Skocz do zawartości

Ćwiczenia z klasyków


Nadia

Polecane posty

Ismeno, Esso, juliak dziekuję za wzięcie udziału :)

 

Książka opowiada historię młodej Europejki, która zakochała się w Afgańczyku. Wyjazd do muzułmańskiego kraju stał się dla niej pasmem wielu traumatycznych wydarzeń. Z miłości do ukochanego była w stanie dużo znieść i poświecić. Obok historii wielkiej miłości, książka przedstawia realia panujące w Afganistanie.

 

Esso w książce były liczne zwroty akcji i zmiany w życiu bohaterów, więc teraz Ty możesz zadać pytanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za weryfikację Lailo :) Książka brzmi bardzo ciekawie, szkoda, że tak mało mi się udało wyczytać z tej jednej karty... Myślę, że wszystkim uczestnikom coś udało się uchwycić, dlatego nie jestem pewna, czy to ja sobie zasłużyłam na zadanie pytania następnego? :)

 

Pytanie moje: Czy mam rodzeństwo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esso zasłużyłaś ;) Na podstawie jednej karty to rzeczywiście trudno jest określić o czym jest książka.

Tym bardziej doceniam to, że podjęłyście się odpowiedzi na to pytanie :)

 

Czy masz rodzeństwo? 4 pik - hmm nie wiem jak odnieść tę kartę do tego pytania..

Może po prostu masz czwórkę rodzeństwa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esso zasłużyłaś ;) Na podstawie jednej karty to rzeczywiście trudno jest określić o czym jest książka.

Tym bardziej doceniam to, że podjęłyście się odpowiedzi na to pytanie :)

Dziękuję ;*

 

Czy masz rodzeństwo? 4 pik - hmm nie wiem jak odnieść tę kartę do tego pytania..

Może po prostu masz czwórkę rodzeństwa :)

 

:)

Spróbuj jeszcze głębiej wejść w znaczenie - z czym kojarzy Ci się czwórka w klasykach, kolor tej karty? Jakiś ogólny klimat emocjonalny, może to np. obrazować czyjeś podejście do posiadania potomstwa :) Nie chcę podpowiadać za dużo. Jeśli masz jakieś skojarzenia pisz śmiało, a ja się do nich odniosę podczas weryfikacji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wypadła karta 3 pik (odwrócona). Myślę, że masz ale mógł miedzy Wami zaistniec jakis konflikt. Mozliwe, ze obecnie naprawiacie bledy przeszlosci lub nosicie w sobie taka chec. Ewentualnie straciłaś rodzenstwo w jakis inny sposob.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie moje: Czy mam rodzeństwo?

 

8 trefl - masz rodzeństwo, jeżeli chodzi o określenie płci - to płeć męska. Stawiam na brata albo na braci. Może dzieli Was spora różnica wieku, stąd też nie utrzymujecie ze sobą dobrego kontaktu?, każde żyje swoim życiem, brak porozumienia, zażyłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esso spróbuję :) 4 pik kojarzy mi się bardziej ze sferą zawodową, osiąganiem sukcesu i stabilizacją finansową. Jeśli karta ta miałaby obrazować czyjeś podejście do posiadania dzieci, to chyba byłoby ono negatywne. Piki są raczej pozbawione uczuć i emocji, taki chłód emocjonalny i obojętność. Tak mi się wydaje.

 

Wracając do twojego pytania, kolor czarny może wskazywać na odpowiedź przeczącą. Chyba jednak nie masz rodzeństwa...

4 pik może oznaczać również jakąś stratę, niepowodzenie... Może zawsze marzyłaś o rodzeństwie i żałujesz, że go nie masz?

 

Czekam na weryfikację :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Lailo, Julio i Ismeno za wzięcie udziału.

Weryfikuję: Jestem jedynaczką :)

 

Czy masz rodzeństwo? 4 pik - hmm nie wiem jak odnieść tę kartę do tego pytania..

Może po prostu masz czwórkę rodzeństwa :)

Tutaj początkowo trop był błędny, ale potem już było lepiej:

 

Esso spróbuję :) 4 pik kojarzy mi się bardziej ze sferą zawodową, osiąganiem sukcesu i stabilizacją finansową. Jeśli karta ta miałaby obrazować czyjeś podejście do posiadania dzieci, to chyba byłoby ono negatywne. Piki są raczej pozbawione uczuć i emocji, taki chłód emocjonalny i obojętność. Tak mi się wydaje.

Dużo z tego co napisałaś odnosi się do realnej sytuacji: moja mama myślała, że nie może mieć dzieci, pracowała i nie myślała jakby o tym, bo myślała, że to niemożliwe. Choć ogólnie lubiła dzieci, ale nie myślała o swoich. Ciążą była dużym zaskoczeniem:) Tak więc chłód i obojętność nie, ale pewne planowanie racjonalne, by zapewnić dziecku dobry byt, a wtedy moim rodzicom "nie przelewało się".

 

Wracając do twojego pytania, kolor czarny może wskazywać na odpowiedź przeczącą. Chyba jednak nie masz rodzeństwa...

4 pik może oznaczać również jakąś stratę, niepowodzenie... Może zawsze marzyłaś o rodzeństwie i żałujesz, że go nie masz?

Tutaj wszystko się zgadza - nie mam rodzeństwa, mama zaszła drugi raz w ciążę, ale, no właśnie, nastąpiła strata, w krótkim czasie po poczęciu.

A o rodzeństwie marzyłam sobie czasem, zwłaszcza o starszym bracie-obrońcy;)

Bardzo dobra analiza, gratuluję Lailo!

 

A mi wypadła karta 3 pik (odwrócona). Myślę, że masz ale mógł miedzy Wami zaistniec jakis konflikt. Mozliwe, ze obecnie naprawiacie bledy przeszlosci lub nosicie w sobie taka chec.

Nie mam rodzeństwa, ale jeśli chodzi o konflikt - wydaje mi się, że może chodzić o konflikt serologiczny. W tamtych czasach nie było takiej opieki medycznej jak dziś, więc wiadomo, ze rodzice się bali, co to będzie:)

 

Ewentualnie straciłaś rodzenstwo w jakis inny sposob.

Tak, straciłam, choć trochę w innym sensie - nigdy nie poznałam, prawda. Wtedy byłam bardzo mała i nie wiedziałam o tym, dowiedziałam się wiele lat później.

Celne spostrzeżenia Julio, gratuluję!

 

8 trefl - masz rodzeństwo, jeżeli chodzi o określenie płci - to płeć męska. Stawiam na brata albo na braci. Może dzieli Was spora różnica wieku, stąd też nie utrzymujecie ze sobą dobrego kontaktu?, każde żyje swoim życiem, brak porozumienia, zażyłości.

Nie mam rodzeństwa, ale zawsze chciałam mieć brata:)

Była druga ciąża, już po moim urodzeniu, tutaj różnica byłaby chyba niewielka jeśli chodzi o wiek.

A ten niezbyt dobry kontakt, to może kwestia relacji między rodzicami (podejście ojca to może być ta energia męska w kartach)? W ten sposób można by na to spojrzeć.

Dziękuję za wzięcie udziału:)

 

Julio i Lailo - która z Was chce zadać pytanie?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że cisza oznacza, że mam wybrać :D Dobrze więc. Ponieważ Julia jako pierwsza podała istotny czynnik zgodny z rzeczywistością, a Laila zadawała przedostatnio pytanie, dlatego - poproszę Julię K. o zadanie następnego pytania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dziewczyny :)

Dziękuję za weryfikację :)

Hm, tak szczerze, to ta 8 Trefl nie pasowała mi od początku, w sensie, że nie byłam na 100% przekonana, że ona rzeczywiście wskazuje na posiadanie rodzeństwa. Ale przyjęłam, ze jednak masz, tylko, że nie ma między Wami dobrego kontaktu. Jak teraz czytam całość, to wiele to wyjaśnia. Być może właśnie ta karta oznacza, to o czym piszesz. Jednak nie można wykluczyć, że ona w ogóle wskazuje na brak rodzeństwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, z tą jedną wylosowaną kartą tak to jest, że do końca nie wiadomo czy to aby o to chodzi, a nie ma kart pobocznych, by podeprzeć swoje skojarzenia:) skoro intuicja dawała znaki, to dobry objaw:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w dodatku ja poki co sugeruję się znaczeniem kart zaczerpnietym z ksiazek, forow ezo itp a coraz czesciej okazuje się, że mysl ktora jako pierwsza przyjdzie mi do głowy jest tą prawidłową odpowiedzią, i pozniej zaluje ze tego nie napisałam. ;p intuicja jednak jest najwazniejsza ;-)

Dziękuję Esso :) Oki więc moje pytanie. Czego dotyczy sprawa sądowa , która odbędzie się za miesiąc czasu ? Czy dotyczy bezpośrednio mnie? Napiszcie wszystko, co przyjdzie Wam do glowy :)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylosowałam Króla trefl więc wydaje mi się że sprawa dotyczy mężczyzny. Moje pierwsze skojarzenie ktoś z rodziny umarł i odbywają się jakieś sprawy spadkowe domu rodzinnego lub nie wiem jakieś długi.

Ponieważ jest to karta związana z pracą to może dotyczyć szefa lub męża bo karta obrazuje mężczyznę w średnim wieku.

Jednak pierwsze skojarzenie to że chodzi o śmierć chyba ojca... choć tu wolałabym się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w dodatku ja poki co sugeruję się znaczeniem kart zaczerpnietym z ksiazek, forow ezo itp a coraz czesciej okazuje się, że mysl ktora jako pierwsza przyjdzie mi do głowy jest tą prawidłową odpowiedzią, i pozniej zaluje ze tego nie napisałam. ;p intuicja jednak jest najwazniejsza ;-)

Też tak mam :) czasem też mam za dużo mysli i sama się motam niepotrzebnie <bezradny>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esso dziękuję za obszerną weryfikację i za to, że mnie zmotywowałaś do tego aby głębiej wejść w znaczenie tej karty. Ja za szybko się poddałam i stwierdziłam, że ta karta tu nie pasuje i koniec.. a okazuje się, że karta była dobra tylko ja nie potrafiłam jej odpowiednio zinterpretować. Co ciekawe wypadła mi ona podczas tasowania ale pomyślałam, że przypadkowo.. później jak już wyciągnęłam odpowiednią to się troszkę zdziwiłam bo to była ta sama... może przypadek, może nie.. :)

 

Esso bardzo ładny nowy avatar :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego dotyczy sprawa sądowa? 9 karo - Myślę, że sprawa dotyczy odzyskania jakichś pieniędzy, np. sprawa o odszkodowanie i zadośćuczynienie pieniężne. Może chodzić tutaj o sprawy zawodowe - pozew przeciwko nieuczciwemu pracodawcy. Nie dotyczy bezpośrednio Ciebie, może jest to pozew zbiorowy lub jesteś wezwana w charakterze świadka. Dodatkowo wypadła mi karta 5 pik i to nią się sugerowałam w odpowiedzi czy sprawa dotyczy bezpośrednio Ciebie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esso dziękuję za obszerną weryfikację i za to, że mnie zmotywowałaś do tego aby głębiej wejść w znaczenie tej karty. Ja za szybko się poddałam i stwierdziłam, że ta karta tu nie pasuje i koniec.. a okazuje się, że karta była dobra tylko ja nie potrafiłam jej odpowiednio zinterpretować. Co ciekawe wypadła mi ona podczas tasowania ale pomyślałam, że przypadkowo.. później jak już wyciągnęłam odpowiednią to się troszkę zdziwiłam bo to była ta sama... może przypadek, może nie.. :)

 

Esso bardzo ładny nowy avatar :)

Dziękuję serdecznie Lailo Droga ;*

Bardzo ładnie wyszła Ci ta analiza, czasem potrzeba drobnej zachęty :)

Karty dobrze współpracują, skoro wciąż wypadają te same podczas jednego rozkładu, super <ok>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego dotyczy sprawa sądowa? 10 pik - Wydaje mi się, że sprawa dotyczy miejsca pracy, spraw zawodowych. Ogólnie 10 pik, symbolizuje irytację, nerwy, stres, stany lękowe, więc może pracowałaś u kogoś, kto był zdolny do przemocy psychicznej w stosunku do pracowników. Albo był to ktoś, kto oszukiwał, kłamał, dawał obietnice, których nie zamierzał realizować. Może chodzi o jakąś firmę, zajmującą się pozyskaniem pracowników do pracy za granicą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam dziewczyny za udział w cwiczeniu :)

 

Sprawa dotyczy rozdzielności majątkowej pomiędzy małzeństwem. Niestety Pan bardzo kłamie, a ja jestem na tej sprawie świadkiem.

Kobieta -żona (spokrewniona ze mną) obawia się, że długi, które zaciągnął jej mąż spadną na nią.

Faktycznie mnóstwo stresu i lęku towarzyszy każdemu z nas.

 

Gratuluję :) Proponuję, żeby każda z Was zadala swoje pytanie, jako, że w każdej odpowiedzi jest dużo prawdy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie Julio za weryfikacje. Cieszę się, że myliłam się, co do śmierci osoby bliskiej. Współczuję stresu Wam obojgu, mam nadzieję, że sprawa potoczy się po Waszej myśli <przytul> trzymajcie się dzielnie.

Ponieważ ostatnio zadawałam pytanie, przekazuję swoje pytanie dziewczynom :) dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...