Skocz do zawartości

Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją od 2020.02.17 we wszystkich miejscach

 1. 2 punkty
 2. 2 punkty
 3. 2 punkty
  Ostatnio oglądałam serial "Niewiarygodne" (2019). Dość ciekawy i wciągający. Jest również książka, jeśli ktoś woli przeczytać
 4. 1 punkt
  Karty pokazały chwilowe odejście, przyjaźń i początek nowego okresu - to może być powodzenie finansowe jak i szczęście rodzinne. Ponieważ pytałaś się o Wasz związek więc mniemam, że chodzi o Waszą wspólną przyszłość. Jeśli ma to w czymś pomóc to karty nie pokazały przy nim żadnej innej kobiety. Natomiast w kwestiach finansowych faktycznie Twój partner ma pewne obawy, stąd też w jego działaniach pokazała się karta oznaczająca trzymanie finansów przy sobie. Mam nadzieję, że to rozwiało Twoje wątpliwości. Egeria.
 5. 1 punkt
  Jaką nową fazę? Czyli ostatecznie będziemy że sobą czy się całkiem rozstaniemy w trakcie tych trzech mcy? Nie widzieliśmy się tydzień, dziś mamy się spotkać. Przez ten tydzień sporo rozmawialiśmy i wychodzi, że on ma problem z tym, że jestem zazdrosna i mu w pełni nie ufam, a także ze wydaje praktycznie wszystko co mam, nie dbając o posiadanie oszczędności...
 6. 1 punkt
  Cześć, karty pokazały mi, że siła Waszego związku tkwi w Waszej miłości. Kryzys jaki teraz przechodzisz bardzo odbija się na partnerze i niestety rani jego serce. Ta frustracja powoduje, że czuje się osaczony i zaczyna zamykać się w sobie, a co za tym idzie jego uczucia do Ciebie mogą ulec ochłodzeniu. Przede wszystkim Ty musisz zapanować nad swoimi emocjami. W tym wypadku to rozum musi zapanować nad sercem. Jesteś osobą o silnej woli i potrafisz się opanować. Ten rok jest i jeszcze jakiś czas będzie dla Ciebie ciężki. Być może czeka Was chwilowe rozstanie, ale jego celem będzie ostudzenie emocji i poukładanie myśli. Da Wam to szansę na odnowienie relacji i wejście w jego nową fazę. Sądzę, że decydujące dla Waszego związku, będzie najbliższe trzy miesiące, chociaż może się to trochę przeciągnąć w czasie. Powodzenia Egeria.
 7. 1 punkt
  Cześć, karty pokazały, że Twój były partner pogodził się z rozstaniem, chociaż w sercu odczuwa pewien smutek. Ma jednak świadomość tego, że życie toczy się dalej i trzeba iść swoją drogą, dlatego skupi się na własnych potrzebach. W przypadku spotkania będzie wykazywał raczej postawę "było, minęło" niż agresywną. Natomiast co do szansy na nowy związek. Karty pokazały, że w czerwcu będziesz obracała się w środowisku, w którym nawiążesz nowe znajomości. Jednak dopiero we wrześniu pojawi się okazja do poznania kogoś z kim poczujesz bliską więź. Październik "zaleje" Cię falą uczuć, a w listopadzie jest duża nadzieja na płynącą z serca miłość. Powodzenia Egeria.
 8. 1 punkt
  Witam wszystkich 😀
 9. 1 punkt
 10. 1 punkt
  @Amandaa super, że wzięłaś udział Nie pamiętam dokładnie co to było, ale na pewno jakaś rzecz, a nie zioła Może chcesz dodać nowe pytanie?
 11. 1 punkt
  Być może będziesz rozczarowana końcowym efektem w zderzeniu z rzeczywistością
 12. 1 punkt
  Pytanie zadane dość dawno temu... Ale spróbuje z kartami lenormand 🙂 Co chciałaś kupić 7 listopada 🤔 2. Koniczyna 🍀 Czy to były jakieś zioła?
 13. 1 punkt
  to są dwa pytania wygląda na finansowa satysfakcję, lecz też jakiś rodzaj uziemienia, powtarzalność i nuda, od których będziesz chciała odpłynąć (może nowe kierunki i pomysły)
 14. 1 punkt
 15. 1 punkt
  Ciekawa jest też seria REC nakręcona techniką stylizowaną na amatorskie nagranie . Paranormal Activity podobnie.
 16. 1 punkt
  Tego nie powiedziałam :) Możesz nosić co Ci żywnie podoba, jeśli masz tzw. ogólne intencje. O specjalnym doborze mówiłam w kontekście uprawiania magii oraz jeśli ktoś chce mieć precyzyjnie dobrany kamień do swojego horoskopu, tak żeby wzmacniał go, umacniając to co korzystne w nim a wyciszając to co niekorzystne. A horoskop to nie jest tylko znak zodiaku, to jest czyjś indywidualny układ wszystkich znaków planet w nim się znajdujących. Pozostaje jeszcze sprawa, co znaczy dla Ciebie "szczęście". Doradzono Ci turmalin na to szczęście, nosisz przy tym Ankh - ale nie piszesz konkretnie w jakim celu i co ten Ankh dla Ciebie oznacza, podobnie z bransoletkami - jaki miałaś cel w noszeniu tych kamieni? To tylko ozdoba, czy coś więcej? Sądząc po doborze kamieni jest to coś, co ma zadanie ochronne oraz wspomagające w tzw. poszukiwaniu wiedzy, nabywaniu wiedzy tajemnej. Z tym, że noc kairu jest syntetykiem i czy się to komu podoba czy nie - nie ma mocy działania takiej jak mają kamienie naturalne. To tak, jakbyś żywiła się plastikiem ;)
 17. 1 punkt
  Polecam: Paranormal Witness z 2011 roku . Serial z gatunku reality show, zrealizowany w konwencji paradokumentu o zjawiskach paranormalnych.
 18. 1 punkt
  @agacia-rx7 sztuka dobierania kamieni jest... sztuką ale przede wszystkim w magii i przy jakiejś konkretnej intencji. Jak kupujesz kamień tak ogólnie "na szczęście" to może to być każdy kamień, który Tobie się spodoba albo nawet jaki ktoś doradzi - bo Ty już masz w głowie, że on tak ma działać. Jeśli chodzi o przyporządkowanie kamieni do znaków to mamy takie czasy, że już nie wiadomo który kamień dla jakiego znaku jest "najlepszy". Zresztą każdy znak ma ich kilka, więc może się zdarzyć, że ten sam kamień będą miały dwa lub więcej znaki. Nieco wyższe wtajemniczenie to jest dobranie kamienie zgodnie ze znakiem zodiaku i zadaniem - pomocą - "szczęściem" dla tego znaku. A jeszcze wyższe wtajemniczenie to jest takie, żeby dobrać tak kamień (lub kilka), aby wspomagały człowieka, szczególnie "łatając" jego słabe punkty, tzn. wzmacniały jego słabe planety i jeszcze by przy tym nie znosiły wzajemnie swego działania.
 19. 1 punkt
  Osoby tego samego pokroju sie przyciągają, 3mają razem, nie konieczne będąc w związkach - tez to zauważyłem . Jeśli mówisz prawdę lub to co myślisz - masz wrogów, jesteś po za schematem, zwłaszcza u tych co lubią jak im sie 3ma palec w 4L a nie znoszą krytyki Prawdziwe, czyste uczucie jest czymś niesamowitym, tego nie da sie opisać słowami...
 20. 1 punkt
  Teraz większość kont "gwiazdeczek" z "social media" jest nastawiona na kase, szukanie sponsorów etc. Tam tylko udają miłe, sympatyczne, wyginając, odsłaniając części ciała dla pop-u W rzeczywistości, oceniaja drugiego człowieka pod katem profitów dla siebie a jak coś to gnoją do oporu. Mało już tam normalnych ludzi...
 21. 1 punkt
  Cześć
 22. 1 punkt
  Kochankowie?
 23. 1 punkt
 24. 1 punkt
 25. 1 punkt
  A ja byłam pewna że puchary... 🙄
 26. 1 punkt
  U mnie w pracy panuję taki zwyczaj,że mężczyźni obdarowują nas na Walentynki,Dzień Kobiet dużymi kolorowymi w kształcie serduszka z napisem ,,Tylko Ty" lizakami.Dzisiaj kolega z pracy zapytał mnie jakiego lizaka chciałabym dostać na Walentynki. Jaką odpowiedź usłyszał jakie lubię lizaczki - czerwony - zielony - z rozporka - żółty
 27. 1 punkt
  Dosiu, zacznę niezbyt dyplomatycznie, ale musimy coś ustalić: kto ci sprzedał te głupoty o "karmie Saturna w Koziorożcu"? Wnioskując z wpisu masz problem z uczuciami, więc czy mamy skupić się na tym właśnie temacie? jeśli tak, to czego ma to dotyczyć, porady w stylu "co z tym zrobić" czy po prostu oczekujesz potwierdzenia, że jest to "karma"? bo nie bardzo rozumiem, co chcesz w tym temacie osiągnąć badając horoskop. Skoro mówisz, że nie możecie być razem, to tutaj horoskop ci nie pomoże, gdyż jest to w pewnym sensie mapa potencjałów, ale samo działanie, wybór rodzaju działania - zawsze zależy od woli i decyzji człowieka.
 28. 1 punkt
  Kolejny fragment z "Astrologia,Karma, Transformacja" Stephena Arroyo: "Tak zwane domy wodne (domy 4, 8, 12) są nazywane „trójcą duszy" lub „trójcą psychiczną" i razem stanowią inny główny czynnik odnoszący się do osobistej karmy. Wprawdzie, sam dwunasty dom jest nazywany w astrologii tradycyjnej domem długów karmicznych, to jednak każda karma jest zadłużeniem, które uwiązuje nas do poziomu świata materialnego i ograniczonego zakresu świadomości. A jako że wszystkie domy wodne wiążą się z przeszłością, z odruchami warunkowymi, które obecnie są instynktowne i które działają poprzez emocje, więc wszystkie te domy wiążą się też z karmą. Na pewnym poziomie domy te powiązane są z najgłębszymi tęsknotami duszy, tęsknotami, które w swej prawdziwej naturze są przynajmniej częściowo nieświadome. Cykl domów wodnych pokazuje procesy osiągania świadomości przez przyswajanie esencji przeszłości i pozwala odejść pozostałościom, które przetrwały poza czas ich przydatności. Zanim dusza będzie mogła wyrazić się w czystej formie, musi zostać oczyszczona z odpadków emocjonalnych i usuwanych emocjonalnych wzorów zachowania. Osoby z silnie zaznaczonymi domami wodnymi żyją własnym wnętrzem i są niezmiernie trudne do poznania (szczególnie jeśli Słońce, symbol indywidualnego Ja, jest w jednym z tych trzech domów). Bardzo dużo ich energii życiowej działa na poziomie podświadomym, a na wiele z ich motywacji mają wpływ irracjonalne, niemożliwe do wyjaśnienia i często dezorientujące niuanse. Ich wrażliwość jest nieprzewidywalna, jako że nigdy nie wiadomo, co zaktywuje ich dawne zasoby pamięci, podrażni dawne bolesne miejsce lub ożywi kłopotliwy kompleks. Dlatego wszystkie te domy mają bliski związek z potrzebą osiągnięcia spokoju emocjonalnego i wolności od przeszłości. Każda osoba z głównym akcentem w horoskopie urodzeniowym położonym na te domy ma potrzebę wyrzucenia na powierzchnię natręctw i lęków wywołanych przez przeszłe doświadczenia oraz pozwolenia tym odczuciom, aby uległy wyjaśnieniu przy pełnej świadomości. Richard Ideman - astrolog, który był pionierem w przeformułowywaniu pojęć astrologicznych w powiązaniu z terminologią psychologiczną, podaje, że domy wodne mogą wskazywać na różne typy lęku: lęk powrotu do stanu bezradnego dzieciństwa (4 dom), lęk zakazów społecznych (8 dom), lęk chaosu (12 dom). Skąd pochodzą te lęki? Oczywiście z przeszłości, czy to z przeszłych uwarunkowań i szczególnego typu treningu, czy też z pewnych rodzajów przeżyć traumatycznych lub szoków. Dlatego planety znajdujące się w domach wodnych reprezentują skłonność w kierunku ekspresji, która jest zabarwiona wzorami karmicznymi, uprzedzeniami emocjonalnymi czy nieświadomymi pobudkami i lękami. Często wskazują one na obecność upiorów z przeszłości, które nawiedzają daną osobę, a fakt, że są one co najmniej częściowo nieuświadamiane, wyjaśnia, dlaczego te zespoły energii tak często przyczyniają się do podkopania świadomego nastawienia do życia. Te siły, impulsy i energie oczekują, można by tak powiedzieć, na powtórne narodzenie przez nasz świadomy wysiłek i nie opuszczą nas one w pokoju, póki nie stawimy im uczciwie czoła i nie uwolnimy tych energii przez odważne działanie. Planety w domach wodnych pokazują, co dzieje się na ledwie uchwytnych lub podświadomych poziomach psychiki oraz źródła ukryte pod powierzchnią doświadczenia obecnego życia, które chociaż tkwią w odległej przeszłości, są ciągle żywe i stanowią główne zagęszczenie energii życiowej. Jak długo pozostajemy nieświadomi tej strony naszej natury, tak długo energia i funkcje psychiki reprezentowane przez planety w domach wodnych są niedostępne dla świadomego nimi pokierowania i twórczego wykorzystania. Jednak, kiedy te elementy naszego ja staną się świadome, mogą ożyć z wielką siłą. Okoliczność, że planety w domach wodnych często ujawniają czynniki naszego życia, które przekraczają przytłaczają i podkopują naszą świadomą orientację, jest mile widziana, ponieważ świadome ego jest często uczepione ograniczonego zakresu ekspresji i dlatego potrzebuje okresowej konfrontacji z głębszymi źródłami życia znajdującymi się w naszym wnętrzu. Takie doświadczenia mogą być odświeżające, ponieważ własny upadek, samozniszczenie, chaos lub zupełny rozpad świadomej ego-osobowości, doświadczane przez osobę mającą najsilniej zaznaczone domy wodne, mogą uczynić ją otwartą na wgląd duchowy i oświecenie. Silne uwydatnienie domów wodnych może wskazywać, że czynniki te w życiu danej osoby walczą o uznanie, którym jest przyjęcie ich do jasnej świadomości. Zauważmy, że angielskie słowo „uznanie" (recognition) znaczy też to samo co rozpoznanie czy powtórne poznanie w odniesieniu do przeszłej wiedzy o tych czynnikach, która to wiedza jest obecnie zapomniana lub nie uświadamiana. Negatywne efekty emocjonalne związane z planetami w tych domach, znajdującymi się w napiętych aspektach, mogą być często zmniejszone przez świadome uznanie symbolizowanych w ten sposób sił życiowych i zważanie na nie w ten właśnie sposób, jak starożytne oddawanie czci każdej z planet jako bóstwu (tj. uniwersalnej mocy lub prawu), wiedząc, że boska sprawiedliwość na pewno nie ominie kogoś, kto butnie ignoruje żądania sił wyższych. Dla wypunktowania specyficznych znaczeń domów wodnych możemy dokonać następującego podsumowania: Czwarty dom ujawnia uwarunkowania, które wiążą nas w obecnym życiu do rodziny, domu, poczucia prywatności i spokoju domowego, jak również innych pokrewnych czynników bezpieczeństwa. Jest on powiązany z przyswajaniem przez nas doświadczenia w młodości i ze zrozumieniem charakterystycznych więzów karmicznych z rodzicami lub innymi osobami, które miały silny wpływ na nasze wychowanie. Czwarty dom reprezentuje także tęsknotę za spokojnym środowiskiem, gdzie pojedyncza osoba może mieć poczucie bezpieczeństwa i opieki. Ci, którzy mają zaakcentowany w horoskopie ten dom, mają nie tylko skłonność do odczuwania potrzeby takiego środowiska dla siebie, ale również skłonność do chroniącego i opiekuńczego zachowania wobec innych. Zauważmy jednak, że pewne planety w czwartym domu, szczególnie Uran i Mars, zmniejszają szansę na to, że dana osoba będzie przejawiała spokój (w tej sferze życia). Spokoju, za którym tęsknią, osoby te poszukują często w bardzo prywatnym stylu życia i/lub oderwaniu się od niepokoju emocjonalnego burzliwych stosunków rodzicielskich, starając się go uzyskać albo przez dystans fizyczny, albo też przez bardziej subtelne dojście do porozumienia ze swoimi uczuciami dotyczącymi własnych rodziców na poziomie własnego wnętrza. ósmy dom, podobnie, ujawnia silną potrzebę prywatności, a dana osoba jest zwykle raczej trudna do poznania na poziomie intymnym. W przeciwieństwie jednak do osoby typu czwartego domu, osoba ta nie jest usatysfakcjonowana posiadając jedynie prywatność, chce ona również mocy. Ten rodzaj ludzi jest silnie motywowany do stosowania różnego rodzaju potężnych wpływów w świecie, z jednoczesnym utrzymaniem znacznej dyskrecji. Jest to zwykle motywacja nieodpartego rodzaju, popychająca daną osobę do wkładania wysiłku w realizację różnych celów, do których jest karmicznie przywiązana. Ósmy dom pokazuje przeszłe uwarunkowania z poprzednich wcieleń, których byliśmy wtedy świadomi, a które ciągle oddziałują w sposób instynktowny, i od których wywodzi się wielka energia emocjonalna, z głębszych niż świadome - źródeł. Planety w ósmym domu pokazują tendencje emocjonalne mające charakter przymusowy, które próbujemy kontrolować i zwykle trzymać w tajemnicy, ale które pomimo tego służą groźnym siłom obecnym w naszym życiu. Trudno jest wyeliminować te popędy używając samej siły woli, jak czyni wielu ludzi z uwydatnionym Plutonem, Skorpionem czy ósmym domem, ale popędy te mogą być przekształcone lub odrodzone i uszlachetnione przez podjęcie samouzdrawiania powiązanego z natężonym bezpośrednim doświadczeniem. Samo tylko stłumienie lub zastosowanie samodyscypliny nie jest nigdy wystarczające do uporania się z czynnikami życiowymi związanymi z planetami w ósmym domu. Trzeba wejść między ludzi i nauczyć się podejmować czasami ryzyko, aby pozwolić energii przepływać swobodnie, a głębokim uczuciom i popędom wyjść na powierzchnię. Ósmy dom może więc być odniesiony do przyswajania doświadczeń z wielu wcieleń związanych z seksualnością, do wartości związanych ze stosunkami intymnymi i odpowiedzialnością związaną z użyciem tych rodzajów mocy, które uderzają w innych. Ósmy dom reprezentuje tęsknotę za głębszym spokojem emocjonalnym, który będzie pomagał tej osobie w zmniejszeniu presji, którą zbyt długo wywierały mające charakter przymusowy emocje i instynkty. Naturalnie ten spokój i zaspokojenie są powiązane z pociągiem duszy do ostatecznego bezpieczeństwa i spokoju (zbawienia!), które mogą być osiągnięte jedynie przez stanie się wolnym od pożądań i natrętnych zachcianek. Ale tylko względnie mała ilość osób z uwydatnionym ósmym domem uświadamia sobie prawdziwą naturę swoich głębszych pociągów. Przeciwnie, osoby takie często rozglądają się za sposobami osiągnięcia spokoju emocjonalnego poprzez próby zaspokojenia swoich emocji (za pomocą pieniędzy, seksu, siły oddziaływań w realnym świecie, wiedzy okultystycznej itp.), a nie poprzez pracę nad przerośnięciem potężnej władzy, którą mają nad nimi ich własne emocje, aby w ten sposób doświadczyć emocjonalnego spokoju jako naturalnego, ubocznego produktu zaangażowania się w samouzdrawianie zgodne z drogami rozwoju duchowego. Dwunasty dom, w kontraście do poprzednich, ujawnia wpływy będące w sposób oczywisty całkowicie poza naszą kontrolą. Często jest jasne dla takiej osoby, że nie będzie ona zdolna do zaspokojenia swoich wewnętrznych ciągot przez jakąkolwiek zwykłą działalność, chociaż ta oczywistość może kosztować ją lata cierpienia, zanim ją sobie uświadomi. Tęsknota za emocjonalnym spokojem z ósmego domu jest tutaj jeszcze ciągle obecna, ale jest ona zlana ze świadomością potrzeby ostatecznego spokoju dla duszy. Planety w urodzeniowym dwunastym domu symbolizują siły, które często nas przytłaczają i z którymi możemy poradzić sobie skutecznie jedynie przez nakierowanie tych energii na ideał inspirujący nas zarówno wewnętrznie, w kierunku większego samopoznania i poświęcenia dla „jedności" (oneness) całego świata, jak i zewnętrznie w kierunku większej szczodrości ducha i służenia innym. Dom ten wiąże się z procesem przyswajania obszernego zakresu doświadczenia we wszystkich wymiarach życia, szczególnie w wywiązywaniu się z naszych obowiązków wobec wszystkich innych istot żywych. Dzięki pewnemu rodzajowi poświęcenia, praktyce duchowej czy bezinteresownej pomocy, dana osoba rozpoczyna osiąganie wolności od skutków przeszłych działań i od towarzyszących im wrażeń psychicznych. Kontakt z rozległą panoramą doświadczenia z przeszłego życia może również umożliwić tej osobie wyrażenie nieograniczonej, niepohamowanej wyobraźni w sztukach twórczych, jak również proste zrozumienie i wczucie się w cierpienie i radość wszystkich żyjących stworzeń. Zarówno ósmy, jak i dwunasty dom powiązane są z okultyzmem oraz dociekaniami i praktykami metafizycznymi, doznawaniem na głębokim poziomie jakby wstępu (czy zapowiedzi) do pewnego rodzaju odrodzenia oraz z bezpośrednią świadomością realności istnienia zarówno duchowych, jak i psychicznych wymiarów życia. Podstawowa różnica pomiędzy ósmym a dwunastym domem jest taka, że podczas gdy wpływy planet w ósmym domu muszą być przez nas doświadczone w bezpośredniej konfrontacji i przepracowane, to wpływy planet w dwunastym domu mogą często zostać przez nas przekroczone. W pierwszym przypadku dana osoba wyrzuca na powierzchnię stare skłonności, aby poddać je przemianie przez bezpośrednie i głębokie zaangażowanie, podczas gdy w drugim wznosi się całkowicie ponad te problemy. Z powyższych wyjaśnień można wywnioskować, że planety w domach wodnych mają potężny wpływ na ledwie uchwytnych poziomach istnienia. Ich wpływ jest więc nie zawsze oczywisty i łatwy do interpretacji. Z mojego doświadczenia wiem, że domy 4, 8 i 12 w horoskopie urodzeniowym są najtrudniejszymi domami do interpretacji, ponieważ nigdy nie wiadomo, na jakim poziomie ujawnią się te energie. Przykładowo, Saturn w dowolnym z domów wodnych może wskazywać na sztywność na głębokich poziomach psychiki, na podświadomy opór przed własną ekspresją emocjonalną. W pewnych przypadkach występuje znaczący strach i wycofujące usposobienie lub silne poczucie winy, obowiązku lub uogólnionej depresji emocjonalnej, którymi przesiąknięta jest czyjaś świadomość. Ale czasem te same osoby posiadają bardzo głębokie zrozumienie okultyzmu i sił podświadomych. Przykładowo: Sigmund Freud, astrolog Vivian Robson i teozof Annie Bessant mają Saturna właśnie w dwunastym domu. Kilka innych przykładów dotyczących planet w domach wodnych może posłużyć do stworzenia bardziej całościowego obrazu tego, do czego odnoszą się moje rozważania. Przy księżycu znajdującym się w domach wodnych czyjeś poczucie wewnętrznego bezpieczeństwa czy oparcia emocjonalnego może być mgliste lub nieświadome. Dlatego poczucie ładu jest często bardzo potrzebne dla podparcia czyjegoś poczucia bezpieczeństwa i jest to być może wyjaśnienie, dlaczego tak wielu astrologów ma Księżyc w tych domach. Wydaje się, że znajdują oni w takich dociekaniach oparcie i poczucie ładu, których potrzebują. Przy Merkurym w domach wodnych, kluczowa w sposobie działania umysłu jest raczej intuicja, niż ścisła logika. Spostrzeganie i komunikacja są często pogmatwane, ale bywają też niezmiernie subtelne i ostre. Taki umysł w sposób naturalny dąży w kierunku głębszego myślenia i chociaż mogą występować natrętne sposoby myślenia, często występuje talent do studiów i pisarstwa z dziedzin okultystycznych, duchowych i związanych z psychiką. Przy Marsie w tych domach, dana osoba jest często popychana przez siły poza jej kontrolą i jej najsilniejsze dążenia mogą nie mieć łatwego do określenia celu i charakteru. Osoba taka może być ściągana do motywu swojej obsesji, jak Vincent Van Gogh, który miał Marsa w dwunastym domu lub też może nakierować swoje namiętności na energiczną walkę dla tych, którzy są w kłopocie lub też przeciwko swoim własnym, negatywnym tendencjom. To ostatnie podejście może ją zaprowadzić do bycia zbyt surową dla siebie, ale jednak nie można zaprzeczyć, że Mars w domach wodnych może być skutecznym stymulatorem samorozwoju. Wenus w domach wodnych wskazuje generalnie na to, że dana osoba nie może znaleźć satysfakcji emocjonalnej w żadnej zwyczajnej, powierzchownej działalności czy też w takim związku; jest to fakt nad którym bardzo ubolewają niektórzy pisarze astrologiczni. Jednak ten właśnie fakt może prowadzić daną osobę do bardziej owocnego poznania swojego wewnętrznego życia lub rozpoczęcia nakierowywania swoich energii na cele duchowe, jako środka osiągnięcia satysfakcji emocjonalnej. Osoba taka potrzebuje czasem samotności, aby wgłębić się w świat wewnętrzny. Przy Jowiszu w tych domach potrzeby religijne mogą być zaspokojone jedynie przez dostrojenie się do głębszych sił życiowych. Często występuje wewnętrzna szczodrość ducha, która podtrzymuje tę osobę podczas ciężkich okresów, kiedy wszystko w świecie zewnętrznym wydaje się ponure. Przy posiadaniu w domach wodnych którejś z planet transsaturnicznych, występują często znacząca wrażliwość psychiczna i/lub wyraźnie działające siły podświadome. W skrócie, planety w domach wodnych ujawniają to, co nie może być znalezione lub też łatwo doświadczone w satysfakcjonujący sposób na powierzchni życia, ale co może się dokonać w głębiach świadomości. Każda planeta znajdująca się w domu wodnym może być więc interpretowana jako jakiś aspekt czyjejś natury, jako wymiar doświadczenia życiowego, który dana osoba może wypełnić jedynie przez wniknięcie do własnego wnętrza. Ta osoba musi stać się poszukiwaczem, badaczem wewnętrznego wymiaru istnienia, zanim osiągnie dostateczne zrozumienie życia wewnętrznego, umożliwiające jej zaspokojenie odczuwanych przez nią tęsknot. Dlatego planety znajdujące się w tych domach pokazują te aspekty istnienia, które są najbardziej problematyczne, kiedy dana osoba jest duchowo niedojrzała, kiedy nie podjęła jeszcze określonych kroków dla zrozumienia i stawienia czoła swojej wewnętrznej naturze i swoim potrzebom. Kiedy ktoś raz dostrzeże bardziej subtelny cel kryjący się poza tymi tęsknotami i przyczyną chwilowych frustracji czy ciągot, jest już na dobrej drodze do doświadczenia koniecznej przemiany świadomości."
 29. 1 punkt
  Totalna magia, taki dosyć przyjemny i pozytywny
 30. 1 punkt
  ŚWIAT Symbolizuje: Człowiek który przekroczył ogólnie dostępne ramy rozwoju, ideał, fałszywy prorok, osoba skłaniająca innych do wstąpienia na drogę zła,obcokrajowiec. Znaczenie karty pozytywne: Stan doskonały, szczęście, miłość, powodzenie, bogactwo, zdrowie, tworzenie nowego, artyzm, kreacja, spełnienie marzeń, cud, taniec, radość, zabawa, olśnienie, wyzwolenie, swoboda, nagłe zrozumienie, spełnienie, doskonały związek, wiedza, najwyższe szczęście, mądrość, osiągniecie celu jaki sobie wcześniej wytyczyło, spotkanie kogoś kogo się kocha a kogo się dawno nie widziało, dobre zdrowie, oświecenie, wejście na szczyt, praca którą się lubi. Znaczenie karty negatywne: Poczucie niedoskonałości, blokada, przeszkody w działaniu, niemożność osiągnięcia celu, spowolnienie działań, ciągnące się oczekiwanie, rezygnacja z działania tuż przed osiągnięciem celu, nieumiejętność dokonania całościowego oglądu sytuacji, przeszkody, kłopoty, błędy, zawód, brak swobody, skrepowanie, kłopoty mieszkaniowe, brak miejsca zamieszkania, rezygnacja z czegoś tuż przed osiągnięciem celu, fascynacja sektami i fałszywymi prorokami, brak wiary, nadziei i miłości, niechęć do pomagania innym, strata, gorycz, brak radości życia, sukces który przychodzi za późno i nie cieszy. Opis: Karta nadziei, zapowiadająca bardzo korzystne, choć nie nagłe zmiany. Czasem początkowo wręcz niezauważalnie. Spełnienie marzeń i zaspokojenie ambicji. Trwały i szczęśliwy związek będący w stanie nieść, radość innym. Jest to bardzo silna karta i nawet w towarzystwie kart negatywnych jej pozytywna siła nie słabnie. Sugeruje zakończenie etapu, fazy w życiu a na poziomie kosmicznym niesie przesłanie o samozespoleniu i harmonii z naturą i wszechświatem. Na bardziej ziemskim planie karta oznacza moment spełnienia i towarzyszące temu uczucie satysfakcji. Obecność tej karty może też oznaczać również pragnienie znalezienia w sobie własnego miejsca w życiu. Oznacza pójście za głosem powołania i oparcie się na zasadach które sami ustalamy. Należy również podkreślić, że ta karta jest syntezą Wielkich Arkanów rodzajem zbiorczego horoskopu jednoczącego zarówno wszystkie pozytywne jak i negatywne przejawy życia ludzkiego. Szczególnie trudna jest interpretacja, jeśli karta ta znajdzie się na pozycji ostatecznego wyniku danej sprawy. Należy dokładnie przeanalizować okoliczności, jakie doprowadziły do pojawienia się jej na tej pozycji, gdyż w innym wypadku może to prowadzić do błędnej interpretacji. W rozkładach dotyczących analizy osobowości karta charakteryzuje człowieka umiejącego wiązać swoje plany z ich realizacja oraz uwypukla pozytywne cechy jego charakteru takie jak konsekwencja, prawość, realizm i zdolność do regeneracji. Karta świat oznacza związek, w którym oboje partnerzy czują się bezpiecznie i na swoim miejscu. W położeniu odwróconym oznacza to samo, tylko że z pewnym opóźnieniem. Karmiczne znaczenie jest przydatne dla osób, które chciałyby poznać swoje poprzednie wcielenie, karmę jak i warunki w jakich żyli i kim byli. KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU PROSTYM: Prawdziwie oświecony, ktoś, kto stoi na szczycie ścieżki rozwoju duchowego, osoba niosąca miłość, wiarę i nadzieję, człowiek który wypełni zrealizował swoją karmę, prawdopodobnie ostatnie wcielenie, brak jakichkolwiek obciążeń karmicznych. W połączeniu z: ARCYKAPŁANEM - oświecony, EREMITĄ - doskonały, KOŁEM FORTUNY - karma dopełniła się. KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU ODWRÓCONYM: Człowiek który zniszczył siebie karmicznie, zabił w sobie nie tylko pierwiastek boski ale i ludzki, wcielenie złą, osoba która przez całe swoje życie nie uczyniła nic dobrego, wielki nieszczęśnik, który nie wykorzystał ani jednej szansy, jednostka która nie znała litości, ani dla innych ani dla siebie, na przepracowanie takiej karmy trzeba tysiącleci. W połączeniu z: GŁUPCEM - ktoś, kto mordował nawet dzieci, RYDWANEM - osoba, która zalała cały swój kraj terrorem. źródło: doris.piwko.pl
 31. 1 punkt
  DIABEŁ Symbolizuje: Piękny ale pusty człowiek, przesadny moralista, dewiant seksualny, człowiek mafii, alkoholik, narkoman, hazardzista, przestępca, złodziej, osoba której nie wolno ufać. Znaczenie karty pozytywne: Wyzwolenie, wyrwanie się spod złych wpływów, zwycięstwo, wolność, pokonanie zła, triumf dobra, zwycięstwo prawdy, obranie ścieżki cnoty, lojalność, wiarygodność. troska o innych, miłosierdzie, ratunek, egoizm, materializm, bardzo swobodny styl życia, sukces osiągnięty w nie do końca sposób uczciwy, możliwość osiągnięcia korzyści poprzez cudza stratę lub nieszczęście, zły wpływ świata materialnego, duża ilość energii, fanatyzm,rasizm. Znaczenie karty negatywne: Zło, zepsucie, degeneracja, oddawanie się niecnym praktykom, sadyzm, okrucieństwo, zniszczenie, zepsucie, nieczystość, brak moralności, nieetyczne postępowanie, morderstwo, zadawanie bólu i cierpienia, brak wyższych uczuć, konserwatyzm, tyrania, chaos, nadmierne pragnienie władzy, czarna magia. Opis: Diabeł symbolizuje tłumienie lęków i hamowanie uczuć, które-jeżeli się z nich wyzwolimy, mogą uwolnić w nas pokłady pozytywnej energii. To oznacza że musimy wyjść naprzeciw ciemniejszej stronie naszej natury. Taka konfrontacja niekoniecznie musi być przyjemna, lecz daje nam wiedzę oraz często wyzwala twórczą energię-kiedy wreszcie zerwiemy łańcuch wstydu i pogardy dla samych siebie. W rozkładach tarota karta diabła leżąca normalnie zawsze oznacza rodzaj uwięzienia lub uzależnienia od kogoś lub czegoś. Najczęściej dotyczy to związków o podłożu seksualnym, może również wskazywać na dewiacje seksualne. Inne znaczenie karty to zapowiedz złych wieści, fałsz środowiska, kradzież, napad, manipulacja, kłamstwo, podstęp. Także łatwość z jaką poddajemy się złym wpływom, słabość, której powodem jest lenistwo, uleganie wszelkim pokusom zabijającym w nas poczucie niezależności. Wiąże się z tym uleganie żądaniom innych, próżność i zachłanność. W ekstremalnych przypadkach karta może oznaczać opętanie, hazard, alkoholizm(w połączeniu z kartą księżyca), narkomanie jak również perwersje seksualne, gwałt lub morderstwo. W karcie odwróconej chodzi głównie o zrozumienie przyczyn, które spowodowały nasz obecny stan. Co i kto nam najbardziej zagraża ? Przez co czujemy się zniewoleni ? Może ona też oznaczać bierne dopasowanie się do istniejących warunków: lub stan w którym nas pociąga to sprawy materialne, których pożądamy. Aspektem tej karty jest tłumienie instynktów za pomocą intelektu, co działa na naszą niekorzyść. Karmiczne znaczenie jest przydatne dla osób, które chciałyby poznać swoje poprzednie wcielenie, karmę jak i warunki w jakich żyli i kim byli. KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU PROSTYM: Przywódca sekty, osoba uzależniająca psychicznie lub fizycznie innych od siebie, birbant, hulaka, tzw: pasożyt społeczny, hazardzista, erotoman, nimfomanka, ktoś, kto zdefraudował pieniądze, naciągacz, oszust matrymonialny, złodziej, ateista, bluźnierca, osoba, która zniszczyła swoje życie osobiste, uleganie pokusom. W połączeniu z: KOCHANKAMI - uwodziciel, osoba, która rozbija małżeństwa innych. KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU ODWRÓCONYM: Wcielenie zła, degenerat społeczny, sadysta, zboczeniec seksualny, wszelkiego rodzaju perwersje, człowiek bez humoru, utrata godności osobistej, wielki złoczyńca, masowy morderca, psychopata, szuler, gwałciciel, alkoholik, narkoman. W połączeniu z: ŚWIATEM - psychopata, który dokonał masowych mordów. źródło: doris.piwko.pl
 32. 0 punktów
  XV Diabeł. Jak widze jego kartach to wiem ze bedzie zadyma, będzie bolało
×
×
 • Utwórz nowe...