Skocz do zawartości

Książki warte przeczytania


Mada

Polecane posty

To ja polecam "Jeździec miedziany" Paullina Simons (pozostałe części również). Jest to opowieść o pięknej miłości w czasie II wojny światowej. Ostrzegam tylko, że jeśli zaczniecie czytać to mąż, dzieci czy cokolwiek innego co miałyście do zrobienia - wszystko będzie musiało poczekac;) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fifi daj znać czy i Ciebie tak pochłonęła jak mnie i moje koleżanki; )

 

A z polskiego podworka polecam "Alibi na szczęście " i pozostałe części Anny Ficner Ogonowskiej. Książka o rodzącej się miłości, o przeszlosci, która nie pozwala otworzyć się na teraźniejszość; ) o przyjaźni i wiezach rodzinnych. Polecam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Polecam Borszewicza - "Mroki", jestem w trakcie czytania i robi na mnie wielkie wrażenie ! :)

Brzmi ciekawie.

 

 

Essa gorąco polecam ! :D Przeczytałam w 1 dzień, świetna książka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potęgę przeczytałam chyba 5 razy i miałam na nią przez dłuższy czas mega hopla <haha2>. Wszystko w moim życiu zaczęło krecic się w kwestii przyciągania, do takiego stopnia, że byłam załamana kiedy chciałam przyciągnąć coś lub kogoś świadomie i nic się nie działo. Porzucilam to wszystko i aktualnie mam dystans do tego, natomiast wierze w to, że jeśli czegoś się bardzo pragnie i gorąco w to wierzy to świat nam to ofiaruje. Ale pamiętajmy o zdrowym rozsądku ;);)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 stronę :D i zostawiłam ją, nie dla mnie tematyka, choć często trafiają się fajne perełki, które autor umieszcza na blogu, ale giną pod jakimś pseudo bełkotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

ja zaczelam kolekcjonowac i CZYTAC https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0ahUKEwjCyKTZ36nJAhVl1XIKHXnHCxsQFggjMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.subiektywnieoksiazkach.pl%2F2015%2F11%2Fwszystkie-kolory-miosci-czyli-nowa.html&usg=AFQjCNG2vuZmyLoZYnud3HN1iibgUzk9rA&sig2=3taQILY4tgxyN7sNyYYvVw pierwsza czesc 7 zl a inne 15 to tanio jak na ksiazki i to w twardej oprawie, uwielbiam go :)

 

 

poza tym na pewno wszystkim znana Zielona mila - S.Kinga plakalam jak dziecko i nie moglam sie oderwac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna, nadajemy na tych samych falach :D własnie tę pierwszą książkę przeczytałam i o niej pisałam w dziale z filmami :) Też je polecam, bo cena nie jest wygórowana, a książki warte przeczytania. Niektóre doczekały się ekranizacji filmowych, więc można obejrzeć film i po nim stwierdzić, czy chcemy tę książkę, czy jednak nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, a jak sie spodoba to fajnie miec taka swoja kolekcje. nie lubie pozyczac ksiazek od kogos, wole miec swoje. Może zmienię zdanie jak już nie będę mieć miejsca na półkach :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania, lepiej mieć swoje, nawet jeśli akurat z tego nie korzystamy, niż gdy potrzeba latać i pożyczać, a później mieć na głowie, że trzeba oddać. Właśnie m.in. z tego powodu, niechętnie odwiedzam bibliotekę. Gdy mam własną książkę, nie ogranicza mnie termin oddania i nie mam z tyłu głowy myśli, typu, że już muszę zacząć czytać, bo inaczej nie zdążę ...

Kolekcja na pewno pięknie prezentuje się na półce, ja na pewno postaram się kupić wszystkie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i.... uwielbiam zapach nowych książek.

<ok> Tak jest :)

 

Nie dla mnie książki w wersji elektronicznej, nie mogę się wtedy skupić na tym co czytam, po prostu są dla mnie niewygodne. Nie ma to jak zwykła, tradycyjna książeczka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ja już zaopatrzyłam się w książki, mama tylko krzyczy, że gdzie nie spojrzy to sterty książek :P Uwielbiam czytać, to moja forma ucieczki w inny świat, nie wyobrażam sobie bez nich życia, a kiedyś jak miałam 10 lat nienawidziłam czytać Ooo

 

Czytam również ebooki, ale tylko wtedy, gdy nie mogę jej znaleźć w formie papierowej, jednak preferuje klasyczną formę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wolę mieć własne książki, niż pożyczać z biblioteki. W każdej chwili mogę do nich wrócić, przypomnieć sobie to i owo, albo... przeczytać jeszcze raz. A jest kilka takich, które czytałam już kilkukrotnie i wciąż do nich wracam. :D Po prostu mam ogromną słabość do słowa pisanego i nie wyobrażam sobie życia bez książek.

U nas jest to samo, wszędzie gdzie by nie patrzeć- książki. Co jakiś czas muszę zrobić mały przegląd, bo nie starczyłoby miejsca. ;)

Im więcej wiemy, tym silniejsza jest nasza intuicja. ( Christina Stead)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...