Skocz do zawartości

Mapa Marzeń

Mada

Polecane posty

Marika
Dzięki Dobry Duszku tego forum :)

Fajnie, że jesteś!

Dziękuję :)

A w drugą stronę, fajnie, że są osoby, które nie boją się pisać, dzięki temu tworzą się dyskusje <ok>

• Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

• Marika

26

• Ania1

16

• maleficent

10

• Ismena

10

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Powiem Wam tak, zrobiłam swoją mapę kilka lat temu, ostatnio zmieniałam komputer i przeglądałam stare pliki, znalazłam swoją Mapę i powiem Wam, że jestem zaskoczona. Wszystko udało mi się spełnić

U mnie mapa zadziałała, choć nie w całości widocznie potrzeba czasu lub nowej mapy.

Przyszedł nowy rok ii stwierdzam, że mapa spełniła się hmmm w 75% :D, więc jest ok:D   Teraz zaczynam precyzować swoje potrzeby na nową mapę, a jak u Was to wygląda?

Ania1

Po to są fora :) Żeby na nich pisać i wymieniac doświadczenia. w realnym świecie nie zawsze są osoby, z którymi można podyskutować.

zastanowiłam się nad Twoim pytaniem, czy wspomnienia ostatniego Pana mnie nie blokują. uświadomiłam sobie właśnie, że wracają jak bumerang. taki żal po stracie. i słowa wróżby, którą dostałam, że relacja się odrodzi. wiem, że to tylko wróżba, ale siedzi w głowie. wiem, ze to ja decyduję o moim życiu. ja się odcięłam od pana zupełnie, określił jasno, że na ten czas nie jest gotowy, że zajmuje się córką. wcześniej mówił coś innego. więc ja podjęłam decyzję i się wycofałam z relacji zupełnie. bo nie umiem być dla niego koleżanką, powiernicą i Bóg jeden wie, kim jeszcze.

dziś napisałam, co chcę odciąć. takie uświadomienie sobie, co się straciło, pomaga uporządkować myśli. nie byłam gotowa dzis tego spalić. zrobię to jutro i dam znać, jak jest :)

na razie przychodze do mojej mapy :)

Anika

Dziękuje dziewczyny za pomoc zaczęłam już robić moją mapę marzeń. Tylko mam jeszcze pytanie czy muszę "opracować" każdą dziedzinę?. Czy mogę sobie wybrać co w tej chwili czuję za najważniejsze?. <bezradny> Robię ją na pół roku

Marika

Dlatego ja się bardzo cieszę, że istnieją takie miejsca i za sprawą kilku kliknięć można się przenieść w świat swoich zainteresowań :) Wspomnienia dotyczące związków niestety mają to do siebie, że zawsze wracają i często przeszkadzają w układaniu życia.

U Ciebie, to też może działać inaczej - podświadomie chcesz jego powrotu, nakręcasz się na to i w rezultacie inne znajomości nie trwają długo, bo masz cały czas zakodowane, że on wróci i czekasz na to. A, że czekasz, to chcesz być gotowa na ten powrót, wolna, a nie zajęta i jest co jest. Oczywiście, to tylko przypuszczenia ;)

Anika

Nie musisz opracowywać każdej sfery, możesz sobie wybrać. Tak w ogóle, to na tej mapie możesz zamieścić wszystko to co chcesz :)

Ania1

Anika, myślę, że Ty najlepiej wiesz, co zawrzeć na mapie i co jest na ten czas najważniejsze dla Ciebie. są przepisy na zrobienie mapy. ale tak sobie myślę, że wsłuchanie się w siebie to najlepszy przepis :)

Mariko, tak sobie postanowiłam, że się odcinam od niespełnionego. a co ma się przydarzyć to i tak się przydarzy. szkoda zycia na czekanie :) ale szarpie mnie, jak coś usłyszę. nawet z portali społecznościowych go usunęłam, bo wciąż się przypominał :(

dam znac za jakiś czas, co się realizuje, co pomaga. może się komus przyda.

ja zaczelam robic mape z rzema przyjaciolkami.zadna nie ukonczyla swojej mapy.

• 3 weeks later...
Ismena

Dziewczyny, minęły prawie trzy tygodnie od ostatniego postu, czy u osób, które zrobiły mapę pojawiły się już pierwsze efekty? :)

Aniu, może to i lepiej, że przyjaciółki nie wytrwały do końca, dzięki czemu twoje marzenia są tylko Twoje, bez wglądu dla innych osób. Kiedyś czytałam, że o ile materiały można przygotowywać wspólnie, to część, w której następuje naklejanie, ogólnie tworzenie mapy, każdy powinien wykonywać samodzielnie. Sprzyja, to większemu skupieniu się, koncentracji na celach, marzeniach i większa pewność, że nikt tego stanu nie zakłóci. Po wykonaniu mapy także najlepiej pozostawić ją w miejscu, w którym nikt inny nie będzie miał do niej dostępu. Zdarza się, że niektórzy patrząc na coś, co zawiera marzenia innej osoby, pozwalają sobie na żarty i krytykę, a co z kolei może przełożyć się na to, że dane marzenia/cel przestanie być tym upragnionym, "bo skoro ktoś go wyśmiał, to czy rzeczywiście warto do tego dążyć?

Oczywiście, że warto! Ale w wyżej wymienionej sytuacji, u wielu włącza się negatywne myślenie, ulegają i tracą wiarę w sens tego co napisali na mapie.

Osoby, które są podatne na wpływy, sugestię zdecydowanie lepiej, gdy nie pozostawią swojej mapy na widoku.

• 2 weeks later...
Ania1

Ismeno, ja muszę powiedzieć, że u mnie się realizuje sporo planów.

zawodowo, zdrowotnie, i uczuciowo. pojawił się Pan :) co będzie czas pokaże.

wszystko idzie troche inaczej niż na mapie. przynajmniej terminowo. dużo założyłam na sierpień. ale teraz patrzę, ze to było nierealne.dzieje się teraz, zadzieje niedługo.

mam taką refleksję na dzisiaj: mapa daje siłę do działania i pomaga precyzować cele. jak sobie na nią patrzę codziennie to pojawiają się myśli, co by tu i jak zrobić, żeby cel osiągnąć.

kilka osób ją wyśmiało. ale ja się tym nie przejmuję, tylko idę do przodu.

swoją zrobiłam na rok. ale tak sobie myślę, ze niektóre sprawy wymienię na inne.

doprecyzowałam nawet kolor auta. wcześniej wkleiłam jakikolwiek.

Dziewczyny i Chłopcy, mapa to naprawdę świetne narzędzie i do poznania siebie i do określenia, czego tak naprawde chcesz.

polecam!

maleficent

U mnie sprawdziła się połowa rzeczy, druga dalej w realizacji ;) choć muszę sporządzić nową mapkę, ale przegapiłam nów i niestety czekam na kolejny, oczywiście jeśli znowu nie zapomnę :P

• 2 weeks later...
Marika

Ale czujesz potrzebę, aby zrobić mapę właśnie wtedy, gdy będzie nów? bo wiesz, że nów, to tylko taka możliwość, a mapę najlepiej robić wtedy, gdy czuję się co do tego potrzebę :)

• 3 weeks later...
Ania1

Jestem zdania, że mapę należy robić wtedy, gdy czujemy taką potrzebę :)

moja działa. znów byłam nieprecyzyjna jeśli chodzi o formułowanie próśb w sferze związków. pojawił się pan, relacja się buduje ładnie. tylko on mieszka daleko ode mnie i nie zanosi się,żeby chciał budować relację z zamieszkaniem :(

na mapie napisałam "trwała relacja z idealnym dla mnie partnerem". czas zrewidiować mapę ;)

nie wiem tylko, czy jeśli założyłam, że ona jest na rok to mogę ją przerobić wcześniej?

z obszaru zawodowego nie sprawdziło się nic z założonych celów. pojawiło się nowe, ale zupełnie inaczej niż chciałam.

pozdrawiam serdecznie :)

Marika

Oczywiście, mapę możesz zmienić w każdym odpowiadającym Tobie momencie :)

Być może obszar zawodowy nie powinien być dla Ciebie w tej chwili ważny lub powinien, ale nie tak jak Ty to sobie wyobraziłaś. Często dzieje się tak, że pojawiają się inne wydarzenia, niż te przedstawione w mapie, a z czasem okazuje się, że one są po prostu dobre, odpowiednie.

Ze sferą uczuciową, jeszcze pokombinuj, bo "trwała relacja z idealnym dla mnie partnerem" to jest zbyt ogólne hasło. Na mapie im więcej szczegółów, konkretów, tym lepiej, ogólniki mogą się różnie realizować, zazwyczaj nie tak jakbyśmy tego chcieli.

Luna1986

ja dzisiaj zrobiłam swoją mapę marzeń w paincie xD

Marika

Forma nie ma znaczenia, najważniejszy jest efekt :)

Luna, koniecznie pochwal się, gdy już Twoje pierwsze marzenia, będą się realizować :)

Ania1

I tak sobie jeszcze mysle, czy jeśli obie strony budują relację to mogę już tego konkretnego mężczyznę wskazać jako wymarzonego? czy to nie będzie manipulacja?

czytałam, ze jeśli nie jest konkretnie określona osoba to nie można jej wpisywac na mapę. bo nie wiadomo, czy ona sobie tego życzy.

w moim przypadku Pan się pojawił, relacja rozwija się w tempie wolniejszym niż ja bym chciała. ale on wyraźnie mówi, ze budujemy.

więc to chyba nie będzie manipulacja. jak myślicie?

maleficent

Możesz napisać do tego mężczyzny list i schować go do książki, albo np. napisz list do Boga, Mikołaja - jak wolisz i napisz tam, że chciałabyś aby on kochał Cię z wzajemnością itp. ;)

Lady-Blue
Możesz napisać do tego mężczyzny list i schować go do książki, albo np. napisz list do Boga, Mikołaja - jak wolisz i napisz tam, że chciałabyś aby on kochał Cię z wzajemnością itp. ;)

Można tak ? tzn. jeśli wiemy, że facet jest wolny, są niezbite dowody na jego szlachetność i można podejrzewać, że jesteśmy w jego guście, to taki list może zadziałać ? <myśli>

Marika
oczywiscie napisze :)

Super :)

I tak sobie jeszcze mysle, czy jeśli obie strony budują relację to mogę już tego konkretnego mężczyznę wskazać jako wymarzonego? czy to nie będzie manipulacja?

czytałam, ze jeśli nie jest konkretnie określona osoba to nie można jej wpisywac na mapę. bo nie wiadomo, czy ona sobie tego życzy.

w moim przypadku Pan się pojawił, relacja rozwija się w tempie wolniejszym niż ja bym chciała. ale on wyraźnie mówi, ze budujemy.

więc to chyba nie będzie manipulacja. jak myślicie?

To nie będzie manipulacja, bo ten pan ma wolną wolę prawa? Jeśli będzie chciał, wejdzie i będzie z Tobą, jeśli nie będzie chciał - wycofa się. Jeśli ta osoba sobie tego nie życzy - będzie to w ten sposób "pokazane", że nic się nie zadzieje, będzie brak efektów, po prostu.

Marika

Można tak ? tzn. jeśli wiemy, że facet jest wolny, są niezbite dowody na jego szlachetność i można podejrzewać, że jesteśmy w jego guście, to taki list może zadziałać ? <myśli>

To już tkwi w Twoim przekonaniu, czy taki list zadziała, czy nie. Jeśli będziesz wierzyć, że zadziała, to tak będzie, a jeśli przyjmiesz lub zwątpisz, że to bez sensu - też tak będzie. Nic samo z siebie nie ma "mocy", to ludzie tworząc coś, nadają temu wielką moc poprzez właśnie m.in. swoje myślenie na ten temat.

List to to samo co mapa - tylko dodam dla zainteresowanych i równie dużą uwagę trzeba przykładać na słowa, które się pisze.

maleficent

Tak, można przyjąć różne formy, np. zamiast listu, opisać swojego wymarzonego partnera, podać datę, w której ten pan mógłby się pojawić, ale trzeba włożyć w to serce, całą moc wiary jaką w sobie podkładamy :)

Mi z tą datą tak trochę dziwnie się sprawdziło... tego dnia, miał przyjechać na urlop były ukochany, a że wcześniej rozstałam się z nim, marzyłam sobie o innym panu, codziennie się modliłam (rano i wieczorem), że on pierwszy zrobi krok i do mnie napiszę... i w dzień który był ustalony przez byłego chłopaka, napisał do mnie ten mój wymarzony :D

Lady-Blue

Wow Maleficent, masz tyle dobrej i mocnej energii, że nawet na termin przyciągasz :D u mnie nawet wróżby się wleką niektóre, ale sama muszę bardziej pilnować terminów w życiu i taki termin sobie też przyciągnnę na Pewnego Pana :) przynajmniej będę mocno próbować :D

A czy taka mapa marzeń może być na kwartał ? że bardzo chcę żeby mi się sprawdziła od stycznia do kwietnia ?

Marika

Lady, to Twoja mapa, więc może być nawet na tydzień, obojętnie jaki termin sobie ustalisz, na taki zrób mapę :)

Marika

Mi z tą datą tak trochę dziwnie się sprawdziło... tego dnia, miał przyjechać na urlop były ukochany, a że wcześniej rozstałam się z nim, marzyłam sobie o innym panu, codziennie się modliłam (rano i wieczorem), że on pierwszy zrobi krok i do mnie napiszę... i w dzień który był ustalony przez byłego chłopaka, napisał do mnie ten mój wymarzony :D

Bo dzieje się to co dla nas jest w danym momencie najlepsze :)

To samo z mapą, trzeba mieć świadomość, że to co tam napisane nie musi się właśnie tak spełnić, a inaczej, w postaci, która będzie dla nas lepsza.

maleficent

Bo dzieje się to co dla nas jest w danym momencie najlepsze :)

To samo z mapą, trzeba mieć świadomość, że to co tam napisane nie musi się właśnie tak spełnić, a inaczej, w postaci, która będzie dla nas lepsza.

Mariko, akurat to była niestety kolejna pomyłka życiowa, jednak gdybym tego nie sprawdziła dalej bym go idealizowała i żyła w świecie fantasmagorii, człowiek uczy się na błędach, wszystko jest lekcją, trzeba umieć tylko tą wiedzę w odpowiedni sposób przyjmować.

To była taka nauczka dla mnie, że nie warto przyciągać kogoś konkretnego (kogo skrycie kochamy, kto nam się podoba), bo może się okazać, że marnujemy swój czas na kogoś kto nie jest tego wart ;)

Lady Ty jesteś architektem swojego życia, wierz w swojego wewnętrznego scenarzystę ;) możesz założyć taki notes, gdzie będziesz pisała afirmacje, robiła mapki, pisała listy, cele, albo stosowała metody, które mają w Tobie wyrobić takie cechy, które od zawsze pragnęłaś mieć ;)

• 3 weeks later...
Ania1

Sluchajcie! Moja mapa zadzialala w obszarze zwiazkow:) wlasnie wracam ze spotkania z mezczyzna z mapy:) mape robilam w chyba lipcu. Pan, ktory nie byl gotowy na relacje, wrocil do mnie i zaczelismy od listopada powolutku budowac. Jest bardzo super:) jestesmy po wstepnych deklaracjach, ze nie rozgladamy sie na boki. Sexik ok:) zdjecia jak na mapie. Relacja super. Zaznaczylam, ze marze o mezzczyznie z duza rodzina. Taki jest! Poznalam rodzicow. Byl proszony obiad. Realizuja sie obrazki i texty z mojej. Mapy. Poznajemy sie powolutku. Doswiadczam, ze realizuja sie ibszary wg waznosci.najpierw zdrowotny, potem praca, ale nie taka jaka chcialam, teraz intensywnie zwiazek:) dolozylam do tego uwaznosc, odpuszczam kontrole. Jest dobrze:)

Pozdrawiam Was serdecznie:)

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...