Skocz do zawartości

Książki warte przeczytania


Mada

Polecane posty

Dziewczyny polecam z całego serca tą książkę (przeczytałam ją jednym tchem !) : Edyta Świętek "Cienie przeszłości", naprawdę fenomenalna.

 

Wiecie jest jak to stracić w jeden wieczór dosłownie wszystko ? Pracę, niezależność finansową i pamięć ? Główna bohaterka doznaje poważnego wypadku, w którym to traci pamięć... i wtedy przy jej boku pojawia się jej narzeczony, ale ona nie dość, że nie jest w stanie sobie przypomnieć jakichkolwiek wspomnień związanych z nim, ale również nie czuje nic co by świadczyło o tym, że go kocha...

Dla fanów wierszy, możemy znaleźć piękne wiersze Tuwima wplecione w akcje i dialogi bohaterów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dziewczyny polecam z całego serca tą książkę (przeczytałam ją jednym tchem !) : Edyta Świętek "Cienie przeszłości", naprawdę fenomenalna.

 

Wiecie jest jak to stracić w jeden wieczór dosłownie wszystko ? Pracę, niezależność finansową i pamięć ? Główna bohaterka doznaje poważnego wypadku, w którym to traci pamięć... i wtedy przy jej boku pojawia się jej narzeczony, ale ona nie dość, że nie jest w stanie sobie przypomnieć jakichkolwiek wspomnień związanych z nim, ale również nie czuje nic co by świadczyło o tym, że go kocha...

Dla fanów wierszy, możemy znaleźć piękne wiersze Tuwima wplecione w akcje i dialogi bohaterów :D

 

Ojejku zapisałam sobie i na pewno po nią sięgnę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Polecam książkę ŻYCIE PO ŚMIERCI NAPRAWDĘ ISTNIEJE Theresy Cheung ,którą przeczytałam niemal jednym tchem, przysporzyła mi wiele wzruszeń.

 

Książka stanowi próbę udowodnienia tezy, że życie po śmierci istnieje. Autorka – znana specjalistka od literatury duchowej, kontaktów z aniołami etc. – przedstawia materiał dowodowy : doświadczenia własne (spotkanie z duchem) oraz historie, które przesłali jej czytelnicy. Theresa Cheung pochodzi z rodziny spirytystów, jej babka była medium, więc już od dziecka stykała się z tematem duchów i zjawisk paranormalnych. Zajęła się nim bliżej jako osoba dorosła, po tym jak na skutek ingerencji ducha zmarłej matki cudownie uniknęła wypadku samochodowego, a następnie spotkała się z duchem jednej z osób, które w nim zginęły.

 

W książce przedstawia dowody na rzecz istnienia zaświatów. Dzieli je na kilka kategorii i prezentuje, zaczynając od najbardziej przekonujących. Wszystkie opatruje licznymi relacjami na ten temat nadesłanymi przez czytelników.

 

źródło opisu: http://www.muza.com.pl

 

Ostatnio trafiłam na ta książkę i muszę powiedzieć, że jestem na początku ale już zrobiła na mnie duże wrażenie. Więc również polecam jak najbardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytał może ktoś książkę Osobliwy dom pani Peregrine- Ransom Riggs? Jestem ciekawa opinii, dzisiaj na ten tytuł się natknęłam, mam chęc ja kupic.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi o książki o tematyce miłości, to ja także polecam książki Lingas-Łoniewskiej, zwłaszcza te z braćmi Borowskimi ;)

I polecam również książkę Sarah Lotz - Troje. Ciekawie pisana, tematem jest katastrofa czterech samolotów w jednym czasie i troje ocalałych dzieci ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja polecam książkę "Pokój" Emmy Donoghue- bardzo przejmująca opowieść , pisana z perspektywy dziecka. Dziecka, które poza "pokojem" nie zna istniejącego świata. Wszystko zmienia się gdy matka, uwięziona razem z nim w starej, dźwiękoszczelnej szopie namawia chłopca do podjęcia próby ucieczki i oszukania Starego Nicka...naprawdę polecam, a dla ciekawych nadmienię, że na podstawie książki został nakręcony film, o którym w niedawnym czasie było dość głośno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam i oglądałam "Pokój" i również polecam zarówno książkę jak i film. Dodam tylko, że na początku dość ciężko się czyta, bo jak wspomniała lagunaxyz opowiada to dziecko więc trzeba się troszkę przestawić na mowę dziecka:) Książka jak i film, które pozostają na dłużej:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040
A czytał ktoś może '' Saga o ludziach lodu''?

Ja próbowałam z 10 lat temu, za namową koleżanki. Niestety, ale nie podołałam, dojechałam do 7 czy 8 tomu i nie mogłam więcej znieść poziomu infantylności, jaki wyzierał z każdej kolejnej kartki. Umierałam z zażenowania czytając o seksie jednego z bohaterów z Cecylią, który był gejem. A tu nagle wskoczył z nią do łóżka i ojej, nagle, zupełnie nagle, nie wiedział co zrobić z podnieceniem! I ojejka, on chyba jednak nie jest gejem! Po za tym postaci było bardzo dużo, z uwagi na brak miejsca były ledwo zarysowane w kilku zdaniach ("była taka i taka, mówili o niej to i to..."), ale brakowało scen potwierdzających ich charakter. W jednym tomiku autorka potrafiła sobie poradzić z akcją na przestrzeni całego pokolenia...

Także nie, "Saga..." mi nie podeszła. Czytałam natomiast inną norweską sagę, "Córy Życia" którą kupowałam i zebrałam całość. Akcja się nie śpieszyła, wątki romansowe nie były tak kluczowe i było w tym więcej sensu, w każdym razie jak na kioskową "literaturę". I mam całą "Raiję", niestety do dziś nie miałam na nią czasu, więc się plącze w kartonach w garażu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłam 20stolatką to czytałam Sagę o ludziach lodu - podobało mi się, chociaż nie dotrwałam do ostatniego tomu. Ale to raczej bardzo leciutka literatura dla romantycznych młodych dziewczątek ;)

Nie płacz nad swoim losem. Prędzej się odwodnisz, niż coś w ten sposób zmienisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie zapytałam, bo ja również czytałam ją jako 20- latka i bardzo mi się podobała. Raz w miesiącu biegłam do kiosku z utęsknieniem wyczekując kolejnej części. Przeczytałam wszystkie 47 tomów niestety końcówka bardzo mnie rozczarowała. Kilka dni temu znalazłam je w piwnicy w kartonie i poczułam do nich pewien sentyment , bo niewątpliwie dzięki tej ''sadze'' zaczęłam interesować się runami , kartami klasycznymi, zjawiskami paranormalnymi i życiem po życiu. Ten wątek bardziej interesował mnie od tego ''romansowego''. Najbardziej podobały mi się ostatnie tomy w których autorka bardzo szczegółowo zawarła opisy, które wątki były wymyślone na poczet tej sagi a które zjawiska paranormalne były jej własnymi doświadczeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kioskowej literatury, jest fajna teraz "seria z zimną krwią" kryminały. Czekam teraz na 12 tom. Przeczytałam natomiast dopiero pierwszy :) ale co się odwlecze to nie uciecze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ja właśnie skończyłam czytać książkę "Czarownice z Walwyk", której autorem jest Peter Curtis, a właściwie to pseudonim literacki Norah Lofts, wybitnej, nieżyjącej już brytyjskiej powieściopisarki historycznej.

 

1_a66793474f6d.jpg

 

"Czarownice z Walwyk", to klasyczna literatura grozy. Bohaterka, panna Mayfield – stara panna, uboga, mało atrakcyjna nauczycielka, mająca za sobą długoletni pobyt w Afryce zakończony tajemniczym załamaniem nerwowym, osoba sprawiająca wrażenie bezradnej i potulnej – zostaje zatrudniona na stanowisku nauczycielki i dyrektorki w prywatnej szkole wiejskiej w Walwyk we wschodniej Anglii.

Szczęście panny Mayfield zakłócają drobne, dziwne wydarzenia. Atmosfera staje się coraz bardziej tajemnicza i niepokojąca. Pojawiają się sygnały zbrodniczych działań tajemniczych sił zła. Panna Mayfield znajduje w sobie zaskakująco dużo siły i uporu, by szukać rozwiązania zagadki. Z jakim skutkiem? Czy samotna, zdawać by się mogło niezaradna, hołdująca dobrym manierom kobieta nie okaże się przypadkiem wytrawnym detektywem? I kogo uda się jej pokonać?

 

Moim zdaniem dość dobtzr się ją czyta, początek nie ciekawy, a le w miarę czytania akcja nabiera rumieńców, co prawda aż takiej grozy niem, ale jest lekkie napięcie i zaskakujące zakończenie, polecam :) Okladka w sumie nie jest moim zdanie adekwatna do treści, ale to szczegół <haha2>

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

czarymary.pl/p_855308_anielski_tarot_karty_ksiazka_vale kupilam ostatnio i czekam na nia z niecierpliwoscia;) stworzona zostala przez 3 wybitnych autorytetow. Jeden z nich naucza o tarocie w USA, ksiazka ma wydzwiek przede wszystkim mega pozytywny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarymary.pl/p_855308_anielski_tarot_karty_ksiazka_vale kupilam ostatnio i czekam na nia z niecierpliwoscia;) stworzona zostala przez 3 wybitnych autorytetow. Jeden z nich naucza o tarocie w USA, ksiazka ma wydzwiek przede wszystkim mega pozytywny.

 

Mam taką informację, jeśli sklep Czary Mary chce się reklamować na tym forum, to proszę, aby wcześniej skontaktować się ze mną, administratorem forum. Ten wpis który dodałaś/eś nie zostaje na forum, gdyż łamie regulamin i jest usuwany, a osoba, która je wstawia jest banowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Fajna książka :

filozofia-f-k-it-czyli-jak-osiagnac-spokoj-ducha-u-iext43247327.jpg

 

Ale przestrzegam, nie próbujcie oddychać, brzuchem <haha2>

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...