Skocz do zawartości

Zgadnij jaki to przedmiot? ;)


Margita

Polecane posty

Dziewczyny bardzo Wam dziękuję! :) Zajrzałam na forum, żeby dodać te weryfikacje i pociągnąc temat dalej :) Tym przedmiotem jest... kosmetyczka! :) Wszystkie byłyście bardzo blisko, ale wydaje mi się, że najbliżej była Tatianaa, nie wiem jak inni, ale np. mi zdarza się, że trzymam szczotkę do włosów w kosmetyczce ;) Tatiano, czy dodasz nową zagadkę? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje Alicjo :) A to moja zagadka:

Przedmiot, który mam na myśli może być różnej wielkośc i mieć rożne kształty. Może być prymitywny lub być bardzo ładną ozdobą. Można go schować lub wyeksponowac w mieszkaniu. Jest bardzo praktyczny i każdy go w domu posiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje Alicjo :) A to moja zagadka:

Przedmiot, który mam na myśli może być różnej wielkośc i mieć rożne kształty. Może być prymitywny lub być bardzo ładną ozdobą. Można go schować lub wyeksponowac w mieszkaniu. Jest bardzo praktyczny i każdy go w domu posiada.

8 denarów - to może porcelana i filiżanki albo talerze kształtem z denarami na karcie mi się kojarzą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Alicjo , niestety nie jest to porcelana ani zastawa stołowa.

Taka mała podpowiedź: nie wiem, jakimi kartami posługujesz sie , obrazek 8 denarów z talii Rider'a Waite, świetnie odzwierciedla ten przedmiot. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadła mi 2 denarów i wyciągnęłam as kielichów - ja stawiam na jakieś naczynie gliniane lub coś rzeźbionego, ale starego - jakaś misa czy patera - na pewno coś co jest wykonane ludzkimi rękoma z tworzywa używanego kiedyś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dziękuję Wam bardzo za udział w tej zagadce :) :) :) Przedmiotem tym iest ogólnie...... wieszak.

Najbliżej była Syrena , bo może być on stary, rzeźbiony lub wykonany własnymi rękoma. Chyba przyznacie , że Syrena miała najtrudniej - mnie te karty nijak kojarzą się z wieszakiem w przeciwieństwie do 8 denarów czy asa mieczy.

Gratuluję Syrenko :) Czy dodasz kolejną zagadkę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dziękuję bardzo :-)

Przedmiot, który masm na myśli, może służyć do pracy lub do zabawy. Zapraszam do zabawy

 

To ciężką zagadkę zadałaś <myśli> zapytałam kart dwa razy za pierwszym wypadła mi karta Diabeł a za drugim Sprawiedliwość więc na razie obstawiam na wagę i hula-hop Ooo<bezradny>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cesarz - mnie skojarzyło sie z kasą taką sklepową, fiskalną , kiedyś kupowałam takie zabawki dla moich córek :) ha ha ha

 

To ja taż spróbuje jeszcze raz :) Dużo myślałam co ten Cesarz może jeszcze oznaczać i doszłam do wniosku, że skoro zadałaś proste pytanie to i odpowiedź musi być prosta. A kasa fiskalna to nic innego jak komputer. I taka jest moja odpowiedź no.... może laptop, tablet. Przeciaż to najbardziej popularne zabawki dorosłych i dzieci ...niestety.

A karty diabła czy sprawiedliwości i nawet wisielca Aniki , też mi pasują do tej odpowiedzi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za udział :)

Przedmiot, który miałam na myśli to maszyna do szycia. Fakt, faktem, że bez igły tutaj ani rusz. Gratuluję Aniko <brawo>

Zadasz kolejną zagadkę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za udział :)

Przedmiot, który miałam na myśli to maszyna do szycia. Fakt, faktem, że bez igły tutaj ani rusz. Gratuluję Aniko <brawo>

Zadasz kolejną zagadkę ?

 

Dziękuje :)

 

Moja zagadka przedmiot który mam na myśli był używany bardzo często przez naszych dziadków, pomagał im w pracy. Co to za przedmiot?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 Buław - nie wiem co to może być <myśli> jedyne skojarzenie, to kosa? nawiązanie do dawnego sposobu robienia żniw i później, odpoczynku, świętowania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wylosowałam Głupca i jedyne co mi się kojarzy to praca na roli jako ciągłe, cykliczne zaczynanie pracy od zera.

karta-g%C5%82upiec-166x300.jpg

 

Znalazłam bardzo podobny obrazek do mojego Głupca więc stawiam na pług.

z14835110Q,Obraz-Jozefa-Chelmonskiego-pt----Orka---z-1896-r-.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 Denarów - również jestem za tym, że to jest przedmiot, który służył dawniej do pracy w gospodarstwie i tak jak Tatianaa stawiam na pług.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 Buław - nie wiem co to może być <myśli> jedyne skojarzenie, to kosa? nawiązanie do dawnego sposobu robienia żniw i później, odpoczynku, świętowania

 

Dziękuje dziewczyny za wzięcie udziału ale Alicja mnie zaskoczyła bo wzięła pierwsza udział i od razu zgadła <brawo><brawo> chodziło mi o kosę ale reszta osób też miała dobre skojarzenia z pracą na polu <brawo><brawo>

 

Alicja jeszcze raz gratuluję <brawo><brawo> zadasz zagadkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...