Skocz do zawartości

Książki warte przeczytania


Mada

Polecane posty

  • 1 month later...

Ja proponuję dwie, choć obie różne, ale moim zdaniem ciekawe.

Pierwsza to "Księga Imion"- Jill Gregory, Karen Tintori

Thriller kabalistyczny, skrót wydzrzeń od których zaczyna się akcja- "W każdym pokoleniu żyje 36 sprawiedliwych":

"Zabili piętnastu i wybuchł Wezuwiusz. Zlikwidowali dwudziestu, a Czarna Śmierć zmiotła blisko połowę mieszkańców Europy. Wyeliminowali osiemnastu, co dało początek nInkwizycji. Pozbyli się dwunastu, a Żółta Rzeka w Chinach wystąpiła z brzegów. Zamordowali trzydziestu, a naziści napadli na Polskę. Teraz jednak są bliżej osiągnięcia celu niż kiedykolwiek w przeszłości. Trzydziestu trzech z trzydziestu sześciu sprawiedliwych nie żyje. Los świata zależy od życia trojga pozostałych. I to David musi ich odnależć..."

Krótkie streszczenie:

"Thriller wysnuty z tajemnic kabały i legendy o trzydziestu sześciu sprawiedliwych - Amerykanin i Izraelka walczą z sektą, która jest bliska unicestwienia ludzkości - nieprzewidywalna fabuła, magiczne przedmioty, akcja w wielu miejscach świata. Legenda mówi, że w każdym pokoleniu żyje trzydziestu sześciu sprawiedliwych, sprawiedliwych od ich istnienia zależą losy ludzkości. By ich zgładzić, czyli zniszczyć świat, tajna sekta gnozytów musi znać ich nazwiska. Pojawiają się one w głowie profesora Davida Shepherda, który niegdyś uległ wypadkowi, a na liście jest jego ukochana pasierbica. Wraz z piękną panią archeolog, Shepherd próbuje ocalić tych, którzy jeszcze żyją, i nie dopuścić do katastrofy."

155x220.jpg

 

Druga pozycja to "Życiorys Lobagola afrykańskiego dzikusa"- autor jest głównym bohaterem.

Krótki opis książki:

"Autor i główny bohater tej opowieści, Bata Kindai Amgoza Ibn LoBagola, urodził się i wychował w dzikim afrykańskim buszu jako syn pierwotnego plemienia, całkowicie niemal pozbawionego kontaktów ze światem zewnętrznym. Mając lat siedem, drogą osobliwego przypadku dostaje się do Szkocji. Odtąd przez wiele lat tuła się między swym krajem ojczystym a krajami Zachodu, rozdarty wewnętrznie między te dwa światy oddzielone od siebie setkami lat rozwoju cywilizacji.

W opowieści swojej maluje barwnie życie plemienia, z którego się wywodzi, jego zwyczaje, obyczaje, wierzenia. Jeszcze bardziej uwagę czytelnika przykuwają jego rozliczne perypetie- czasem humorystyczne, to znów krew w żyłach mrożące- jakich zaznaje w swych ustawicznych wędrówkach. Osobną wreszcie warstwą książki stanowi obraz cywilizacji białego człowieka, jej systemu społecznego, moralnego, prawnego, oglądany i oceniany przez pryzmat mentalności niedawnego "dzikusa". Szczególnego efektu tym właśnie partiom przydaje nieporadny język oraz pełen dziecięcej prostoty i naiwności sposób narracji. Książka ta ma też w sobie coś z uroku rzeczy i spraw odchodzących w bezpowrotną przeszłość. Opisane w niej wydarzenia rozgrywają się przecież między końcem ubiegłego, a latami trzydziestymi naszego wieku. Inaczej wygląda dziś trzeci świat, inaczej widzą jego obywatele świat białego człowieka."

s2vfat.jpg

 

Polecam :)

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki fajny temat <haha2>

 

Na poczatek trochę staroświecko... ale za to książki prezentują bardzo ciekawy światopogląd <rotfl> Ołtarz i tron - Romana Wareckiego, Sól ziemi - Józefa Wittlina, Taka jest nasza wiara - Ferdinanda Krenzera <rotfl>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam twórczość P.Coelho

 

352x500.jpg

Opowieść o Bridzie, młodej irlandzkiej dziewczynie i o jej duchowych poszukiwaniach. Na swej drodze Brida spotyka mędrca, który uczy ją, jak radzić sobie z lękami i własnym cieniem, oraz kobietę, która wprowadza ją w arkana magii. Żadne z nich nie ma najmniejszych wątpliwości, że dziewczyna ma dar, ale tylko od niej zależy, jak go wykorzysta. Musi odpowiedzieć sobie na dręczące ją pytania, a jednocześnie stoczyć walkę o zachowanie harmonii pomiędzy uczuciem a pragnieniem przemiany. Wzruszająca opowieść o miłości i tęsknocie za Drugą Połową.

 

155x220.jpg

"Alchemik" otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy czasami zapomnieć. Każe marzyć, podążać za własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoło wszelkim przeszkodom. Baśniowa, alegoryczna opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie.

Alchemia Paula Coelho to tajemna wiedza o prawdzie i jej dwu obliczach. Autor burzy wszelkie bariery bojaźni, które powstrzymują strumień naszych pragnień. Potrzeba "Alchemika" i jego światowy rozgłos są oczywiste, albowiem lektura książki przemienia w złoto nawet najbardziej zaśniedziałe sprężyny ludzkich marzeń.

 

opisy pochodzą ze strony lubimyczytac.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś byłem gimbusem... i po przeczytaniu książki "Medaliony" Zofii Nałkowskiej moje zainteresowanie książkami głównie ukierunkowało sie aż do dzisiaj na zagadnienia historii i tak, uważam ze jednych z ciekawszych i zarazem "współczesnych'' książek które mogę polecić z tej tematyki które sa warte uwagi z racji bogatej treści i prostego przekazu dla odbiorcy to: Laurence Rees "Auschwitz. Naziści i „ostateczne rozwiązanie” ,"NAZIŚCI ostrzeżenie historii" , Władysław Bartoszewski "Mój Auschwitz" , Stanisław Sterkowicz "Zbrodnie hitlerowskiej medycyny", Zofia Stochowa "Numery mówią", Kazimierz Albin "List gończy" i moja ulubiona, nie wiem czemu... "Ja z krematorium Auschwitz"- czyli rozmowa z Henrykiem Mandelbaume która daje niesamowity kontrast z filmem dokumentalnym "Sonderkommando Żywe trupy z Auschwitz " ( który też tutaj wrzuciłem na forum) Dobra... juz nie straszę nikogo dalej:)

Z tych lżejszych książek i ale jak że ciekawych które tez sie czytam z zapartym tchem to: "Wisła jak krew czerwona" Rona Jefferya , Norman Davies "Boże Igrzysko" , "Powstanie44", "Europa Walczy", "Orzeł Biały i Gwiazda Czerwona" polecam również coś z naszego "krajowego" podwórka czyli Bogusława Wołoszańskiego : " Tajna wojna Hitlera", "Honor żołnierza" , "Baza 43- Cichociemni", "Szpieg, Sieć-ostatni bastion ss" no jeszcze bym wspomniał o twórczości I. Witkowskiego ale co tam... Z tych "normalnych" książek jeśli tak można powiedzieć to... zakochałem sie w sielance "Nad Niemnem" E.Orzeszkowej no i jak bym nie mógł wspomnieć o Barbarze Rosiek i jej książkach które też gorąco polecam: " W poszukiwaniu ducha " , " Pamietnik narkomanki", "Kokaina, Alkohol prochy i ja"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z tematyki wojennej, polecam "Inny Świat"

"Inny świat przedstawia rzeczywistość łagrów, do których nie można przykładać schematów z wolności, gdyż obowiązuje tam inna moralność, normy, pojawiają się odmienne potrzeby i pragnienia. To świat ludzi martwych za życia."

 

To była jedna z niewielu książek, którą dokładnie przeczytałam, gdy chodziłam do szkoły.

Być może dlatego, że po prostu lubię tę tematykę.

 

Polecam. Warto ją przeczytać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja bardzo polecam powieść "1984" Orwella. Po przeczytaniu tej książki uświadomiłam sobie, że między fikcją a rzeczywistością jest na prawdę cienka linia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

d640917.jpg

Książka jest bardzo ciekawa 7 fundamentów życiowej radości.Gdy się ją czyta ,to od razu przychodzi na myśl o tak ..tak jest właśnie ....dlaczego ja to wiem a robię inaczej ?

Każdy zadaje sobie to pytanie -ja również , przecież my wiemy doskonale wiem gdzie popełniamy błędy ,lecz nasz umysł coś blokuje nam i wprowadza zamęt .

Książka jest ciekawa dobrze się czyta :)

 

Zbuduj swój własny Dom Szczęścia:

 

1. Fundamenty – weź odpowiedzialność za swoje szczęście.

2. Filar umysłu – nie wierz we wszystko, co myślisz.

3. Filar serca – pozwól, by prowadziła Cię miłość.

4. Filar ciała – spraw, by Twoje komórki były szczęśliwe.

5. Filar duszy – połącz się z Absolutem.

6. Dach – żyj z poczuciem celu.

7. Ogród – dbaj o dobre relacje z innymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Książki, do których wracam to na pewno cykl "Królowie przeklęci" Maurice Druona. Poza tym powieści C.W Gortnera. Uwielbiam. :)

 

Z książek o tematyce ezoterycznej, ostatnio czytałam "Echa przeszłych wcieleń" Judith Marshall oraz "Bliscy nie odchodzą" S. Browne i L. Harrison. Świetne pozycje, dają sporo do myślenia. :)

Im więcej wiemy, tym silniejsza jest nasza intuicja. ( Christina Stead)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Karolina, więc nie tylko ja zatrzymałam się nad tą pozycją. :)

Dorzucę jeszcze "Nieśmiertelność duszy" Lisy Williams oraz "Echa przeszłych wcieleń" Judith Marshall.

Im więcej wiemy, tym silniejsza jest nasza intuicja. ( Christina Stead)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałam "Bliscy nie odchodzą" - dużo dość ciekawych zagadnień jest zawartych w książce. Teraz jestem na etapie "Śmierć nie istnieje", ale czasu mi brak :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączam do czytelników książki "Bliscy nie odchodzą". Jest tam bardzo dużo ciekawych wątków. Niby książka podobna do całej reszty o tej tematyce, ale mimo to porusza kilka kwestii, z którymi jak dotąd ja się w tego typu książkach jeszcze nie spotkałam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

"Najgorszy człowiek na świecie" nie jest książką trudną, po prostu porusza dość specyficzną tematykę, no i jak na moje oko wulgarny język, wręcz bezczelność to teraz przyciąga odbiorców. Podobnie jest w książce "milion małych kawałków" .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie? Czytam dwie książki: "Kurs jasnowidzenia" Alexandry Chauran, a z mniej ezoterycznych ""Córkę Kleopatry" Michelle Moran. :)

Im więcej wiemy, tym silniejsza jest nasza intuicja. ( Christina Stead)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam książkę "Alchemia aktu stwórczego".

"Alchemia aktu stwórczego", to książka wybitnej psychoterapeutki, która przekonuje, że Twój los jest tylko i wyłącznie w Twoich rekach. Wystarczy poznać jego tendencje, aby go zmienić i z sukcesem i zadowoleniem realizować swoje marzenia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam serię Pani B. Pawlikowskiej w "Dżungli miłości" oraz w "Dżungli podświadomości", książki przeznaczone są dla osób, które znalazły się na tzw. zakręcie życiowym i szukają swojego miejsca w świecie ;)

 

Polecam także:

1. "Na wschód od Edenu" J. Steinbeck

2. "Mistrz i Małgorzata" - klasyk <dance><mag>

3. I wszystkie książki Sarah Jio, w szczególności "Marcowe fiołki" - przeryczałam całą <placz>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam także do sięgania po twórczość rodzimych autorów - naprawdę polskie pisarki się ostro rozkręciły <haha2>, a ich powieści nie odstępują rangom tym, które często niesłusznie znajdują się na liście bestsellerów -.-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłam niedawno książkę "Mapa marzeń mapa celów" Kariny Sęp. w zeeszłym roku zrobiłam swoją mapę marzeń wg przepisów z internetu. Część się spełniła. Teraz robię mapę wg tej książki. polecam. w bardzo dokładny sposób autorka opisuje, jak przygotować się do stworzenia tej mapy. zwraca uwagę na dokładne precyzowanie celów. Jak sporządzę mapę do końca podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami.

pozdrawiam serdecznie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...