Skocz do zawartości

Wiek duszy - analiza wahadełkiem


Ismena
 Share

Polecane posty

Temat, przydatny, gdy wykonywane są na forum jakieś analizy za pomocą wahadełka i plansz.

 

SZCZEGÓŁOWY OPIS JAK KTOŚ WYBIERA ANALIZĘ DUSZY WIEK DUSZY:

 

Mamy pięć wieków duszy. Każdy wiek duszy reprezentuje swoją energię, cechy charakteru, zachowania. Najlepiej dogadują się dusze które są zbliżone wiekiem. Np. dusza dziecka i dusz stara, taki związek nie bardzo ma szansę przetrwania do końca.

 

1.DUSZA NOWORODKA – cały czas potrzebuje opieki. Jego życie to walka o przetrwanie, tzn. przetrwać i przeżyć. /najczęściej rodzą się w buszu, żyją na łonie natury./ Dusze te żyją bardzo krótko, góra do 40 lat.

 

2.DUSZA DZIECKA – trzeba się nią opiekować. Myśli przede wszystkim tylko o zabezpieczeniu materialnym.Często w jej życiu bywają zdarzenia, których nie może sobie wytłumaczyć, bo jej umysł jeszcze do tego nie

doszedł, żeby sobie z nimi poradzić i wtedy taka dusza ma duże problemy.

 

3. DUSZA MŁODA – w tym wieku najważniejszy jest umysł, inteligencja, racjonalizm, wszystko musi być jasne, proste. Są oni kreatorami świata, mają szalone, genialne pomysły, duży tupet, potrafią postawić na swoim, czego duszom starym już jakby nie wypada. Zajmują się polityką, aktorstwem.

 

4.DUSZA DOJRZAŁA – ciągle myśli./ myśliciele/Osoby te ciągle się zamyślają. Osoby emocjonalne, wrażliwe, a nawet nadwrażliwe, mają dylematy, odczuwają dużo więcej niż inni, nie mogą się pogodzić z kłamstwem, cierpieniem, z nienawiścią, z ciemnymi aspektami życia. Wśród tych dusz jest najwięcej samobójców, ze względu na nadwrażliwość.

 

5. DUSZA STARA - ta dusza ma najlepiej. W swojej jakby komnacie mieści już wszystkie wieki duszy. Rozumie wszystkie poprzednie wieki duszy.Dusza stara ma mądrość, pokorę i nikogo nie wartościuje,ze wszystkimi się dogada. Jednak z noworodkiem, dzieckiem dusza stara nie bardzo będzie się umiała dogadać, zaprzyjaźnić. Ma mądrość, wiedzę, pokorę i nikogo nie przewartościowuje, nie uraża. Daje tzw. wędkę a nie rybę.

 

E T A P Y

Każdy wiek duszy ma 7 etapów / na każdy etap

przypada minimum 3 wcielenia/

 

W każdym etapie nie dość, że ciągniemy za sobą poprzednie karmy, to jeszcze sobie dokładamy nową i mamy jakby dwa garby. Z każdym człowiekiem możemy sobie stworzyć negatywne zdarzenia /złą karmę/. Bardzo ciężko nie stworzyć sobie złej karmy, ponieważ z każdym z kim się spotykamy jesteśmy w stanie stworzyć sobie negatywne wzorce. Np. każdemu kto nas zrani, „puknie energetycznie”nie możemy odpłacać tym samym, bo to do nas wróci. Tworzymy nową, dodatkową złą karmę, i dopóki tego nie zrozumiemy będziemy tu wracać i przerabiać lekcje aż do skutku.

 

I , II , III – te ETAPY ugruntowują jakby zagnieżdżanie się w swoim gniazdku w danym wieku duszy.

 

IV ETAP – w tym etapie pojawiają się różne ciemne strony tego wieku. Mając różne możliwości potrafimy korzystać tak z jasnej jak i ciemnej strony życia. Mimo że dusza ma tego świadomość, schodzi często na złą stronę.

 

V ETAP - początek walki z ograniczeniami, które wynikały z poprzednich etapów.

 

VI ETAP – najbardziej ciężki etap, w którym spłacamy wszystkie długi karmiczne. Więc, jeżeli do tej pory, tzn. w pięciu poprzednich etapach nie robiliśmy nic co jest związane z rozwojem duchowym, uwalnianiem się od naszych poprzednich wcieleń, od pewnych struktur, procesów, to jest nam ciężko, bo wszystko się spiętrza. Zycie wygląda jak wielkie tornado, co chwilę np. chorujemy, co chwilę nas ktoś okrada, jakieś pułapki na nas czyhają, to znaczy że leniuchowaliśmy w poprzednich etapach.

 

VII ETAP – okres premiowany – życie w dostatku, wszystko spada jakby z nieba. Ostatni etap w którym uwalniamy się ze wszystkich wzorców, których nie przepracowaliśmy. Dusza Stara w VII etapie musi przekazać swoją zdobytą wiedzę Innym, bo inaczej będzie musiała dalej inkarnować, aż do skutku.

 

R O L E

Jest to sposób odbierania świata. Każdy z nas ma tzw. łuski osobowości. Dusza wybiera pary ról a nawet 4 role. Współgrają ze sobą, alb odpychają się. Role wybiera się na wszystkie wcielenia / całe koło reinkarnacji/. Rola ma dwa bieguny, plusowy i minusowy. Trzeba postępować tak żeby wypośrodkować, nie można wpaść w krańcowość.

Wybieramy sobie taką rolę, która jest nam najbardziej potrzebna, jakby związana z naszym charakterem. Odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. Jest to związane z łuskami osobowości/ do których należą również cele,tryby itd./, które jakby oblepiają naszą esencję, czyli czystą energię boską i stajemy się tacy, jaką łuskę osobowości przyjmujemy. Obieramy sobie jakby pary ról które się wspierają lub odpychają. Więc wspierają się lub nie na polu np. komunikatywność, idee, uczucia.

Role wspierające się to np. rzemieślnik i mędrzec, służący i kapłan, wojownik i król, erudyta dobrze współgra z każdą inną rolą.

 

1.RZEMIEŚLNIK – ludzie w świecie nierzeczywistym, nieobecni duchem, jakby w innym świecie, coś sobie planują, wyłączają się z rzeczywistości, separują się od ludzi, mogą być odbierani jako samotnicy. Dyktują nauki, zasady, czyli są teoretykami. Ludzie, którzy produkują, tworzą. Są siłą napędową dla innych ludzi. Teoretycy. W negatywie najgorsze w nich jest to, że dyktują różne zasady i nauki których sami nie przepraktykowali.

 

2. MĘDRZEC – lubią gromadzić informacje, dostarczają je innym ludziom, myśliciele. Uwielbiają być nauczycielami.Osoba ta nie zrobi nic dopóki nie przemyśli dokładnie. W negatywie: wiedzą wszystko lepiej, paplanie, gadulstwo.

 

Rzemieślnik i mędrzec – pasmo ekspresji.

 

3.SŁUŻĄCY – z poziomu służącego świat odbiera się tak, że ma się misję w stosunku do innych ludzi, że nie można nikogo urazić, zrobić krzywdy,chyba że nieświadomie, a i tak ma się później poczucie winy, jest się wściekłym,że nie można tego ogarnąć. Problemy innych ludzi stawiają ponad swoje. Troszczą się o idee innych nie o swoje. Czują potrzebę bycia potrzebnymi. Nie są otwarci na nowości. Akceptują wszystko, ale pod warunkiem że przebadają to sami. Inspiracja dla innych ludzi, natchnienie, wzrastają szybciej niż inne role, ponieważ ciągle dostają po grzbiecie. W negatywie dają się zajeździć, poświęcenie z zarżnięciem się całkowitym, męczennictwo, cierpiennictwo, ofiarowanie itp.

 

4.KAPŁAN – rola ta ma mniej inkarnacji ale za to rola ta jest przeładowana. Duży pośpiech w życiu, dużo pracy musi się włożyć. Jest się energią dla innych, ludzie ci są potrzebni jako paliwo dla innych ludzi, są dla nich inspiracją. Posiadają zdolność współodczuwania innych ludzi. Cechuje ich miłość do innych ludzi. Ludzie energiczni, dynamiczni, tworzą często wizje utopijne. Robią prawie wszystko dla innych ludzi,

przekazują im swoją mądrość, ale również opiekują się, sprawują obowiązki. Mało zajmują się sobą. W minusie tacy ludzie potrafią się „ zarżnąć” w życiu. Nie można dać się zapędzić, bo inni „wypiją” krew., zjedzą nas.

 

Służący i kapłan - w paśmie inspiracji,natchnienia

Para służący i kapłan- są to role działania w inspiracji dawcy i współczującego. Dobrze realizują się jako doradcy duchowi, lekarze.

 

5. WOJOWNIK –mają więcej inkarnacji od innych ról. Role bardzo stałe, solidne,twarde. Dusze są bardzo doświadczane. Są to najbardziej fizyczne role. Osoby muszą bardzo ciężko pracować, o wszystko walczyć. Są wytrwali w dążeniu do celu, dobrzy w strategii i taktyce. Lubią niezależność, lubią wygrywać swoje walki.Są szczęśliwi działając na polu fizycznym. Szukają sensu,dobrego jedzenia, smaku, w sporcie, w interesach. Ludzie ci potrafią zrobić wielką rewolucję w pracy, w swoim otoczeniu.W negatywie wolą być piratami, gangsterami, złodziejami. Poświęcają się, idą nawet na śmierć.

 

6. KRÓL – człowiek poszukuje mistrzostwa w każdej sytuacji. Energia przebicia w życiu. Wydaje się nam, że wszystko jest możliwe wszystko można zrealizować. Poszukuje mistrzostwa w każdej sytuacji. Perfekcja, idealizm. Jeżeli tych zamierzeń nie mogą spełnić wtedy się wściekają, że nie osiągają takiego pułapu jaki sobie zamierzyli. Rola ta chce zdobyć perfekcjonizm w każdej sferze swojego życia. Osoby nie mają lęku, a jeśli nawet to potrafią się go pozbyć. Mają dystyngowaną postawę.Wszystko musi być zapięte na ostatni guzik.

W relacji minusowej mają tendencje do posiadania dużego ego, arogancji/związane to może być z ich karmą.

 

Wojownik i król - w paśmie działania. Role aktywne, mocne stanie na ziemi, fizyczność, produktywność. Bardzo ciężko takie osoby przekonać do duchowości.

 

7. ERUDYTA – rola neutralna, porozumiewa się z każdą inną rolą, działa dobrze na wszystkie inne role, z którymi tworzy pary, nie działa negatywnie, nie próbuje przeszkodzić głównej roli którą sobie wybraliśmy. Notuje wszystko co istnieje i spisuje wszystkie możliwe informacje w kronikę Akaszy, zapisuje matrycę duszy, czyli jest to plan przyswajania egzystencji. Rola bardzo mocna, bardzo stała, wsparta mocno nogami o ziemię, a jednocześnie bardzo duchowa. Przymus przyswajania wiedzy, kształcenie się, ciekawość świata. Ukierunkowanie na detale /jak ten świat pracuje/ Najpowolniejsza rola na ziemi. Osoby te muszą wszystko dokładnie zbadać. Sprawiają wrażenie ludzi z rezerwą, obserwatorzy. Nie łatwo ich do czegoś przekonać. Ogromna inteligencja, mądrość.Jest katalizatorem dla innych ról. Ogromna inteligencja, mądrość. Do końca nie jest człowiekiem praktycznym. Wiedza tego człowieka jest bardzo szanowana. Postawa ich stwarza to, że ludzie wierzą im w ciemno. W biegunie negatywnym tylko teoretycy.

 

Erudyta - w paśmie asymilacji

Katalizator dla innych ról.

Działa dobrze na wszystkie role,z którymi tworzy pary.

 

C E L E

Cel jest wskazówką, co chcemy osiągnąć w danej inkarnacji, co nasza esencja chce osiągnąć w tym życiu. Wybieramy cel w biegunie plusowym lub w minusowym.

 

1. DYSKRYMINACJA – wybierana jest po inkarnacjach w których byliśmy w biegunie minusowym tzn.byliśmy plasteliną w czyichś rękach, musieliśmy służyć, poświęcaliśmy się dla celów drugiego człowieka.

W paśmie ekspresji.

 

+ wzrost, skrupulatność, pedantyczność, wyrozumiałość, otwarta i twórcza krytyka.

- niezadowolenie, czepianie się o wszystko. Odcinamy sobie tymi zachowaniami rozwoj duchowy. Pojawia się snobizm, oszczędzanie z „wężem w kieszeni”, negacja, krytyka wszystkiego, przesądność do przesady, drobiazgowość, ciągła gestykulacja, mimika twarzy.

 

2. AKCEPTACJA – w paśmie ekspresjii

Najważniejsze dla duszy w tym celu jest zaakceptowanie ludzi i życia z nimi.Interesują człowieka marzenia innych ludzi, nasze marzenia są gdzieś dalej na samym końcu. Potrzebują bardzo akceptacji innych ludzi, boją się odrzucenia. Ludzie o otwartych sercach. Cel bardzo

popularny wśród dusz starych. Dusze stare wybierają ten cel jako najbardziej duchowy.

 

+ Ludzie bardzo ciepli, przyjacielscy, mili, doceniający siebie takimi jakimi są.

- niewdzięczność, nieszczerość, lęk przed odrzuceniem, ucieczka w pochlebstwa przede wszystkim w stosunku do siebie, ucieczka przed zranieniem.

 

3. REEWALUACJA- pasmo inspiracji,natchnienia

Cel związany trochę z iluzją. Wielu rzeczy nie rozwiązujemy,tzn. jakby zamiatamy pod dywan. Cel ten ogranicza różne możliwości osiągnięć w życiu,wydarzają nam się w życiu różne dziwne sytuacje. Nie możemy logicznie objąć tego wszystkiego, zatraca się nam świadomość tego wszystkiego co się dzieje. Wiele rzeczy w tym celu jest to tzw. zamiatanie pod dywan. Jak struś który wkłada głowę w piasek. Gdy wybieramy ten cel, zdarzają się różne choroby np.autyzm, niedorozwój, inwalidztwo, monstrualna otyłość. Kiedy nasza dusza wybiera ten cel, nasze ciało i umysł są przeszkodą w tym rozwoju, nie mamy możliwości wyrażania dokładnie i osiągnięcia tego co sobie zaplanowaliśmy

 

+ prostota, naiwność, zmniejszenie szans na radość i rozrywki.

- pozostanie całkowite w miejscu, wycofanie,zamęt, zakłopotanie,zagłębianie się w swoim wnętrzu, gniew, nie pasuje się do miejsca w którym się jest, złośliwość.

 

4. WZROST – w paśmie inspiracji

natchnienia życie pełne wichrów i trąb powietrznych, ciągłe zmiany, ciągle w innym miejscu, szybkie życie, walka z samym sobą. Nie ma czasu na zastanowienie się, samo życie pcha do przodu, wszystko dzieje poza nami, ręce mamy pełne roboty. Przyspieszenie, wzrost. Osoby te czują w sobie impuls do zdobywania nowych doświadczeń,do tworzenia życia pełnego zajęć. Przyciąganie różnych ekstremalnych sytuacji. Podkładanie się, żeby zebrać coś, żeby coś dostać, ciężkie doświadczenia w życiu. Żeby osiągnąć rozwój duchowy muszą mieć dużo ciężkich doświadczeń. Odpoczynek i relaks jest dla takich osób klątwą /np. nie mogą wytrwać przy medytacji/

 

+ zapał, stała aktywność, wiele doświadczeń dających ewolucję, satysfakcja, jasność, wzrost, szybkie życie.

- zakłopotanie,roztargnienie, koncentracja na sobie, egoizm.

 

5. POKORA – w paśmie działania

Wybierana kiedy w poprzednich wcieleniach skupialiśmy się tylko na sobie. Teraz głowa w dół, musimy pochylić się teraz przy innych. Wybierana jeżeli w poprzednim wcieleniu celem była arogancja. Cel ten wybierają bardzo wrażliwe dusze, które lubią być przydatne innym.

Stare dusze często stają się „guru”. Ludzie o wielkim sercu, moralności, pokorze. Pozwala służyć ludziom biednym, umierającym, głodnym dzieciom, zwierzętom.

 

+ stała, bezinteresowna praca w sprawie innych ludzi, w sprawie idei, przewodnictwo w sprawach które służą ludziom na ziemi.

- osoba ta czuje się bezwartościowa, upokarzana, staje się niewolnikiem, służącym, męczennikiem z równoczesną utratą władzy nad swoim życiem. Poddaństwo, ślepe posłuszeństwo. Poszanowanie wszelkich nakazów, zakazów.

 

6.DOMINACJA – w paśmie działania

Zawsze mają energię do osiągania danego celu, mają sposoby aby wygrywać. Nie unikają chęci do kontrolowania innych. Przebywanie z nimi nią jest łatwe. Naturalni liderzy, którzy wygrywają tylko dlatego, że mają sposób żeby być przed innymi ludźmi. Dominacja jest cechą właściwą i szanowaną jeśli jest prawidłowo stosowana.

 

+ ludzie zdecydowani, zdolni liderzy, ludzie szanowani, cenieni, bardzo łatwo wchodzą na szczyty, wiele znaczą dla świata, respektowani. Są świadomi tego, że to co czynią jest dobre dla świata.

- zapędy dyktatorskie, ludzie wymagający, nieczuli, nadmiernie kontrolują innych.

 

7.STAGNACJA- w paśmie asymilacji

Wybierają osoby, które po całej serii męczących inkarnacji uczą się płynąć z prądem. Osiągają cel bez wysiłku. Polega to na tym, że nic nie robiąc przyciąga się sytuacje pozytywne.

 

+ rozglądanie się za możliwością łatwego życia, wolnego płynięcia, zadowolenie z życia,, odprężenie, odpoczynek, zadowolenie z siebie, nie mają ochoty wpływać na jakiekolwiek wydarzenia.

- lenistwo,bezruch,bez zobowiązań, walczą z problemami które sobie sami stwarzają, co daje efekt całkowitego wyczerpania.

 

T R Y B Y

Sposób realizacji celu.Skoncentrowanie uwagi na widzeniu życia, forma skupienia się na czymś aby unikać problemów. Ciężko przekabacić daną osobę na swoją stronę.

1.OSTROŻNOŚĆ – pomaga ludziom spojrzeć na życie z uwagą i spokojną oceną. Wybiera się, kiedy w poprzednich wcieleniach zbyt pochopnie podchodziło się do różnych sytuacji. Wybierany przez dusze dziecka i młode. Tryb ten wspomaga trzeźwe myślenie. Troska o korzystną ocenę siebie w różnych sytuacjach. Troska o to, aby nie znaleźć się w niekorzystnej sytuacji.

 

+ pewne, świadome zachowania, brak zgody na podjęcie ryzyka, takt, dyplomacja...

- fobie, bojaźliwość, przesądność, stosowanie amuletów ochronnych, ciągłe robienie różnych gadżetów ochronnych, nadmierna, nieuzasadniona bojaźliwość.

 

2.WŁADZA – Przeciwieństwo ostrożności. Używanie władzy przekracza często ramy, tworząc złą karmę, ludzie tworzą sobie nową złą karmę. Zamiast rozwiązywać starą karmę dokładają nową. Cały czas na świeczniku, władza i dominacja. Spędzają cały dzień na tym, aby zapewnić sobie bycie na świeczniku, żeby cały czas być pewnym siebie i żeby nikt tej pewności nigdy nie zaburzył. Władza i dominacja często używane są w celu tworzenia osobowości dynamicznej.

 

+ towarzyscy, z autorytetem, na świeczniku, lubiani, kochani, nie manipulują ludźmi mimo że mają władzę. Służą innym. Nie nadużywają władzy mimo iż mają taką możliwość.Nie używają władzy żeby manipulować ludźmi. Mają poczucie pomocy, służenia innym ludziom, dzięki temu, że mają takie możliwości.

- manipulacja, władza źle wykonywana, brak wrażliwości, sieją strach w otoczeniu, gruboskórność, dogmatyzm przybieranie cesarskich póz. Cechy te odstraszają ludzi, mimo to te osoby nie robią sobie z tego nic. Nie zdają sobie sprawy z tego co robią, że uciskają innych, nawet jeżeli zostaje im zwrócona uwaga.

 

3. POWŚCIĄGLIWOŚĆ - inkarnacja z tym trybem to zrównoważenie inkarnacji z nadmiarem posiadania i wyskoków w bok lub w celu zrozumienia jak powstrzymać się od czegoś.

 

+ ujarzmione emocje, zachowanie pełne taktu, godności, skromności, dobre wychowanie, zdyscyplinowanie elegancja, koneserzy smaku, znawcy piękna, pełni ogłady.

- brak aktywności, zablokowanie, nie spełniają żadnych oczekiwań, chłodni w uczuciach.


4.PASJA – rzadko wybierana po raz drugi, bo osoby zatracają się w intensywnym działaniu i w emocjach... Robią to co tylko chcą. W wyborze działań wybierają to co im najbardziej się podoba i pociąga.

+ bardzo intensywna witalność, ogromna spontaniczność, podekscytowanie, pełni entuzjazmu. Nie jest ważne czy to co robią jest dobre czy złe. Cały czas lekkie podekscytowanie, często wchodzą w ekstremalne rzeczy, ale bezpieczne dla ich życia. Pełni entuzjazmu. Ich mottem życiowym jest „czyż życie nie jest piękne”

- ogromna huśtawka emocjonalna, bardzo częsta u dzieci. Bardzo często wybierają biegun cierpienia żeby pokazać innym jak to ich los pokarał i dostają takie lekcje. Irytacja, gniew, jęki. Bardzo wyczerpujące dla tych ludzi i otoczenia.


5. WYTRWAŁOŚĆ – wykładnik sukcesu tak jak i pasja jeżeli jest w plusie. Wybierana w inkarnacjach o długoterminowych karmach. Daje moc
ludziom, którzy idą krok za krokiem do celu, nie robią tego dla poklasku, tylko dlatego że tak chcą. Wybierają naukę.

 

6. AGRESJA – osoby bardzo dynamiczne, pełne optymizmu, energii i wigoru. Osoby pełne inicjatyw, mogą być uzdrawiaczami, siły witalne na maxa. Skłonni do podejmowania ryzyka i do programów autodestrukcyjnych. Wybieramy wtedy kiedy w poprzednich wcieleniach było wiele ciągnących się
pasywnych działań.

 

+ osoby bardzo zdrowe, dynamiczne, lubią przyrodę, przygodę, są pełni życia, bardzo łatwo zdobywają pozycję do kierowania ludźmi, trudno ich zawrócić z obranej drogi, i rzadko myślą żeby się wycofać z każdej dziedziny życia.

- wojowniczość i atak, działania wojenne, nienawiść intrygi

 

7. OBSERWACJA – Osoby te badają i wchłaniają wszystko co jest wokół, bardzo chłodne i z rezerwą. Spokój wewnętrzny, nie denerwują się żadnych sytuacjach, gdy potrzebne jest działanie mogą wejść w inne tryby.

 

+ jasność widzenia, trzeźwość, odwaga, wewnętrzny wgląd.

- obserwacja, bardzo wnikliwe badanie, wręcz śledzenie, z natręctwami, szpiegowanie, jadowitość, uszczypliwość.

 

P O S T A W Y
Typowe spojrzenie na świat, punkt widzenia, decyzje jak działać, co robić, jak tworzyć. Wybieramy w plusie lub w minusie.

Sceptyk i cynik – uważają że zawsze powinni być ponad wszystkimi postawami.

Idealiści i duchowi – łatwo utrzymują dobrą postawę na pierwszym miejscu.

 

1.SCEPTYK – osoby nie chcą zaakceptować różnych informacji dotyczących życia. Zanim cokolwiek zrobią muszą długo myśleć. Utrzymują system wiedzy w stanie bardzo uporządkowanym i w jak największym porządku. Nie pozwalają sobie na żaden luz, spontaniczność. Przewidują, że życie, sytuacje, teorie zawsze zawierają po kilka luk. Doprowadzają swoje środowisko do szału. Sceptyk potrafi zniechęcić innych ludzi do ich projektów życiowych. Odwleka innych od ich projektów życiowych. Odciąga innych od obranych dróg, decyzji. Postawa ta daje spoiwa, chęci i energię do działania i zmiany świata. Sceptyk zdobywa wiele wiadomości, by dopełnić swoją wiedzę i świadomie nią władać. Nie lubi gdy uważa się go za głupca.

 

+ bada świat dla własnej przyjemności, ocenianie czegokolwiek nie jest w jego typie. Jeżeli cokolwiek ocenia to tylko po przemyśleniach i doświadczeniach. Jest to człowiek który nigdy nie wątpi i ten który nie dowierza.

- osoby cechuje niepewność, gaszenie entuzjazmu u innych. Nie odczuwają przyjemności z niczego. Są tak jakby pozbawieni duszy. Nie widzą piękna.
Są to osoby podejrzliwe, drobiazgowe, czepiają się wszystkiego, tak zwani twardogłowi. Nie można ich przekonać do niczego.


2. IDEALISTA – wiedzą jak powinien wyglądać cały świat i w pocie czoła, z niekończącym się entuzjazmem dążą do tego aby właśnie tak było. Ludzie ci mają bardzo dużą wrażliwość, wysoką ekspresję i witalność przyciągającą innych ludzi do różnych zadań.Są tak zwanym zapalnikiem dla innych ludzi. Zarażają innych swoim entuzjazmem i tym motywują ich również do pracy.

 

+ odpowiednie mieszanie dobrych idei z rzeczywistością, aby mogły one być wykonywane. Są to ludzie którzy są wizjonerami. Są to osoby pełne optymizmu, pełne dobrej woli, pozytywnie myślący. Jeśli zdarzy się rozczarowanie, to jest krótkotrwałe. Osoby te wypełnione są takim pojęciem, że jeżeli czegoś nie można zrobić to one i tak muszą to zrobić. Ciężko im osiągnąć odprężenie, luz. Większość idealistów jest bardzo spontaniczna bo to im daje życie. Wszystko wykorzystują, tworzą i doprowadzają do perfekcji.

- Osoby te chciałyby żeby wszystko było już, teraz. Są niecierpliwi. Ciężko im się odprężyć i żyć daną chwilą. Naiwni w oczekiwaniach. Mają działania utopijne i abstrakcyjne. Są zbyt kłopotliwi i skomplikowani, mijają się z rzeczywistością. Mają tylko wizje, które nie mają zakorzenienia w rzeczywistości.


3. STOIK – postawa ta wybierana jest gdy ćwiczymy cierpliwość i wytrzymałość. Ma się nadzieję na lepsze przejście przez trudny okres życia. Celem jest zaakceptowanie wszystkiego z jak największym spokojem. Zaakceptowanie danego stanu faktycznego.

+ harmonia, spokój, naturalność z dozą rezerwy, stabilność. Wykorzystanie swoich zdolności zgodnie z potrzebą. Praktyka z filozofią ZEN.

- beznamiętne cierpienia bez prób zmiany sytuacji na swoją korzyść. Bardzo często totalna rezygnacja, wycofanie się. Osoby z kamienną twarzą. Wydaje się że osoby te są pozbawione uczuć, ale tak nie jest, oni kiszą wszystko w środku. Bardzo lubią być nieszczęśliwe, wytrzymują wszystko bez ucieczki z sytuacji beznadziejnych. Wali się, pali, oni stoją, patrzą i czekają co się stanie. Apatia i gromadzenie zniewag jest dla nich bardzo atrakcyjne.


4. DUCHOWNY – często wybierana przez dusze stare na VII etapie, kiedy kończą już swoje działanie na ziemi, swój cykl inkarnacji w ciele człowieka. Patrzą na życie ogarniając również rzeczy niewidzialne i duchowe. Są otwarci, nawiązują kontakt z wyższymi poziomami. Dusze stare wizualizują swoje cele jako już zrealizowane. Cokolwiek ta osoba pomyśli, to za parę godzin, na drugi dzień, to się dokładnie dzieje w jej życiu, tak jak sobie to zaplanowała, krok po kroku. Nie walczą z życiem, odczuwają jego smak, karmią się każdym kęsem życia, doświadczają i smakują go tak w plusie jak i w minusie. Robią jak najwięcej z tego co przychodzi i jak najmniej z tego co odchodzi. Przyjmują wszystko tu i teraz.
Bardzo łatwo uwalniają się od przeszłości. Wiedzą wszystko co mogą wiedzieć. Przychodzi coś, co muszą wiedzieć, czego muszą się nauczyć. Przychodzi to do nich w formie przekazu przez telewizję, dotknięcie jakiejś książki, obejrzenie jakiegoś filmu. Przychodzi do nich to co potrzebne im jest do ich rozwoju osobistego. Wyciągają z tego wszystkiego samą esencję. Znani są ze swoich opinii, które innym wydają się dziwne. Osoby te wyrażają przez swoje doświadczenia to co czują, ale nie zmuszają innych ludzi do robienia tego samego. Widzą nie tylko siebie, ale i to co jest wokół nich.

+ szeroka perspektywa umożliwiająca spojrzenie w przyszłość /wizjonerzy/. Oddają się wyższym celom, medytacji, kontenplacji, wybierają sobie pracę, która daje im radość. Nie są związane ze światem, nie obchodzi ich np.polityka, nie dają się zmanipulować. Żyją swoim rytmem, wiedzą jakiego dokonali wyboru. Widzą doskonałość i stosująją w praktyce.

- osoby odbiegają od zdrowego rozsądku, rzeczywistości, bardzo łatwo ich rozproszyć, są łatwowierni, bardzo łatwo poddają się wpływom, ignorują detale na które składa się praca w świecie fizycznym. Odrzucają bardzo dużo rzeczy i akceptują życie tylko takie jakie zostaje im podsuwane. Mają duże lęki np.nie wychodzą z domu, bo może ich ktoś napadnie itp.


5. CYNIK – w osi działania. Łuska wybierana jest w celu ochrony w trudnych ikarnacjach. Osoba która sobie wybrała tę postawę często w danym życiu będzie miała piekło karmiczne. Cynizm pozwala zwalczać pogardę, cynicy nie dowierzają motywacjom innych ludzi. Ciągle oczekują na nieprzyjemności od życia, a jeżeli nie przychodzą cynik dziwi się dlaczego nie przyszły. Specjalnie prowokują do kłótni, aby inni ich karali słownie. Chcą zobaczyć że jednak życie jest złe, negatywne. Przyciągają sytuacje w których ludzie ich oszukują, okłamują, wykorzystują, a gdy spotkają osobę która jest pozytywna doszukują się w niej czegoś, że może coś w niej jest nie tak. Cynik świetnie sprawdza się w kabarecie, krytyka.

+ szukają w życiu tego co jest błędne i eliminują to. Są zatroskani i bystrzy, niełatwo jednak dają się zwieść. Ludzi szanują za ich postawę, cele które sobie wybrali, a nie dla tego, że mają pieniądze. Są skomplikowani do tego stopnia, że popadają w sprzeczności w swoich absurdalnych opiniach co pięć minut zmieniają zdanie.

- sarkazm, oczernianie wszystkiego i wszelkich rzeczy które są wokół nich w świecie aż do przepełnienia uczuciem pogardy typu „życie to zgnilizna”, wszystko śmierdzi”.
Cynik będzie patrzył na życie i umartwiał się tym życiem. Będzie cały czas dopatrywał się w życiu czegoś negatywnego. Zamiast wypełniać swoje zadania popadają w chorobę.Z braku przyjemności życia mają ochotę uciec, zaszyć się gdzieś. Ich wyjściem jest ucieczka.


6. REALISTA – osoby te są obiektywne, mają jasny ogląd sytuacji życiowych bez dodawania własnych osądów, wizji opinii, czy własnych nadziei.

+ przyjmują to co jest, wg zasady „bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie”. Bycie sobą w każdej sytuacji jest dla nich rzeczą najważniejszą. Trzeźwe myślenie. Tym osobom nie zależy na jakichkolwiek zmianach w życiu. Oni się poddają, płyną.

- brak możliwości wyboru, działania. Można powiedzieć: „osiołkowi w żłobie dano.........itd.” Są bardzo przesądni i wierzą tylko w przeznaczenie.


7. PRAGMATYK – potrafi wyobrazić sobie to co nie jest jeszcze opracowywane i wykonywane oraz nieprzezwyciężone. Wyobraża sobie rzeczy których nikt nie stworzył. Łatwo kalkuluje i trzyma się tego co jest najbardziej skuteczne i wydajne. Z łatwością eliminuje i wyklucza niepraktyczne alternatywy i przyjmuje tylko to co musi być wykonane czy zrobione. Są naturalnymi lekarzami porządku. Bezstronni, praktyczni. Politycy z tą łuską są praktyczni. Bez poczucia winy robią wszystko co potrzebne, aby to co zaplanowane zostało wykonane.

+ posiadają wspaniały nos do interesów, eliminują brak wydajności, czyli nieskuteczność. Są kompetentni i wrażliwi, zorganizowani i metodyczni. Tworzą prawa ułatwiające życie, stosunki międzyludzkie, czy stosunki w kraju. Robią dużo dla innych ludzi, tworzą pewne normy i zasady, można powiedzieć że tworzą etykę ogólnoludzką.

- są dogmatykami , odrzucają spontaniczność i elastyczność. Skutecznie blokują swój wzrost i ewolucję. Pozwalają, by prawa, reguły, protokoły były dla nich bogiem. Sztywność umysłu, tzw. twardogłowi. Uparci, nadęci, tępi.

 

G Ł Ó W N E C E C H Y N E G A T Y W N E
Które jako jedyne nie są wybierane przed urodzeniem. Jest to coś, co dostajemy w posagu od rodziców, od społeczeństwa, od miejsca w którym
się wychowywaliśmy i poznawaliśmy życie. Jest to obraz tego co się do nas przykleiło kiedy byliśmy dziećmi, a co się uaktywniło w wieku między 20 a 35 rokiem życia i co musimy przerobić w tym życiu.
Ta cecha jest po eksperymentach z dzieciństwa, po ciężkich doświadczeniach w dzieciństwie, które my jako dorośli odrzucamy, ukrywamy, ale one mimo wszystko wychodzą. Wszystkie cechy negatywne wywodzą się z lęków. Będziemy musieli pracować z naszym poczuciem bezpieczeństwa i ze wszystkimi stanami lękowymi. Wymaga to od nas akceptacji naszej głównej cechy negatywnej. Jedynym antidotum na to są medytacje, dekrety i afirmacje, które pomagają nam ugruntować w sobie miłość, harmonię, światło i bezpieczeństwo, to co nam jest potrzebne do przerobienia tych cech negatywnych. Wielokrotnie jest tak, że wybieramy jedną łuskę, ale przenikają do nas jeszcze dwie lub trzy inne łuski.
Główne cechy negatywne również występują w biegunie plusowym i minusowym.

 

1.AUTODESTRUKCJA – osoby te uważają że życie nie jest warte przeżycia go. Mają poczucie, że nie mogą nic i niczego osiągnąć, nie zasługują lub nie są godni lepszego życia. Żyją bardzo krótko ponieważ bardzo często popełniają samobójstwa, można powiedzieć że są to:
samobójcy, lub osoby te mają samobójcze myśli, uprawiają sporty ekstremalne, prowadzą niebezpieczny tryb życia, nadużywają alkoholu, narkotyków, są łakomi, cierpią na anoreksję, długotrwałe choroby, samotność, ostrą depresję.
Na wybór tej cechy mają wpływ rodzice, którzy też mają problemy autodestrukcyjne. Dzieci ześlizgują się w tę cechę lub wychodzą poza model rodziny, mają np. lęk przed alkoholem.

 

+ cecha ta ułatwia karmę, która wymaga poświęcenia, np. wypadek – jeden ginie za drugiego, poświęcenie się w czasie wojny – śmierć jako poświęcenie się żeby uratować innego człowieka. Motywacją jest spłacenie zaległej karmy, którą chce się szybciej spłacić. Wybiera się wtedy
tą cechę. Występuje też cząstkowe oddawanie siebie np. oddanie swojego organu do przeszczepu.

- osoba posiada wszystkie nałogi, nawyki ,jak alkoholizm, narkomania, całkowity brak poszanowania siebie, okaleczanie się.
Osoby te wchodzą w ugrupowania, sekty, gdzie jest przemoc fizyczna, okaleczanie się, gwałty fizyczne, wbijanie sobie czegoś, podpalanie się, dewiacje seksualne w czasie których mogą nawet zabić.


2. ZACHŁANNOŚĆ - osoba tworzy butną chęć posiadania wszystkiego co daje życie, a potem jeszcze więcej. Objawia się to ciągłym kupowaniem nowych rzeczy, nienasyconej potrzebie jedzenia, picia alkoholu, seksu. Używaniu wszelkich używek które działają jako substytut miłości, przyjaźni, czegokolwiek. Dotyczy to również pieniędzy, władzy , sławy. Jeżeli dusza stara obiera sobie zachłanność, objawia się to nadmiarem życia duchowego i medytacji. Oddala ją to od życia rzeczywistego, ponieważ tworzy sobie subiektywny świat, iluzję, którą powinna ściągnąć do rzeczywistości, co jej się oczywiście nie zawsze udaje. Jest to pułapka duchowa.


+ przebieg życia w poszukiwaniu tego co je wypełnia. Rzadko jest się obojętnym czy zimnym wobec poziomu życia fizycznego. W zamian można odczuć docenienie, wdzięczność i przyzwolenie na obfitość. Wśród ludzi z tą cechą są osoby które szukają wspaniałych miejsc, gdzie
mogą się spełnić i znajdują je.

- żarłoczność, nienasycenie, pragnienie jedzenia, narkotyków miłości, seksu, pieniędzy, władzy, wszystkiego co się wiąże z tym by mieć, posiadać. Bezlitosna pogoń za spełnieniem pragnienia, a później lęk przed utratą tego co już się zdobyło, złość, gniew. Osoby bardzo niesympatyczne, krzyczą na wszystkich.

 

AUTODESTRUKCJA I ZACHŁANNOŚĆ – w paśmie ekspresji.


3. LEKCEWAŻENIE SIEBIE – łuska wybierana jest przez dusze stare, które w tym okresie rozpatrują całe swoje doświadczenie dotyczące swojej wartości we wszechświecie, ale nie czują tak naprawdę wagi tego wszystkiego. Z jednej strony dusze stare powinny w całym swoim przejściu koła inkarnacji mieć poczucie godności, miłości, spokoju, harmonii, natomiast z drugiej strony bardzo często przy natłoku zdarzeń ześlizgują się w lekceważenie siebie,
czyli brak poczucia własnej wartości. Cecha ta powstrzymuje ludzi od tworzenia nowej karmy, ale niestety tym samym ogranicza ewolucję. Więc jeżeli
lekceważymy siebie w pewien sposób też nie idziemy do przodu, nie tworzymy negatywnych karm z innymi ludźmi nie wchodzimy w żadne układy, uśmiechamy się, wszystko chcemy załagodzić, aby tylko wszyscy dali nam święty spokój. Ludzie zaczynają nas postrzegać jako osoby bardzo
mało wartościowe, ześlizgujemy się, tym samym zaczynamy coraz niżej osiadać. Mamy totalny brak poczucia własnej wartości, poczucia bezpieczeństwa, miłości. Jest to łuska, która jest samoblokująca. Należy być realistą, mieć własne poczucie wartości, zbudować własne poczucie wartości. Ta cecha każe nam się tego nauczyć, doświadczać, ale z drugiej strony możemy to obejść i zobaczyć. Osoby które wybierają tę cechę mają bardzo duże trudności żeby się zaakceptować.

 

+ skromność, brak potrzeby pogoni za osobistymi sukcesami szczere postrzeganie świata i wszechświata jako całość. Niesie za sobą delikatność, uprzejmość i nie demonstrowanie swojej wartości, pomimo tego, że ci ludzie nie mają nawet potrzeby by demonstrować swoją wartość.

- poniżanie siebie, stałe przepraszanie, kompleks niższości od słabego do głębokiego. Nie czują że mają jakiekolwiek talenty. Nawet jeżeli coś wyszyją, uszyją to i tak muszą znaleźć w tym jakiś defekt, niedoskonałość, wydaje im się że wszystko robią źle.


4.AROGANCJA – osoby te nadmiernie eksponują zwracanie uwagi na siebie, co wywołuje złe samopoczucie i zakłopotanie u innych osób. Często długo przekonują innych, że są lepsi od nich, wiedzą lepiej, więcej przeżyły. W chwili rozgłosu bardzo często wycofują się bo nie wiedzą czy dadzą radę przetrzymać tę próbę. Unikają bezpośrednich konfrontacji, gdy np. nie udało im się to co zamierzyli. Pod arogancją kryje się lęk i strach przed negatywnym osądzeniem ich przez innych ludzi, maskują się. Tworzy to impuls do formułowania własnych krytycznych opinii. Ukrywają się pod maską w różnych dziedzinach wiedzy.

 

+ duma, szacunek, respekt dla siebie, prawidłowa ocena siebie i swojej pracy.

- wywoływanie dobrego wrażenia do tego stopnia, że życie staje się ciężkie,nie sprawia przyjemności i radości. Próżność, snobizm, brak samokrytyki, pogarda dla innych. Tworzą blokady do realnego traktowania tego co przynosi życie. Nadmierne przykładanie uwagi do poczucia własnej wartości tworzy charakter śmiesznie nadęty.

 

LEKCEWAŻENIE SIEBIE I AROGANCJA – w paśmie Inspiracji i natchnienia


5.MĘCZEŃSTWO – osoby te napotykają w życiu na wiele więcej nieszczęść i kłopotów niż reszta ludzi. Nie cieszą się sympatią, której zresztą bardzo pragną. Kontrolują innych i powodują u nich poczucie winy. Mają trudności z doświadczaniem przyjemności, bo przeszkadza im ona w cierpieniu.
Potrafią wzbudzić w drugiej osobie poczucie winy. Są to bywalcy np. przychodni lekarskich.

 

+ nie są egoistami, pomagają innym, nie myśląc o swoich potrzebach, tworzą równowagę i zrozumienie.

- czucie się ofiarą, obwinianie innych za swoje zmartwienia, zerowe poszanowanie siebie. Kiedy potrzeby męczennika nie są wypełniane, robi wtedy z siebie niewolnika np. udając całkowicie chorego, uzależnionego od czegoś, czyli potrafi sobie taka osoba tak skonstruować dookoła siebie życie, że naprawdę będzie niewolnikiem samego siebie, swojego umysłu, swojego domu, psa, wszystkiego.


6. NIECIERPLIWOŚĆ – osobowość rządzona troską o czas, próbuje kontrolować czas. Presja, frustracja, napięcie jest rezultatem pośpiechu. Robią jedno i już zaczynają drugie. Silny lęk przed przeoczeniem czegoś. Niemożność powstrzymywania umysłu i nie myślenia o przyszłości.
Niecierpliwość wywołuje formy, aby skrócić to co da się skrócić np. jazda na skróty, wszystko żeby było szybciej.

 

+ odwaga, zuchwałość, oraz rozładowywanie presji czasu. Nawet osiągając dobre rezultaty, osoba ta staje na głowie
ryzykując upadek.

- źle wykonywana praca, powodowanie wypadków, frustracja, nietolerancja, odpychający sposób bycia. Specyficzne zachowania tych osób to: machanie nogami, stukanie palcami o stół. Katorgą dla nich jest relaksacja, medytacja.

 

MĘCZENNICTWO I NIECIERPLIWOŚĆ – w paśmie działania.

 

7.UPÓR - pomaga nam wytrwać w dążeniu do osiągnięcia tego co chcemy. Stosując upór niestety można się ześlizgiwać do sześciu pozostałych cech.

 

+ daje zdecydowanie i siłę do osiągnięcia sukcesu,umiejętność do przełamywania barier, autodominacja i świadomość. Robią co chcą. Są pracowici, staranni, wytrwali. Mają bardzo mocne ciała i solidny wygląd.

- ośli upór, ślepe zaparcie, "twardogłowie", nieugiętość, brnięcie w ślepą uliczkę, brak zdolności wsłuchiwania się w innych i nie branie ich zdania pod uwagę. Nie są zdolni do zmiany opinii, hamują swoje inicjatywy. Strach przed zmianą jest tak ogromny, że nawet może powstrzymać ewolucję tej osoby. Wszystko więc bazuje na lękach.


UPÓR – w paśmie asymilacji.

 

Z E Ś R O D K O W A N I E

Czyli centra, czakry. Są to jakby pułapki, bo po naszym zachowaniu się w danej sytuacji przeciwnik może zobaczyć z jakiego poziomu działamy. Mimo że istnieje 7 centrów,7 czakr każdy z nas wybiera sobie jedno centrum z jakiego działa. Potem przechodzi się w wyższe centra, które są jednak zarezerwowane dla ludzi mocno rozwijających się duchowo. Rzadko korzystamy z wyższych centrów, ponieważ są to wysokie pułapy, które osiągamy przez rzetelną medytację i rozwój duchowy. Ześrodkowania polegają na tym, że zależy to od wyboru centrum. Na przykład jaka będzie nasz reakcja
na problem który nas spotyka albo szef z dnia na dzień zwalnia nas z pracy i nasza reakcja na daną sytuację jest:

Ześrodkowanie emocjonalne – osoba ta może tupać nogami, rozpłakać się, zaczyna szaleć, stresuje się.

Ześrodkowanie ruchu – wzruszenie ramionami, wyżycie się w ruchu, ćwiczenie na siłowni, pływanie itp.

Ześrodkowanie intelektualne – osoba myśli że może była złym pracownikiem, zastanawia się co było powodem, dochodzi dlaczego się tak stało, potrafi wywiercić dziurę w brzuchu szefowi, żeby podał powód zwolnienia.

Ześrodkowanie instynktowne – pozwala nam na uniknięcie tej sytuacji. Prawdopodobnie nie spotkamy się z szefem, albo nie zareagujemy, po prostu jakbyśmy przewidywali że tak się stanie. Przyjmujemy to normalnie, tak jakbyśmy wcześniej to przeczuwali.

 

1.EMOCJONALNE – daje głębokie poczucie poznania siebie, ale także zdolności reagowania ze zrozumieniem, życzliwością i trafianie w samo sedno sprawy. Osoby te mają bardzo często coś co się nazywa jasnowidzeniem astralnym, czyli inaczej jasnowidzeniem emocjonalnym. Polega to na tym, że mają bardzo mocno rozwinięte swoje własne ciało astralne zwane także emocjonalnym, mogą ocierać się o inne ciało astralne, ciało subtelne innego człowieka, mogą odczuwać emocje innych ludzi. Osoby przerabiają problemy szybciej od innych , utożsamiają się z innymi ludźmi przeżywającymi jakiś problem.

 

2.RUCHOWE - osoby w nieustannym, niespokojnym ruchu i działaniu np. nauczyciele wf, lubią sport, samoloty, auta wyścigowe, łodzie, pracę w policji czy budownictwie, malowanie, biwakowanie, handel obwoźny, prace wymagające aktywności fizycznej. Kiedy rozmawiają lubią chodzić, gestykulować. Bardzo często nie dokańczają zaczętych spraw.


3.INTELEKTUALNE - Bardzo duża logika, główkowanie, tworzy mózgowy sposób myślenia oraz pojęciowy lewopółkulowy. Są to tzw. cudowni ludzie lub cudowne dzieci jak są maluchami. Nie wchodzą w emocje, próbują wszystko wytłumaczyć, przełożyć na logikę. Nie rozsiewają niepozytywnych energii dookoła siebie, ale też rzadko rozsiewają pozytywne energie. Działają z poziomu obserwatora, stoika. Bardzo często posiadają jasnowidzenie mentalne tzn. odczuwają innych ludzi na poziomie myśli, myślokształtów.


4.INSTYNKTOWNE – ześrodkowanie to związane jest z pierwszą czakrą, związane jest z kontrolą samozachowawczą. Mocno wyostrzony wzrok, słuch, powonienie. Kierują się tym co im podpowiada głos wewnętrzny, np. nie wsiadają do jakiegoś pociągu bo jest bomba, skręcić nie w lewo ale w prawo, itp. Można powiedzieć że mają ”nosa”: omijają to co się może złego wydarzyć, a także mogą ostrzec inne osoby. Dusze stare, które wybierają to centrum odbierają wszystkie ostrzeżenia. Również dusze dojrzałe. Natomiast dla duszy noworodka i dziecka jeżeli wybierają to centrum, prowadzi do paranoi lękowej, schizofrenii/bywalcy zakładów psychiatrycznych.


5. WYŻSZE CENTRUM EMOCJONALNE - człowiek pozostaje w kontakcie z najwyższymi uczuciami: miłością uniwersalną, z serdecznym współczuciem, które przenika wszystko. Dla takich osób muzyka, poezja i sztuka wydają się szczególnie piękne. Najważniejsze jest aby osiągnąć ten stan przez miłość albo przez medytację lub modlitwę.

 

6.WYŻSZE CENTRUM RUCHU – odczucia odbieramy przez mięśnie, ścięgna i stawy (dochodzimy do oświecenia również podczas seksu poprzez ekstazę). Osoby te mogą leczyć przez przykładanie rąk, przetransformowanie energii przez dłonie czyli przez materię np. podawanie ręki przy powitaniu, przytulanie, słowa miłości. Osoby te muszą ciągle kogoś dotykać(maja taką potrzebę), przytulać się, głaskać po głowie kogoś kto obok jest. Centrum używane przy chłonięciu piękna przyrody, widoków słońca, roślin, zwierząt w ruchu. Powstaje rezonans między ciałem a przyrodą.

 

7. WYŻSZE CENTRUM INTELEKTUALNE – intelekt jest w kontakcie z królestwem ducha, posiada głęboką prawdę o życiu. Ludzie rozumieją dlaczego i po co tutaj są i dlaczego życie tak się układa a nie inaczej tzn można powiedzieć że ci którzy wybrali to centrum przenikają nie tylko swoimi uczuciami, ruchem, emocjami ale również są pewni tego co znaczą dla świata, dla ludzi i jak w tym świecie się znaleźć. Osoby te są cały czas w kontakcie ze źródłem (centrum). Nie mają potrzeby się od niego w ogóle odrywać bo i tak to machinalnie się jakby samo załącza.

  • Dziękuję! 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
1 godzinę temu, Essa napisał:

Wojownik, Pokora... <zgrywus>

Nie zauważyłam reszty punktów, a więc:

Rola (sposób odbierania świata): Wojownik,

Cel (co chcę osiągnąć w tej inkarnacji): Pokora

Tryb (sposób realizacji): Pasja (-)

Postawa (typowe spojrzenie na świat): Idealista (+)

Główne cechy negatywne (spadek po przodkach): Arogancja (+) :D

Ześrodkowanie (czakra, centrum - wyrażane przez zachowanie): ruchowe i instynktowne

Kolor aury: jasnoniebieski

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2019 o 17:21, Mistiko napisał:

Sprawdzałem i wyszło że jest to dusza dojrzała na poziomie 5. 

Jak sprawdzałeś? :) Ismenie wyszło co innego :D 

  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym poprosiła to czy znalazł by się ktoś chętny kto sprawdził by również wiek mojej duszy? :)

Sko­ro nie można się cofnąć, trze­ba zna­leźć naj­lep­szy sposób, by pójść naprzód...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 15.03.2019 o 23:08, annairda napisał:

A jakbym poprosiła to czy znalazł by się ktoś chętny kto sprawdził by również wiek mojej duszy? :)

Jest odpowiedni temat na forum, możesz się tam wpisać <ok>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, swistakejro napisał:

A mnie tez ktos moze sprawdzic? Bardzo mi na tym zalezy

Jesteś nowym użytkownikiem forum, zachęcam do m.in. przywitania się, przeczytania tematów i aktywności. Najpierw Ty zostaw coś od siebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Mi kiedyś wróżka powiedziała, że jestem starą duszą! i powiem wam, że tak właśnie się czuje od kiedy pamiętam nie mogłam się dogadać z rówieśnikami. Wydawali mi się tacy nudni!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem podobno  stara dusza. Śmieszy mnie jak inni się lansuja  na pokaz  przed innymi, jak by na tym życie polegało tutaj. A sam  nigdzie nie mogę sobie znaleźć miejsca, zatrzymać się, powiedzieć ze tu jest moje miejsce, zaznać szczęścia... Pędzę gdzieś, chaos  w środku cos mnie pożera,   boli... :( Wszytko jest na chwilę - nawet jesli to chce zatrzymać. Nikomu tego nie życzę...

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dager napisał:

Ja jestem podobno  stara dusza. Śmieszy mnie jak inni się lansuja  na pokaz  przed innymi, jak by na tym życie polegało tutaj. A sam  nigdzie nie mogę sobie znaleźć miejsca, zatrzymać się, powiedzieć ze tu jest moje miejsce, zaznać szczęścia... Pędzę gdzieś, chaos  w środku cos mnie pożera,   boli... :( Wszytko jest na chwilę - nawet jesli to chce zatrzymać. Nikomu tego nie życzę...

Szukanie swojego miejsca bywa bolesne. Ale warto :) Wydaje mi się, że ono zawsze w nas jest, tylko przestajemy siebie słuchać obawiając się ziemskiego życia. Tyle rzeczy nas pochłania, że zapominamy po co przyszliśmy. 

Ostatnio usłyszałam zdanie, które mnie dotknęło:

Z chwilą narodzenia zapominamy, po co przyszliśmy i potem nasze życie polega na odnajdywaniu naszego przeznaczenia. Kiedy się je odnajdzie wszystko zaczyna się układać w środku.

Życzę wytrwałości. Ciernie to też forma transformacji. Tylko że piękny widok widzi się dopiero później :/ 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...