Skocz do zawartości

Ćwiczenia z klasyków


Nadia

Polecane posty

Esso, Ismeno dziękuję za Wasze odpowiedzi <kwiatek> Spotkałam się z trzema bliskimi koleżankami, z którymi chodziłam do liceum. Sprawy zawodowe nas nie łączą, jednak tematem rozmów m.in. była praca. Ismeno masz rację, jest to miejsce w którym często bywam - restauracja/pub. Essa też miała racje, bo jest to miejsce rozrywkowe, gdzie szczególnie w sobotę przychodzi dużo osób.

 

Proponuję, aby teraz pytanie zadała Ismena :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas tasowania wypadł mi walet pik, więc już dalej nie tasowałam:) jeśli chodzi o płeć to może być zarówno młody mężczyzna jak i kobieta. Ciężko mi tu zdecydować. Ale niech będzie mężczyzna. Obstawiam pana szatyna lub bruneta o ciemniejszych oczach, ładnym uśmiechu i przyjacielskim spojrzeniu. Jest między Wami nić porozumienia. Pan pomysłowy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ismeno, karta to Król Karo + As Pik (wypadła) - może to być przyjaciel lub ktoś z rodziny, mężczyzna w średnim wieku. Jest inteligentny, posiada zmysł do interesów, majętny. Może to być jakiś urzędnik lub spotkanie dotyczyło spraw urzędowych albo zawodowych. Może prosiłaś Pana o poradę lub pomoc w załatwieniu jakiejś skomplikowanej sprawy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wzięcie udziału! :)

Weryfikacja: Spotkałam się z koleżanką. Ona jest brunetką, o brązowych oczach. Także Essa była naprawdę bardzo blisko, gdyby nie obstawiła, że to mężczyzna, to by trafiła idealnie :)

Spotkanie dotyczyło spraw życiowych, po prostu taka zwykła pogawędką ;)

 

W takim razie, Esso zadaj kolejne pytanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za weryfikację :) Czyli ta wypadająca karta była bardzo trafna jednak, szkoda, że źle obstawiłam ;)

 

Moje pytanie: Gdzie pojechałam z mamą 30 października, w jakie miejsce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esso, As Kier - myślę, że pojechałyście z wizytą do bliskiej rodziny, może do domu rodzinnego Twojej mamy?

Albo w tym dniu odwiedziłyście groby swoich bliskich?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esso, As Kier - myślę, że pojechałyście z wizytą do bliskiej rodziny, może do domu rodzinnego Twojej mamy?

Albo w tym dniu odwiedziłyście groby swoich bliskich?

Już chyba nikt nie weźmie udziału, a więc weryfikuję: Tak Lailo masz rację :) pojechałyśmy tego dnia do miejsca, gdzie mieszkała moja babcia (mama mojej mamy), podjechałyśmy nawet pod jej mieszkanie, by sprawdzić, czy ktoś nowy już tam zamieszkał. A później pojechałyśmy na groby. Więc trafiłaś w 10 :)

Gratuluję trafności Lailo <brawo>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dodam odpowiedź, weryfikacja mam nadzieję, że będzie ;)

 

As Pik, Walet Trefl 8 Kier

Wydaje mi się, że odwiedzić dawnego przyjaciela, kogoś kogo darzyłaś uczuciem? Może jakieś spotkanie po latach, odnowienie znajomości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziękuję Ismeno za odpowiedź :-) Przepraszam, że tak późno weryfikuję, ale lepiej późno niż wcale :)

 

Wybierałam się na rozmowę kwalifikacyjną do pewnego urzędu, więc tutaj As Pik ładnie na urząd wskazał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hmm, wypadły mi podczas tasowania 2 karty na podłogę, więc obstawię, że to te właściwe ;)

Dama Karo (odwr) + 7 kier --- to by świadczyło, że potomstwo, córka, więc obstawiam siostrzenicę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ismena napisał:

Chodziło o mojego siostrzeńca :)

Ojej <haha2> To faktycznie blisko, cieszę się  :) Jednak pierwsze skojarzenie najlepsze, potem coraz bardziej zaczynam kombinować ;)

Wieczorem zadam swojego pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam nad pytaniem, ale nic oryginalnego nie wymyśliłam. Zadam więc pytanie podobne do Ismeny :)

W jakim miesiącu obchodzi urodziny mój tata? (ewentualnie może być pora roku lub znak zodiaku, jak kto woli :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Essa napisał:

Ojej <haha2> To faktycznie blisko, ciesze się  :) Jednak pierwsze skojarzenie najlepsze, potem coraz bardziej zaczynam kombinować ;)

Wieczorem zadam swojego pytanie.

Zstanawia mnie ta odwrócona Dama Karo. A konkretnie jak tutaj została wskazana płeć. Bo chodziło o płeć męską, jak wiadomo Dama, przedstawia płeć żeńska (chyba, że w przypadku kart odwróconych to się zmienia? <myśli> )

 

Jutro odpowiem na Twoje pytanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ismena napisał:

Zastanawia mnie ta odwrócona Dama Karo. A konkretnie jak tutaj została wskazana płeć. Bo chodziło o płeć męską, jak wiadomo Dama, przedstawia płeć żeńska (chyba, że w przypadku kart odwróconych to się zmienia? <myśli> )

Też się zastanawiałam nad tym. Myślę, że tak właśnie karty chciały to pokazać - odwrócona karta miała dwa znaczenia - pokazywała dorosłą kobietą i równocześnie płeć przeciwną do żeńskiej, a za nią wypadła karta symbolizująca potomstwo, czyli że potomstwo tej kobiety ma płeć przeciwną do matki;) Może gdybym znała płeć dzieci Twojej siostry, ale tak to w życiu bym tego w ten sposób nie odczytała :) Ostatecznie nieco zignorowałam to odwrócenie...zasugerowałam się bardziej tym, że chodzi o czyjeś potomstwo, więc tu najbliżej wydawała się siostra...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...