnym pracownikiem, odpowiedzialnym za to, co robisz. Często, na różne sposoby pomagasz innym. Jesteś praktyczny i ostrożny, z dobrym zmysłem przewidywania faktów i ich skutków. Do otoczenia przeważnie odnosisz się z rezerwą, ale jeśli kogoś dobrze poznasz, jesteś bezpośredni. Możesz być miłośnikiem sztuki, literatury, teatru. Pragniesz materialnego zabezpieczenia, które zwykle osiągasz, ale niekiedy z trudem i powoli

Urodzeni w pierwszej dekadzie znaku Panny 23.08-2.09.

Wykazują najwięcej cech Panny. Są bystrymi obserwatorami, bardzo pracowici z upodobaniem do pracy wykonanej pięknie i dokładnie. Niekiedy, upojeni jej owocami, całkowicie zatracają skromność. Na otoczenie zwykle nie mają wpływu, natomiast są często zależni od innych osób. Przy pierwszym spotkaniu trudno ich bliżej poznać i zgłębić. Mają jasność umysłu, nigdy nie działają bez zastanowienia, lecz mogą mieć zbytnią skłonność do analizy i krytyki. W życiu mają wiele kłopotów i ograniczeń. Żyją długo, lecz przeważnie w samotności. Motorem ich działania jest praca.

Urodzeni w drugiej dekadzie znaku Panny 3.09-12.09.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Merkurego, pod dodatkowym wpływem Saturna. Mają najbardziej ambitną osobowość. Sumienność zawodowa i uzdolnienia praktyczne pomagają im awansie. Mają wrodzony zmysł do interesów i handlu, upodobanie ładu i porządku oraz do oszczędzania. Sprawy polityczne i społeczne odgrywają u nich większą rolę. Często też zaznaczają się w ich życiu większe kłopoty rodzinne. Mogą mieć skłonność do melancholii. Motorem ich działania jest odpowiedzialność.

Urodzeni w trzeciej dekadzie znaku Panny 13.09-22.09.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Merkurego, pod dodatkowym wpływem Wenus. Są przeważnie spokojni, cechuje ich poczucie realizmu i rozsądku. Mają kłopoty w miłostkach. Wielka prawość predestynuje ich do pracy na rzecz innych. Mają dar pielęgnowania i uzdrawiania. Cechują ich zdolności artystyczna. Są smakoszami. Motorem ich działania jest wielki rozsądek.

Rozpoznanie medyczne.

Panny mając nerwowy i silny temperament, mogą stawiać zmienny opór, lecz jeśli stracą nadzieje, to jest im bardzo trudno się "pozbierać" i otrząsnąć z choroby. Będąc negatywnego usposobienia, szybko poddają się wpływom innych i nie pozwalają przeważyć swoim siłom życiowym. Znak Panny, jest naturalnym znakiem szóstego domu, który włada chorobami. Nic więc dziwnego, że gdy ludzie spod znaku Panny wpadną w objęcia choroby, mogą się stać chronicznymi inwalidami. Chociaż ci ludzie są usłużni, zaleca się im wbrew temu powołaniu unikać sal chorych, ambulatoriów i szpitali, ponieważ "jak gąbki" chłoną choroby od innych pacjentów. Znak Panny rządzi: obszarem brzucha, jelitami, dolną częścią wątroby, śledzioną, dwunastnicą i nerwowym układem współczulnym. Choroby, które przynależą do znaku Panny są w większości określone przez planety, które w przypadku nieharmonijnych aspektów mogą powodować: skurcze jelit, wiatry, kolki, niedożywienie, biegunki, zaparcia, zapalenia otrzewnej, cholerę, czerwonki, robaczyce, katary jelit i zapalenia wyrostka robaczkowego.

 

---------------------------------------------------

Waga. Znak powietrzny, kardynalny, męski 23.09-24.10 (23.09-24.10)*

Władcą tego znaku jest Wenus. Lubisz spokój, piękno i harmonię w swoim życiu. Masz duże szanse na zawarcie wczesnego małżeństwa. Nie lubisz żadnej niewdzięcznej czy ciężkiej pracy. Jesteś grzeczny, miły układny, zdradzasz artystyczne inklinacje. Kochasz sztukę, kulturalne rozrywki, uwielbiasz przyjemności. Jesteś urodzonym pacyfistą. Nigdy nie jesteś szczęśliwy, gdy w twoim otoczeniu panuje chaos lub niezgoda. Nie lubisz być sam, chętnie podejmujesz działanie w jakiejś grupie, otaczasz się gronem przyjaciół, których los zawsze niezwykle cię interesuje. Lubisz otaczać się luksusem.

Urodzeni w pierwszej dekadzie znaku Wagi 23.09-2.10.

Mają najwięcej cech Wagi. Są uprzejmi, subtelni, dobroduszni, prawie zawsze kierują się uczuciami. Nie lubią samodzielnie podejmować żadnej inicjatywy. Mają estetyczny zmysł i artystyczne zdolności. Chętnie czynią porównania. Ogółem szczęśliwa tendencja losu. Podstawą dobrego samopoczucia i szczęścia w życiu jest miłość oraz małżeństwo lub inny trwały związek partnerski. Motorem ich działania są związki.

Urodzeni w drugiej dekadzie znaku Wagi 3.10-12.10.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Wenus, pod dodatkowym wpływem Urana. Mają życzliwą osobowość, duże poczucie sprawiedliwości społecznej, potrafią zrozumieć innych, posuwając się nieraz do zbytniej tolerancji. Objawy melancholii i przygnębienia. Pociąg do życia towarzyskiego i przyjaźni. Cechuje ich wierność, aż do niewolniczego podporządkowania się ukochanej osobie, zranieni - zrywają więzy. Motorem ich działania są uczucia.

Urodzeni w trzeciej dekadzie znaku Wagi 13.10-23.10.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Wenus, pod dodatkowym wpływem Merkurego. Są uprzejmi, niezwykle towarzyscy. Podróże, korespondencja i zmiany odgrywają dużą rolę w ich życiu. Są ciekawi i żądni wiedzy. Natura ich jest rozdwojona i niespokojna, a losy niepewne. Stają się zależni od swych sympatii - mogą akceptować wszystkich i wszystko, aby tylko nie być samotnymi. Szukają publicznego poklasku. Motorem ich działania jest zależność.

Rozpoznanie medyczne.

Waga jest jednym ze znaków w którym wpływ Słońca ulega rozproszeniu. Słońce jest tutaj symbolizowane przez Samsona, który został osłabiony przez Delilah. Kobieta ta zmniejszyła jego siłę i moc przez obcięcie jego włosów przedstawianych, jako promienie słoneczne. Słońce wchodząc do znaku Wagi zmienia deklinację z północnej na południową. Ponadto Waga wzmacnia Saturna, który jak się znajdzie w tym znaku, ulega wywyższeniu, a promienie słoneczne przekraczając równik ulegają znacznemu osłabieniu. Ludzie spod znaku Wagi, są zwykle zdolni aby się wznieść ponad swoje warunki fizyczne. Ich nastroje wahają się, jak symbol, który je reprezentuje. I tak, raz Wagi są w siódmym niebie ze szczęścia i optymizmu, ale w przypadku zaburzeń umysłowych spadają na samo dno psychiki, pesymizmu i depresji. Idealizm dobrze rozwinięty. O ile to możliwe, to pacjentów ze znaku Wagi nie wolno zniechęcać, ponieważ zawsze biorą sobie to do serca i w każdej chwili istnieje możliwość nagłej depresji, która sama w sobie może powodować chorobę. Fizjologicznie znak ten zarządza: nerkami, lędźwiowym obszarem kręgosłupa, skórą, nadnerczami, moczowodami oraz naczyniowym systemem nerkowym. Wagi przeważnie cierpią na: zapalenia nerek, lumbago, zakłócenia w oddawanie moczu. Choroby zależą od wpływów, znajdujących się w tym znaku planet. Obecność Saturna w tym znaku może powodować niedobór moczu, a Jowisza jego nadmiar. Egzema, choroby tkanki łącznej, zapalenia nerek i cukrzyca, oto choroby na które bardzo często zapadają Wagi.

 

---------------------------------------------------

Skorpion. Znak wodny, stały, żeński 24.10-22.11 (23.10-23.11)*

Władcy znaków to Mars i Pluton. Masz najbardziej skryty i silny charakter. Jesteś podejrzliwy, krytyczny, zachowujący się z rezerwą, zachowujący się z rezerwą, krytyczny i wszystko rozważający. Twoje pozytywne cechy to odwaga, zdolności twórcze, badawcze oraz śmiałość wystąpień. Większość sukcesów życiowych wypływa z oryginalności i przenikliwości. masz tendencje, by mieć na uwadze tylko własne sprawy i własny interes i spodziewasz się tego samego od innych. Możesz przyczyniać trosk innym. Żaden ze znaków Zodiaku nie wykazuje takich skrajności między dobrem a złem jak Skorpion. jest to jedyny znak, który przedstawia się trzema różnymi symbolami. Są nimi: cichy, atakujący znienacka i śmiertelnie Skorpion; Wąż - symbolizujący mądrość, ale także fałsz i skryte, pokrętne działanie; Orzeł - symbolizujący duchowe wzloty. To wszystkie symbole wskazują na niebywale złożoną naturę Skorpiona. Twoje emocje są silne i głębokie, masz zdolność kompleksowego ogarniania sytuacji. Z jednej strony jesteś oszczędny, a z drugiej potrafisz być rozrzutny. Gdy sytuacja tego wymaga, możesz być sympatyczny, miły i uprzejmy, aby za chwilę okazać się konserwatywnym uparciuchem, a nawet grubianinem. Potrafisz otaczać się luksusem, ale również możesz wieść spartański tryb życia. Możesz mieć chęć zniszczenia wszystkiego, aby zacząć budować od podstaw.

Urodzeni w pierwszej dekadzie znaku Skorpiona 24.10-2.11.

Wykazują najczystsze cechy Skorpiona. Mają charakter uparty, trudny do rozpoznania, skryty czasem pod płaszczykiem naiwności. Mogą posługiwać się wszelkimi środkami, aby dojść do celu. Nigdy nie zrażają ich przeszkody. Nieśmiali w młodości, z biegiem lat nabierają wielkiej pewności siebie. Lubią dowodzić i kierować innymi. Skłaniają się do zawodu wojskowego, urzędniczego lub technicznego. Mają silne pragnienia seksualne. Zwykle samotnicy. Motorem ich działania jest hasło - dziel i rządź.

Urodzeni w drugiej dekadzie znaku Skorpiona 3.11-12.11.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Marsa i Plutona, pod dodatkowym wpływem Neptuna. Wykazują wiele mieszanych cech takich jak: duma, hardość, śmiałość, czułość i delikatność, niegodziwość i okrucieństwo, zmysłowość i powściągliwość. Bywają niekiedy zaniepokojeni czy zalęknieni, mogą przejawiać pewne kompleksy i są narażeni na wielkie pokusy i szwankuje im siła woli. Mogą również przejawiać wielką siłę ducha, zdolności mistyczne i twórcze. Motorem ich działania jest ekstremizm.

Urodzeni w trzeciej dekadzie znaku Skorpiona 13.11-22.11.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Marsa i Plutona, pod dodatkowym wpływem Księżyca. Charakteryzują się silnymi instynktami i intensywnymi emocjami, które mogą nimi całkowicie zawładnąć. Natura dość kapryśna. Osobom tym niezbędne jest szczęśliwe uczuciowo środowisko, które może im zapewnić równowagę duchową i dać poczucie bezpieczeństwa. Bywają demonami zazdrości. Mogą być także niezwykle zawistni, ulegający zmysłowym zachciankom. Motorem ich działania jest seksualizm.

Rozpoznanie medyczne.

Ten wojowniczy znak jest jednym z najmniej zrozumiałych znaków z całej dwunastki. Skorpiony dają liczne podtypy. Skorpiony zwykle są skryte, nieśmiałe i zamknięte w sobie. Są ludźmi, którzy nigdy nie mówią o swoich sprawach. Istnieje również zupełnie inny typ Skorpiona, który z pozycji poniżonego przedkłada całą swoją argumentację. Są to najbardziej okrutne typy z tego znaku. Zwykle mają wybuchowy temperament (o ile w horoskopie wyjdą choroby), który może obniżać poziom zdrowia. Największym niebezpieczeństwem dla zdrowia Skorpiona pochodzi z organów rodnych oraz kanałów przez które wychodzą wydzieliny z organizmu, a więc: cewka moczowa, okrężnica z odbytem. Pęcherz, jelito cienkie, prostata, kość łonowa, hemoglobina i nos oraz jego kości, są również we władaniu Skorpiona. Ludzie urodzeni w tym znaku są dobrymi lekarzami i pielęgniarkami. Często spotyka się u nich różne odcienie tyranii, a nawet okrucieństwo. Żądze są mocne, przeważnie zmysłowe. Mogą działać z niskich pobudek. Choroby na które zapadają, są również zgodne ze znakiem i władcą tego znaku - Marsem. Są to: Syfilis, przepuklina, szkorbut, hemoroidy, choroby macicy, kłopoty z oddawaniem moczu, zwężenie prostaty oraz katar sienny.

 

---------------------------------------------------

Strzelec. Ognisty, zmienny, męski, 23.11-21.12 (22.11-22.12)* Władcą tego znaku jest Jowisz. Kochasz wolność, niezależność. Chętnie stajesz w obronie słabszych i bezradnych, a jakiekolwiek atakowanie ich uważasz za osobisty afront. Lubisz polegać na samym sobie, jesteś szczery w swych opiniach i odważny w swych osądach, ambitny i wielkoduszny. Zmierzasz prosto do celu i to jest twoja życiowa dewiza. Masz respekt dla nauki, filozofii i religii, a mimo tego wszystkiego powinieneś uczyć się dyplomacji. Czasem bywasz nazbyt wścibski, a nawet nieokrzesany. Ogólnie jesteś błyskotliwy, szlachetny, ambitny, nie tracisz odwagi, umiesz szybko kalkulować, masz wielką zdolność przewidywania, graniczącą z jasnowidztwem. Często możesz przewidzieć pewne wydarzenia ze świata wielkiej polityki, przedsiębiorczości, jak również te dotyczące rozwoju spraw osobistych. mimo twej szlachetności, możesz niekiedy sprawiać wrażenie osoby naiwnej czy płytkiej, łatwej do oszukania czy nabrania przez niektórych ludzi. Jesteś wesoły, towarzyski, "przyjaciel całego świata", lubisz sport.

Urodzeni w pierwszej dekadzie znaku Strzelca 23.11-2.12.

Wykazują najwięcej cech Strzelca. Mają szlachetny charakter, wielką niezależność myśli i czynów, wywierają duży wpływ na innych. Mogą być oryginalni poprzez swoje dziwactwa czy popełniane błędy. Mamy tu do czynienia z dwoma typami osobowości. Pierwszy - typ awanturnika i poszukiwacza przygód odnoszący sukcesy dzięki swej śmiałości, brawurze i umiłowaniu wolności. Drugi - osiąga często wielką mądrość życiową, typ filozofa, myśliciela, społecznika, fanatyka religijnego czy eremity. Los ich wskazuje na skrajności w postaci szczęśliwych i nieszczęśliwych wydarzeń życiowych. Motorem działania jest niezależność.

Urodzeni w drugiej dekadzie znaku Strzelca 3.12-12.12.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Jowisza pod dodatkowym wpływem Marsa. Mają naturę spontaniczną, szczerą, buntowniczą, porywczą, skorzy do entuzjazmu pomimo rozczarowań. Zawsze zmierzają do tego co nowe, pociągają ich przygody i ryzyko. Życie upływa im na podróżach, przyjemnościach lub przeciwnie, pod jakąś presją. Swoją energię czerpią ze wszystkiego, co ich otacza, a także z własnego wnętrza. Motorem ich działania jest entuzjazm.

Urodzeni w trzeciej dekadzie znaku Strzelca 13.12-21.12.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Merkurego, pod dodatkowym wpływem Słońca. Objawiają większą stałość charakteru. Są szczerzy, dobrzy i prostolinijni. Cechuje ich wielki humanitaryzm. Mają w wysokim stopniu rozwinięte zdolności intelektualne i duchowe. Przy skromniejszych walorach umysłowych, charakter jest samowolny, buntowniczy, skłonny do wyczynów sportowych. Umieją przyciągać sympatię ludzi, płomienni w swych uczuciach, nie widzą życia bez miłości lub przyjaźni. Motorem działania jest inspiracja.

 

---------------------------------------------------

Koziorożec. Znak ziemski, kardynalny, żeński 22.12-20.01 (21.12-22.01)*

Władcą tego znaku jest Saturn. Jesteś wytrzymały, cierpliwy, masz dużą zdolność koncentracji i umiesz omijać wszelkie przeszkody na swej drodze do sukcesu. Często bywasz w życiu rozczarowany, ale nigdy nie pozbawiony wewnętrznej odwagi. Umiesz działać z godnością i poczuciem własnej wartości. Masz dobrą pamięć i zdrowy rozsądek. Masz tendencje do bycia zbyt konwencjonalnym lub konserwatywnym. Jesteś niewolniczo wierny swym zasadom, często zimny i wyrachowany w okazywaniu swych uczuć. Jesteś uparty, praktyczny, oszczędny i ostrożny w dążeniach do celu. Saturn, władca Koziorożca, planeta dyscypliny, wywiera mocny wpływ na twoją osobowość.

Urodzeni w pierwszej dekadzie znaku Koziorożca 22.12-31.12.

Wykazują najwięcej cech Koziorożca. Są to wytrwali pracownicy o doskonałym zmyśle organizatorskim, ambitni, mający talent do polityki, ale i krętactwa. Zwykle osiągają cel, do którego dążą, nie lubią się poświęcać dla innych. Niezdecydowanie w życiu uczuciowym wpływa ujemnie na ich los. Mają nierzadko charakter samotnika. Motorem ich działania jest realizacja.

Urodzeni w drugiej dekadzie znaku Koziorożca 1.01-10.01.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Saturna, pod dodatkowym wpływem Wenus. Nie cofają się przed żadnym wysiłkiem. Są tytanami pracy - zwykle o ograniczonej zdolności abstrakcyjnego myślenia. Ich uczucia są silne i władcze, jednak upór i zbytni konserwatyzm kieruje ich ku samotnej drodze życia. Motorem ich działania jest realizm.

Urodzeni w trzeciej dekadzie znaku Koziorożca 11.01-20.01.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Saturna, pod dodatkowym wpływem Merkurego. Są zwykle intelektualistami, zdolni do studiów lub prac badawczych, świadomi swych walorów. To natury zwykle zamknięte, mało uczuciowe, skłonne do zniechęcania się w miarę upływu czasu, gdy los przynosi coraz więcej okoliczności sprzyjających cierpieniu. Powinni unikać nierozumnej spekulacji, nie poddawać się autosugestii i szanować nerwy. Wstydliwi i bojaźliwi, lecz postępowi. Motorem ich działania jest konkretyzacja.

Rozpoznanie medyczne.

Ludzie spod tego znaku nie są łatwo podatni na choroby. Mają silny, wytrzymały i mocny charakter. Zanim ulegną chorobie, potrafią znieść znaczne cierpienie lecz jeśli zachorują, są bardzo powolni w leczeniu i długo w niej pozostają. Czasami stają się hipochondrykami i lekarz musi używać dyplomatycznych metod, aby przełamać zastrzeżenia, którymi się obwarowują. Koziorożec obawia się, że każdy kto stara się im pomóc chce ich ograniczać. Może się nawet zwrócić przeciwko przyjacielowi który mu pomagał. Koziorożce są nadwrażliwe, ciche i pamiętliwe. Często popadają w smutek i melancholię, co ma szczególnie szkodliwy wpływ na ich zdrowie. Znak Koziorożca zarządza: kolanami, skórą, stawami i włosami. Często skóra osób z tego znaku jest sucha i ziemista. Choroby na które jest podatny Koziorożec to: egzema, choroby weneryczne, trąd i złamania z przemieszczeniami kości.

 

---------------------------------------------------

Wodnik. Znak powietrzny, stały, męski 21.01-19.02 (20.01-19.02)*

Władcami tego znaku są Saturn i Uran. Nie lubisz żadnych ograniczeń, kochasz wolność i niezależność. Jesteś zdecydowany, łatwy do zgody, choć często w życiu kierujesz się sympatiami lub antypatiami. Jesteś urodzonym humanistą, inteligentny, z przebłyskami oryginalności, masz tendencje do patrzenia na świat ze swego punktu widzenia. Identyfikujesz się z każdym postępowym ruchem. Inni uważają cię za osobę wspaniałomyślną, szlachetną, miłą. Zyskujesz sobie wielu przyjaciół obojga płci. Masz zdolność forsowania radykalnie nowych pomysłów i pociągania za sobą innych. W tym wszystkim możesz być wielkim ekscentrykiem. Masz skłonności do zajmowania się nauką, jak również dziwnymi niezwykłymi zjawiskami. Jesteś łasy na pochlebstwa. W miłości preferujesz wolne związki i zaprowadzenie cię na ślubny kobierzec może okazać się dość trudne.

Urodzeni w pierwszej dekadzie znaku Wodnika 21.01-30.01.

Posiadają najwięcej cech Wodnika. Mają oryginalny i silny charakter, dużą zdolność zdobywania szerokiej wiedzy. Są to niezależne umysły, szlachetne serca, ale słabe w sferze uczuć. Większe trudności i opóźnienia w sprawach zawodowych. Zainteresowania mają bardziej duchowe i intelektualne niż materialne. Czują odrazę do wszelkiej przemocy. Motorem ich działania jest inwencja.

Urodzeni w drugiej dekadzie znaku Wodnika 31.01-9.02.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Urana, pod dodatkowym wpływem Merkurego. Koncentrują swoje zdolności prawie wyłącznie na życiu intelektualnym lub duchowym, chociaż sama koncentracja jest słaba. Cechuje ich bystrość, humor, swoboda myślenia, ironia. Są łatwi w obejściu mimo powściągliwości. Mają upodobanie do wszystkiego, co jest postępowe, pomysłowe, oryginalne. Zainteresowania to medycyna, praca, literatura i mechanika. Wielki wpływ na ich życie może wywierać najbliższe otoczenie. Motorem ich działania jest intelekt.

Urodzeni w trzeciej dekadzie znaku Wodnika 10.02-19.02.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Urana, pod dodatkowym wpływem Wenus. Mają niezwykłą intuicję w sprawach intelektualnych czy artystycznych. Mogą to być również czcze marzenia, gdyż osoby te wykazują mało zdolności do przystosowania się do realiów życia codziennego. Duża zmienność nastrojów. Małżeństwo lub miłość głęboko wpływają na ich losy, choć mogą też mieć skłonność do życia w celibacie lub izolowania się od innych. Miewają wizje i halucynacje. Motorem ich działania jest wizja przyszłości.

Rozpoznanie medyczne.

Znak ten znajduje się pod wpływem dwóch planet: melancholijnego, bojaźliwego i pełnego niepokoju - Saturna, który jest zwykle określany, jako planeta utrudniająca i przeszkadzająca oraz impulsywnego, lekkomyślnego, emocjonalnego i histerycznego Urana. Ponieważ Wodnik jest znakiem stałym, obdarza naturę silną wolą, ale jeśli jest zakłócony przez nieharmonijne aspekty, a zwłaszcza Saturna i Urana, może to powodować skrajny smutek, pesymizm, względnie gwałtowność, szybkość czy zbytnią impulsywność. Wszystko to w zależności, która planeta w danej chwili jest w horoskopie silniejsza. Takie zmiany nastrojów często odbijają się na zdrowiu i przybierają formę nerwic. Natura Wodnika jest silna, ambitna i skłonna do przesady. Wodnik nigdy nie oszczędza swoich sił, aż do oporu, a gdy zachoruje, jest już zwykle w bardzo krytycznym stanie. Zawsze jednak jest skłonny do współpracy z lekarzem. Fizjologicznie znak ten rządzi: dolnymi kończynami i kostkami. Choroby, którymi Wodnik jest niepokojony to: żylaki, puchnięcie nóg i choroby nerwowe na różnym podłożu psychologicznym. Zauważa się, że ludzie spod tego znaku gdy nerwy zaczynają im odmawiać posłuszeństwa, skóra ich staje się nadwrażliwa. Jest to uczucie swędzenia, a w przypadkach skrajnych nawet pojawiać się mogą wysypki, łącznie z półpaścem.

 

---------------------------------------------------

Ryby. Znak wodny, zmienny, żeński 20.02-20.03 (19.02-21.03)* Władcami tego znaku są Jowisz i Neptun. Możesz wykazywać niezwykle zmienne usposobienie. Często kierujesz się w działaniu współczuciem dla poszkodowanych, nie patrzysz obojętnie na biedę innych. Jesteś miły opiekuńczy dla ludzi w tarapatach, dla dzieci czy małych zwierząt. Potrafisz ze stoickim spokojem znosić swój "zły" los. Zwykle są skromni, niekiedy Bojaźliwi i niezbyt pewni siebie, ale uczciwi wobec innych. Maja potrzebę dzielenia uczuć z innymi. Ryba często może mieć skłonności do takich nałogów, jak alkohol, leki czy narkotyki. Ma twórczą wyobraźnię, intuicję i zmysłowe odczuwanie wszystkiego, co ją otacza. Jest niezwykle wrażliwa, może mieć złudzenia co do osób z którymi się spotyka. Łatwiej niż inni bywa zniechęcona, brak jej życiowego ognia i energii do działania, często bywa niezdecydowana lub zmienna. Może równię być skryta lub odnosić się do innych z rezerwą, aby nie odkryli jej słabości.

Urodzeni w pierwszej dekadzie znaku Ryb 20.02-1.03.

Mają naturę zbyt podatną na wpływy innych, często z tendencją do uciekania przed życiem czy odpowiedzialnością, nadwrażliwi, intuicyjni i kapryśni. Są to osoby o zabarwieniu fatalistycznym i najwięcej potrzebują pomocy zewnętrznej. Mają sprzeczne uczucia. Są gościnni i objawiają religijność lub poglądy ze skłonnością do fanatyzmu. Motorem ich działania jest wrażliwość.

Urodzeni w drugiej dekadzie znaku Ryb 2.03-10.03.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Jowisza i Neptuna, pod dodatkowym wpływem Księżyca. Mają niezwykle słabą naturę, stąd mogą stać się ofiarami innych. Mają wewnętrzną potrzebę okazywania dobroci i zapominania o sobie. Są ambitni, gospodarni, jednak zazdrośni, niestali i pełni kaprysów. Usposobienie ostrożne i spokojne, choć zarozumiałe i skłonne do dysputy. Bardzo łatwo tracą równowagę psychiczną i mogą ulec destabilizacji życiowej. Bywają, że zdradzają pociąg do włóczęgostwa. Motorem ich działania jest poświęcenie.

Urodzeni w trzeciej dekadzie znaku Ryb 11.03-20.03.

Urodzeni w tej dekadzie są, oprócz Jowisza i Neptuna, pod dodatkowym wpływem Marsa i Plutona. Są bardzo wrażliwi na zmysłowe przyjemności. Ich uczucia są łatwe do zranienia, powinni podlegać wewnętrznej ewolucji i dążyć do lepszego poznania życia. Wahają się między tchórzostwem, a odwagą. Usposobienie niespokojne i nieco harde, pełne fanatycznego entuzjazmu. Ponoszą straty przez popełnianie błędów, dziwaczne plany i przedsięwzięcia. Niekiedy znajdują przyjaciół na wysokich stanowiskach. Motorem ich działania jest uczucie.

Rozpoznanie medyczne.

Ryby mają naturę flegmatyczną, lubiącą przepych, który często prowadzi ich do szukania łatwego życia. W późniejszym wieku, ciało ich jest zbyt miękkie i "obwisłe", co prowadzi do różnych chorób. Ludzie spod tego znaku bardzo łatwo sugerują się i to zarówno w dobrym, jak i złym kierunku. Równie szybko reagują na rady lekarza. Dla Ryb przebywających w szpitalu powinno się zakazać odwiedzin. Ryby wprawdzie cieszą się z wizyt i okazywanego im współczucia, lecz po odwiedzinach, może nastąpić załamanie psychiczne i gwałtowny nawrót choroby. Chora Ryba powinna zostać umieszczona w budującym otuchę pokoju i miłym personelem, a na drzwiach należy umieścić napis: "Zakaz wizyt". Ryby są skłonne popadać w nałóg pijaństwa, nadużywania narkotyków, co szczególnie jest zaznaczone przy jednoczesnych wpływach Księżyca i Neptuna w horoskopie. Znak Ryb rządzi: stopami, palcami u nóg i fibrynogenem (włóknikiem) we krwi. Z powodu ich zamiłowania do dobrego jedzenia, Ryby są skłonne do podagry i obrzęków stóp.

 

* Data podana w nawiasie, wskazuje na pozycję Słońca w znaku, w różnych latach. Jeżeli ktoś urodził się na granicy tych lat, to faktyczną datę wejścia Słońca w znak należy sprawdzić w Efemerydach na dany rok.

 

źródło: szarle.w.interia.pl/strona9.html

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Zapewne coś w tym jest prawdziwego, jak i wydumanego... <myśli>

Kiedyś moja nauczycielka od biologi/chemii - pasjonująca się psychologią (lub bełkotem pseudo psychologicznym <sarkazm> ) stwierdziła, że uwaga - nie znosi bliźniąt, bo osoby spod znaku bliźniąt są strasznie fałszywe... przepraszam bardzo <nerwy> , ale nie znoszę uogólnień i generalizacji na podstawie często płytkich osądów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne coś w tym jest prawdziwego, jak i wydumanego... <myśli>

Kiedyś moja nauczycielka od biologi/chemii - pasjonująca się psychologią (lub bełkotem pseudo psychologicznym <sarkazm> ) stwierdziła, że uwaga - nie znosi bliźniąt, bo osoby spod znaku bliźniąt są strasznie fałszywe... przepraszam bardzo <nerwy> , ale nie znoszę uogólnień i generalizacji na podstawie często płytkich osądów.

Tego wszystkie jeśli chodzi o ezoterykę uczą m.in. horoskopy, gdzie jest napisane kilka lub nawet jedno zdanie dla wszystkich osób, spod tego znaku.

Jednemu się coś sprawdzi, to będzie już na wielki w to wierzył i przypisywał tę cechę innym, jaką tą najbardziej prawdziwą <bezradny>

 

Ja tego typu opisy traktuję jako zabawę, poprawę humoru, maleńki dodatek. Na upartego, jeśli się chce, to w każdym opisie znajdzie się zarówno część pasującą jak i tę, która nie pasuje, bo właśnie na tym polega zasada tworzenia tego tupu charakterystyk ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Mariko ;) ale są wśród społeczeństwa takie zaufane jak moja była nauczycielka osoby, które czują się lepsze od pozostałych ludzi. Czytają namiętnie periodyki, oglądają banalne seriale, lizną podczas rozmowy ze znajomymi trochę wiedzy, nie wyciągną wniosków, tylko na podstawie tego wszystkiego wygłaszają jakaś śmieszna psychologię. I co najlepsze uważają to za absolutna prawdę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Te śmieszne psychologie, to pewnie ich własne psychologie ;) Chcąc uchodzić za osoby inteligentne, w towarzystwie, niektórzy maja taki zwyczaj, że tworzą własne zasady, przekazując, że niedawno gdzieś tak przeczytali, usłyszeli od kogoś mądrego, najlepiej profesora lub osoby powszechnie znanej, cenionej i proszę, uznanie gotowe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

To może zrobimy jakieś ćwiczenie na forum, polegające na odgadnięciu kto ma jaki znak zodiaku ;) Jeśli rzeczywiście, niektóre znaki są łatwo rozpoznawalne, to powinno nam to wyjść w ćwiczeniu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
To może zrobimy jakieś ćwiczenie na forum, polegające na odgadnięciu kto ma jaki znak zodiaku ;) Jeśli rzeczywiście, niektóre znaki są łatwo rozpoznawalne, to powinno nam to wyjść w ćwiczeniu :D

Można spróbować <myśli><cwaniak>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

No nie do końca się zgodzę w przypadku kilku znaków. To prawda, Baran, Lew i Skorpion są mocnymi znakami. Ale nie zgadzam się z tym, że Strzelec i Wodnik są słabymi znakami. Strzelec to najszczerszy znak zodiaku, ma swoje zdanie, jest asertywny, a to wymaga nielada odwagi. Podobna sprawa jest z Wodnikiem, tyle że ten jest bardziej zdystansowany. Oba te znaki postępują tak jak im pasuje i nie przejmuja się zdaniem innych, bo mają swoje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2020 o 17:35, Meridaaa napisał:

No nie do końca się zgodzę w przypadku kilku znaków. To prawda, Baran, Lew i Skorpion są mocnymi znakami. Ale nie zgadzam się z tym, że Strzelec i Wodnik są słabymi znakami. Strzelec to najszczerszy znak zodiaku, ma swoje zdanie, jest asertywny, a to wymaga nielada odwagi. Podobna sprawa jest z Wodnikiem, tyle że ten jest bardziej zdystansowany. Oba te znaki postępują tak jak im pasuje i nie przejmuja się zdaniem innych, bo mają swoje :)

Częściowo , zgodzę się z Tobą ale większą część tych owych znaków spod jakimi jesteśmy jest w w głębi nas

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgodzę co do niewyrazistości Panny. Jest to znak "pracowity", co doskonale widać tak w życiu zawodowym jak i prywatnym. Owa pracowitość nie musi być pracowitością sensu stricto, może przejawiać się nadgorliwością, drobiazgowością, pedanterią, upierdliwością czy wiecznym utyskiwaniem, krytykanctwem, niezadowoleniem z najlepiej wykonanego zadania - swojego bądź u innych. Często dbałość o zdrowie (swoje, domowników), faszerowanie suplementami, badania na wszelki wypadek, pędzenie do lekarza (albo chociaż goglowanie) przy najlżejszym kichnięciu ;)  Ta mrówcza pracowitość w czynnościach lub wyrażanych emocjach jest szalenie widoczna i kto raz zetknął się z takim typem i dowiedział się, że jest spod znaku Panny, ten już nigdy nie zapomni jej charakterystycznych cech <sarkazm>

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wypowiedzi @Elwira: Jestem Panną, owa pracowitość (nie pisałabym w cudzysłowie, bo uważam, że jeśli Panna nie przejawia negatywnych aspektów znaku to jest w istocie pracowita) może być zarówno atutem, jak i przekleństwem. Panny dążą cały czas do wyznaczonego sobie "ideału", w różnych kwestiach, dla innych niekoniecznie istotnych. W przeciągu kilku ostatnich lat zaakceptowałam to i uczyniłam z tego atut, nauczyłam się też rozsądnie dobierać znajomych. Bo i tutaj Panna bywa praktyczna, ale i wrażliwa. Rzadko z kim jej po drodze, szybko się męczy i zraża, wtedy po prostu się odsuwa, ale jeśli na kimś jej naprawdę zależy to nieba przychyli, a analizy użyje by spełniać zachcianki partnera. Uważam, że każdy znak ma swoje zadania do wypełnienia i to jest piękne. Kwestia poznania siebie i wykorzystania własnych cech w dobrym celu. Do Merkurycznych atrybutów dochodzą oczywiście domieszki innych planetarnych wpływów.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2014 o 01:54, Ismena napisał:

Panna, przeciwnie, chociaż jest typem bardzo charakterystycznym, to w życiu, na co dzień, jest tak przystosowana do warunków, że żadnych jej osobliwości nie widać, i trzeba dobrze się jej przyglądać, żeby zgadnąć przez eliminację: "nie Koziorożec, nie Byk, nie Waga, nie Bliźnięta... więc chyba Panna".

 

Essa, ja myślę, że nie chodzi tu o to jaka jest Panna, tylko o to czy znak Panny jest wyrazisty (mocny) czy nie (słaby). I uważam jak Elwira - jest wyrazisty, bez względu na to, czy jej cechy są wyrażane pozytywnie czy negatywnie - zawsze daje się je zauważyć, tak w życiu prywatnym jak i społecznym / zawodowym. Jakoś tak w moim życiu znam wiele osób z zaznaczonym znakiem Panny i każda z nich ma silne skłonności do prezentacji jej jakichś cech, lepszych czy gorszych - ale zawsze zauważalnych, te osobliwości widać. 

A na przykład Rak: "rozpoznawanie Raków jest zdecydowanie trudniejszą sztuką niż Baranów i Bliźniąt. Szczególnie kobiety- Raczyce są zmienne, różnorodne i nieuchwytne" - jest dla mnie trudniejsze niż Panny, a oba są przecież wg. ww. skali "słabe".

  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ercil napisał:

 

Essa, ja myślę, że nie chodzi tu o to jaka jest Panna, tylko o to czy znak Panny jest wyrazisty (mocny) czy nie (słaby).

Ale w mojej wypowiedzi nie podważałam, czy jest czy nie jest wyrazisty. Nie mnie to obiektywnie oceniać. Bardziej chodziło mi o ton wypowiedzi Elwiry, a nie o wyrazistość znaku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Essa napisał:

Ale w mojej wypowiedzi nie podważałam, czy jest czy nie jest wyrazisty. Nie mnie to obiektywnie oceniać. Bardziej chodziło mi o ton wypowiedzi Elwiry, a nie o wyrazistość znaku.

 

Ja zaś w mojej wypowiedzi podkreśliłam właśnie to, co powiedziała Ercil. Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym tonem, jeśli poszło o cudzysłów to informuję, że użyłam go w celu wyodrębnienia specyficznie użytego wyrazu, ponieważ pod pojęciem "pracowitość" kryją się właśnie różne formy pracowitości, o czym mówię w następnym zdaniu. Owa zaś "pracowitość" jest bardzo widoczna u osób obsadzonych Panną i wobec tego uważam, że znak jest "mocny" a nie "słaby" jak uważa autor tego podziału.

 

Dnia 25.10.2020 o 21:03, Elwira napisał:

Ja się nie zgodzę co do niewyrazistości Panny. Jest to znak "pracowity", co doskonale widać tak w życiu zawodowym jak i prywatnym. Owa pracowitość nie musi być pracowitością sensu stricto, może przejawiać się nadgorliwością, drobiazgowością, pedanterią, upierdliwością czy wiecznym utyskiwaniem, krytykanctwem, niezadowoleniem z najlepiej wykonanego zadania - swojego bądź u innych. Często dbałość o zdrowie (swoje, domowników), faszerowanie suplementami, badania na wszelki wypadek, pędzenie do lekarza (albo chociaż goglowanie) przy najlżejszym kichnięciu ;)  Ta mrówcza pracowitość w czynnościach lub wyrażanych emocjach jest szalenie widoczna i kto raz zetknął się z takim typem i dowiedział się, że jest spod znaku Panny, ten już nigdy nie zapomni jej charakterystycznych cech <sarkazm>

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elwira, o twój kpiarsko-ironizujący ton mi chodziło. Ale jestem w stanie zrozumieć, że faktycznie "nie wiesz o co mi chodzi" <sarkazm>

Gdybyś skupiła się tylko na wyrazistości znaku, jak to tutaj próbowała wziąć w obronę Ercil, to moja wypowiedź w ogóle by się nie ukazała.

Dnia 30.10.2020 o 01:19, Elwira napisał:

Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym tonem

Dnia 25.10.2020 o 21:03, Elwira napisał:

Ja się nie zgodzę co do niewyrazistości Panny. Jest to znak "pracowity", co doskonale widać tak w życiu zawodowym jak i prywatnym. Owa pracowitość nie musi być pracowitością sensu stricto, może przejawiać się nadgorliwością, drobiazgowością, pedanterią, upierdliwością czy wiecznym utyskiwaniem, krytykanctwem, niezadowoleniem z najlepiej wykonanego zadania - swojego bądź u innych. Często dbałość o zdrowie (swoje, domowników), faszerowanie suplementami, badania na wszelki wypadek, pędzenie do lekarza (albo chociaż goglowanie) przy najlżejszym kichnięciu ;)  Ta mrówcza pracowitość w czynnościach lub wyrażanych emocjach jest szalenie widoczna i kto raz zetknął się z takim typem i dowiedział się, że jest spod znaku Panny, ten już nigdy nie zapomni jej charakterystycznych cech <sarkazm>

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...