Skocz do zawartości

Rozmowy o wszystkim i o niczym


Ismena

Polecane posty

Moze i ciekawe tylko dla jednych sławne osoby mogą być niesławne albo nie będa znali sławnych osób i nie wezmą udziału w tych ćwiczeniach. Niestety ja jestem takim "olewatorem" . Nie przywiązuję wagi do osób . To co w szkole się uczyłam jeszcze w głowie tkwi ale dziś bij zabij nie znam takich osób. Wstawisz np. jakiegoś aktora a aj za Chiny nie powiem kto to bo dla mnei aktor to zawód i nie znam sław. Owszem przewijaja mi się jakies nazwiska ale niekoniecznie przyczepię je do odpowiedniej osoby.

"Każde marzenie dane nam jest wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 626
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • Essa

    78

  • maleficent

    56

  • Ismena

    54

  • Margita

    52

Może faktycznie racja... ale nie odchodząc całkiem od tego pomysłu, można na przykład podać jakieś propozycje, wymienić kilka tych postaci i wtedy rozkładać karty i starać się dopasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy, można go jeszcze dopracować, pod warunkiem, że więcej osób będzie chętnych:) zrobiłyśmy coś takiego z hullaballoo z astrologii podając anonimowy kosmogram znanej osoby i udało się szybko zgadnąć o kogo chodzi, choć z kartami może być trudniej, ale równie ciekawie. Można też na przykład zrobić forumowe opowiadanie, przy czym osoba pisząca część opowiadania losuje kartę i następna osoba dopisuje ciąg dalszy opowiadania tak żeby pasował do karty wylosowanej przez poprzednika:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czyli jednak coś fajnego, konkretnego mógłby z tego wyjść. ;)

 

Niestety została jedna książka, której nikt nie chce... (viewtopic.php?f=10&t=1280) Dodałam kilka ogłoszeń na facebooku, tutaj na forum też pisałam i nic, cisza. A jeżeli nie zostaną rozdane wszystkie książki, to po prostu forum nie otrzyma kolejnych. Tak więc, czy jest możliwość, aby ktoś np. udostępnił to ogłoszenie z profilu forum? Może ktoś z Waszych znajomych zainteresuje się tą książką i będzie chciał ją otrzymać.

A jeżeli udostępnienie nie wchodzi w grę, to może chociaż poinformować kogoś z rodziny/znajomego/przyjaciela, o tym, że mamy do zaoferowania taką książkę.

 

Byłabym Wam bardzo wdzięczna za pomoc... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jedna osoba może zrecenzować dwie książki?

Jeżeli tak to mogę wziąć tą drugą bo tematyka też mnie interesuje :)

 

Ismeno bardzo przepraszam ale jednak nie mogę wziąć drugiej książki.

Czas mi na to nie pozwoli :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

hehehe.... ja to w ogóle nie pije kawy :D bo i tak bez tego mam czasami skoki ciśnienia :D Dzisiaj w necie przypadkiem wpadłem na ciekawą kampanie społeczna przeciwko przemocy w rodzinie

Z tego co piszą nic nie było ustawiane, wszystko było robione z zaskoczenia :D jeśli to prawda to jestem pod wrażeniem :D Już wole nie wiedzieć co by się działo u nas jak by takie coś zrobili <rotfl>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna...

Niektórzy dorośli powinni wziąć przykład z tych dzieci.

 

To prawda Ismeno, dzieci są mądrzeje od niektórych dorosłych. Reklama jest naprawdę dobra, tylko ciekawa jestem czy dotrze ona do mózgu niektórych ludzi i będą potrafili przetworzyć dane z tej reklamy i zachowywać się tak jak te dzieciaki się zachowały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam ze dorośli powinni brać z tych dzieci przykład , a sam pomysł na ten spot jest sam w sobie bardzo fajny :) Tylko tu jest małe ale, bym powiedział... jeśli faktycznie wszytko było kręcone spontanicznie a dzieci pochodziły z normalnych rodzin to ich zachowanie było do przewidzenia... zastawiam się co by było jak by wzięli do tego dzieci z typowo patologicznej rodziny... podejrzewam że objawy agresji mogła by się pokazać <myśli>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza ze wirtualne zwiedzanie robi ogromne wrażenie. Ale jeszcze większe emocje towarzyszą przy realnym zwiedzaniu, najbardziej bym powiedział ze wtedy przeraza ta głucha cisza która zmusza do refleksji.... i świadomość ze tutaj rozegrała sie jedna z największych tragedii ludzkości, która została zaplanowana z premedytacją. Inna kwestia było wykonanie tej zbrodniczej wizji Hitlera która spoczęła na barkach jego popleczników z ss.... Ale zanim to nastąpiło i przybrało obecnie znany nam kształt, to było najpierw zbieranie doświadczenie na zasadzie prób i błędów z rożnych miejsc gdzie były dokonywane zbrodnie na terenie całej rzeszy i terenów podbitych. SS miało na początku ogromny problem organizacyjny jak szybko i efektywnie uśmiercać jak największa ilosć ludności cywilnej w jednym miejscu i szybko pozbywać sie ciał bez zbędnego rozgłosu (co było bardzo waznym aspektem psychologicznym zeby uśpić czujność osoby prowadzonej na śmierć bo wtedy wszystko odbywało sie szybciej i bez niepotrzebnych eksces tz. buntów czego Niemcy obwiali sie najbardziej w obozach) oraz co najważniejsze jak mawiał Himmler : "oszczędzić cierpień psychicznych żołnierzom Niemieckim " wykonujących swoje obowiązki wobec Führer-a ojczyzny i narodu wynikających z wykonywania swoich obowiazków tz. egzekucji...

Na początku eksperymentowano z gazowaniem ludzi za pomocą spalin z silnika samochodowego, potem z zastrzykami Fenolu, wieszaniem, rozstrzeliwaniem, paleniem ludzi w domach, szopach, stodołach czy nawet wysadzaniem ich... Potem ktoś wpadł na pomysł niezwykle prosty i tani w KL Buchenwald ze Zyklon-em B. W KL Auschwitz pierwszy tego eksperyment został przeprowadzony 3 września 1941 r. w piwnicy bloku 11-stego... Innym problemem było pozbywanie sie zwłok... eksperymentowano rożne opcje od zakopywania ciał w zbiorowych mogiłach az do palenia w rowach itp. przełomem było palenie na prowizorycznych "rusztach" z których narodziły sie piece krematoryjne potem w prawdzie były budowane małe przenośne krematoria i murowane ale na początku one nie spełniały oczekiwań poz względem wydajności... Pierwszym zlepkiem doświadczenie w KL Auschwitz było krematorium nr I... gdzie dołączyła jeszcze do tego komorę gazowa... Esencją nazistowskiego terroru były dopiero krematoria z komorami gazowymi w KL Birkenau (Auschwitz II) czyli słynne nr. I i II które od początku do końca projektowano do masowej eksterminacja ludności, były to tzw. fabryki smierci. Gdzie wykorzystano w 100% wszelka zdobyta wiedze z ostatnich lat. Ogólnie "pracowały"one bez przerwy 603 dni... Następne zbudowane były IV i V. Obsługa tych krematoriów i procesu uśmiercania od " rampy" do "pieca" zajmowało się ogólnie Sonderkommando oddział tworzony z "wyselekcjonowanych" więźniów przybyłych wraz z transportem, Ich przydatność wynosiła do ok. 60 dni, potem następowała likwidacja i nowa selekcja do komanda... Prace ich nadzorowała "tylko" paru ss-manów. KL Auschwitz (Stammlager), w tym KL Birkenau (Auschwitz II) i KL Monowitz (Auschwitz III) łaczył w sobie dwie unikalne cechy e jednym: obozu pracy i zagłady, bo to są tak na prawde dwa odrębne pojęcia. Typowymi obozami zagłady funkcjonującymi w ramach "Einsatz Reinhardt" byli : Treblinka , Bełżec, Sobibór. Gdzie nastepował natychmiastowy rozładunek i likwidacja transportu więźniów.

No to teraz wam skróciłem dosłownie fragment książki Auschwitz. Naziści i "ostateczne rozwiązanie" Laurenca Reesa. Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie... bo moge czasami dodać inne fakty i innych ksiażek i wychodzi bałagan :D i acz kol wiek zapraszam do dyskusji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...